Шкільний портал
Вівторок, 24.12.2024, 18:25
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог файлівРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Програми [23]
Підручники та посібники [497]
Розробки уроків [1273]
Виховні заходи [299]
Реферати [0]
Презентації [127]
Інше [738]
Заявки [9]
Тестові завдання [2]
Відео [62]
Конкурс "Педагог-новатор" [4351]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Наше опитування
Чи подобаються Вам наші конкурси
Всього відповідей: 815
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Підручники та посібники

У категорії матеріалів: 497
Показано матеріалів: 291-300
Сторінки: « 1 2 ... 28 29 30 31 32 ... 49 50 »

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Завантаженням · Переглядам

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №114

Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"

Назва матеріалу:

«Фішбоун» та «Кмітливий гексагончик» на уроках біології в 7 класі,  як прийоми формування критичного мислення у здобувачів освіти».

Дана розробка містить вже готовий зразок фішбоун (для вчителя) та шаблон  для учнів у якому подана тема та є поля, які треба заповнити. Також на окремому аркуші подано вже готові заповнені поля. Вчитель на власний розсуд може компонувати завдання залежно від рівня підготовки учнів добираючи рівень складності.

«Кмітливий гексагон» - метод «шестикутного навчання» біології, який вимагає умінь аналітично працювати з текстами та формує навички критичного мислення.

Застосування методичних прийомів «Фішбоун» та «Кмітливий гексагончик» забезпечує перехід від навчання, орієнтованого переважно на запам’ятовування, до навчання, спрямованого на розвиток самостійного мислення учнів, допомагає готувати учнів до життя в інформаційному суспільстві, вибирати серед невпинного потоку інформації головне, критично перевіряти отриману інформацію, співпрацювати в команді, виділяти цікаві ідеї з багатьох точок зору відповідно до їх змістових зв’язків.

 

Підручники та посібники | Переглядів: 661 | Завантажень: 207 | Додав: Ростислав | Дата: 27.06.2022 | Коментарі (6)

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №112

Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"

Назва матеріалу:

 

Практичний порадник «Наша безпека у наших руках!» 1-11 класи, виховна робота

На сьогоднішній день кожен із нас повинен володіти якнайбільшим спектром найсучасніших знань про безпеку. Про це знає кожен європеєць, житель найрозвиненіших країн світу, який турбується про себе, про своїх рідних та близьких , який хоче жити у безпечному світі та у гарних соціальних умовах. Ми теж можемо змінити Україну, якщо зможемо змінити рівень інформованості якнайширшого кола людей саме з питань безпеки.

У даному пораднику зібрані найсучасніші знання та розробки щодо безпеки у різноманітних сферах : безпека дорожнього руху, інформаційна безпека, безпека педагогів та батьків, хімічна та радіаційна безпека, статева безпека, екологічна безпека .

 

 

Підручники та посібники | Переглядів: 697 | Завантажень: 202 | Додав: Ростислав | Дата: 27.06.2022 | Коментарі (4)

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №103

Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"

Назва матеріалу:

Використання інтерактивних кросвордів як шлях активізації пізнавальної діяльності учнів під час уроків інформатики

Використання інтерактивних кросвордів - один із методів активізації пізнавальної діяльності учнів при вивченні інформатики – важлива складова інтерактивної технології навчання. За допомогою цього методу учитель допомагає учням більш вдало орієнтуватись в складній термінології динамічного світу інформації. 

Даний науково-методичний матеріал призначений для вчителів інформатики, які викладають предмет в 6-11 класах та шукають шляхи для активізації пізнавальної діяльності учнів під час вивчення інформатики в урочний та позаурочний час.

 

Підручники та посібники | Переглядів: 2743 | Завантажень: 225 | Додав: Ростислав | Дата: 26.06.2022 | Коментарі (3)

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №99

Номінація: "Зорепад педагогічної майстерності"

Назва матеріалу:

Сприяння зниженню рівня стресу в усіх учасників освітнього процесу (у здобувачів освіти 1-11 класів, педагогів та батьків). Заняття практичного психолога

Методична розробка «Сприяння зниженню рівня стресу в усіх учасників освітнього процесу» створена з метою зниження рівня напруги, тривоги, стресу та формування навичок адаптації до перебування в умовах стресу. За допомогою створених презентацій та відеофайлів для різних вікових груп можна надавати психолого-педагогічний супровід та підтримку всім учасникам освітнього процесу, тимчасово переміщеним особам в умовах воєнних дій і збройних конфліктів.

 

 

Підручники та посібники | Переглядів: 406 | Завантажень: 151 | Додав: Ростислав | Дата: 26.06.2022 | Коментарі (0)

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №94

Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"

Назва матеріалу:

«Осучаснення репертуару бандуристів з метою популяризації народного інструменту». Музичне мистецтво, курси мистецтвознавства, 7- 9 класи

Бандура – музичний символ України. Останнім часом цей посил все частіше зустрічається у соціальних мережах. Що й не дивно, адже цей стародавній український інструмент, який вже давно став справжньою візитівкою нашої країни, сьогодні заграв новими – трендовими, модними, сучасними барвами.

В Україні та за її межами не бракує шанувальників та прихильників бандури, однодумців, поціновувачів української культури. Та якщо поглянути тверезо: який відсоток українців знає, що таке бандура? А хто чув, як звучить dubstep на бандурі? А джаз, рок, electro house чи hip-hop? А хто взагалі чув, як звучить бандура? Хто знає, як вона виглядає?

Дане наукове дослідження дає більш глибокі знання про те,  яка роль сучасних бандуристів у популяризації народного інструменту з метою виведення його на міжнародну мистецьку арену. Сучасність диктує нам свої умови. Та хто сказав, що минуле і сучасне не можуть бути поєднані? Бандура стає стильною, сучасною і прогресивною.

Мета і завдання: вивчити шляхи реалізації мистецького таланту  бандуристів-новаторів,  розкрити і пояснити, як  осучаснення репертуару впливає на популяризацію народного інструменту у молодіжному колі слухачів; формувати сміливість, як необхідну рису характеру для реалізації всіх своїх ідей та задумів, формувати національну самосвідомість учнів, доводячи думку, як важливо у  наш час, щоб культура об’єднувала народ.

 

Підручники та посібники | Переглядів: 574 | Завантажень: 187 | Додав: Ростислав | Дата: 26.06.2022 | Коментарі (0)

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №91

Номінація: "Зорепад педагогічної майстерності"

Назва матеріалу:

6 клас. Українська мова. Розробка уроків (11 уроків). Розвиток ключових компетентностей учнів під час вивчення  теми «Іменник»

Питання про розвиток ключових компетенцій школярів у загальноосвітніх навчальних закладах є предметом для дискусій у багатьох європейських країнах. У зв'язку із стрімким розвитком освіти особливо гостро це питання постало і в Україні. Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти визначає ключову компетентність як спеціально структурований комплекс характеристик (якостей) особистості, що дає можливість їй ефективно діяти в різних сферах життєдіяльності і належить до загальногалузевого змісту освітніх стандартів. Метою освітньої галузі «Мови і літератури» є розвиток особистості учня, формування в нього мовленнєвої та читацької культури, комунікативної та літературної компетентності, гуманістичного світогляду, національної свідомості, високої моралі, активної громадянської позиції, естетичних смаків і ціннісних орієнтацій.

Відтак, плануючи роботу вчителя, вважаємо пріоритетним створити на уроці сучасне середовище, у якому здобувачі освіти отримають ключові компетентності, необхідні для подальшої успішної життєдіяльності. сучасний урок української мови має полягати не тільки в глибокому й усвідомленому засвоєнні знань, а й у формуванні необхідних компетентностей (комунікативної, інформаційної, соціальної, громадянської, здоров’язбережувальної),  що допоможуть здобувачам освіти активно діяти в суспільстві.

 

Підручники та посібники | Переглядів: 448 | Завантажень: 176 | Додав: Ростислав | Дата: 26.06.2022 | Коментарі (0)

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №90

Номінація: "Зорепад педагогічної майстерності"

Назва матеріалу:

Профорієнтаційний  довідник  «Все про професії». Виховна робота з  профорієнтаційного напрямку

Профорієнтаційний  довідник  «Все про професії» про робітничі професії які можна здобути в закладі професійної ( професійно-технічної) освіти.

Вибір професії – одне з найвідповідальніших рішень у житті кожної молодої особистості, важливість якого важко переоцінити. Свідомий вибір професії - це розуміння необхідності правильного вибору майбутньої професійної діяльності, чесної і сумлінної праці за фахом, глибоке усвідомлення своєї майбутньої соціальної ролі. Основою вибору професії є самопізнання та об'єктивна оцінка особистістю індивідуально – психологічних особливостей, професійно важливих якостей, можливостей, співставлення їх з вимогами до  професії та потребами ринку праці. Правильно обрана професійна діяльність зумовлює моральне задоволення, позитивну самооцінку, високу продуктивність праці. Тому мною було розроблено профорієнтаційний  довідник  «Все про професії», щоб  молодь, яка вирішила навчатись в нашому закладі  мала можливість детально  ознайомитись з кожною робітничою професією, проаналізувала свої психологічні особливості щодо відповідності  до професії, яку хоче обрати, визнала для себе перспективи працевлаштування і заробітку  в майбутній  професійній діяльності.

 

 

Підручники та посібники | Переглядів: 568 | Завантажень: 162 | Додав: Ростислав | Дата: 26.06.2022 | Коментарі (0)

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №89

Номінація: "Зорепад педагогічної майстерності"

Назва матеріалу:

Розробка «Використання арт- терапевтичних технологій у роботі практичного психолога»

Опис практичного значення застосування технік арт-терапії, як здоров'язберігаючих освітніх технологій у роботі практичного-психолога закладу професійної (професійно-технічної) освіти. Застосування арт-терапевтичних методик для збереження або відновлення психологічного здоров'я здобувачів освіти та їх адаптації до умов навчання у закладі професійної ( професійно- технічної ) освіти для ралізації заходів діагностичного психокорекційного і профілактичного напрямку, а головне збереження психологічного здоров’я учнівської молоді.

 

 

Підручники та посібники | Переглядів: 326 | Завантажень: 168 | Додав: Ростислав | Дата: 26.06.2022 | Коментарі (0)

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №87

Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"

Назва матеріалу:

Використання цифрових технологій на уроках української літератури, середня школа. Посібник

Нинішній стан розвитку освіти визначає цифрові технології як незамінні для організації спільної діяльності вчителів і учнів, адже завдяки їх використанню вдається розв’язати велику кількість дидактичних завдань. Застосування таких інструментів на уроках української літератури сприяє розвитку інтелектуальних здібностей, формуванню інформаційно-цифрової грамотності, потенціалу й готовності учнів до розв’язання на творчій основі комунікативних і комунікаційних завдань, які постають перед ними сьогодні та очікують у майбутньому в трудовій  діяльності.

У посібнику представлено теоретичні положення про цифрові технології, їхнє використання на уроках. Автор пропонує зразки апробованих інноваційних прийомів роботи з цифровими технологіями, які поповнять методичний інструментарій учителя, сприятимуть усвідомленому читанню школярів, розвиватимуть в учнів критичне й креативне мислення, забезпечуватимуть реалізацію на уроці діяльнісного та компетентнісного підходів.  Посібник містить стислі конспекти уроків, шаблони практико-орієнтованих компетентнісних завдань для спільної роботи учнів,  вебквестові завдання, шаблони рефлексії та самооцінювання, посилання на які подано в QR-кодах. Описано методику використання цього інструментарію в цифровому просторі на уроках української літератури.

 

Підручники та посібники | Переглядів: 539 | Завантажень: 193 | Додав: Ростислав | Дата: 26.06.2022 | Коментарі (1)

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №85

Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"

Назва матеріалу:

"Мотиви сирітства та самотності в контексті українських соціально-побутових пісень". Музичне мистецтво, курси народознавства, краєзнавства,  9-11 класи

Соціально-побутові пісні різнопланові і за тематикою, і за сюжетами, і за мотивами, і за колоритністю образів. Для них характерне поєднання реалістичної конкретності з метафорично-символічною образністю. У піснях українського народу узагальнено відбився світ людських доль в усьому його різноманітті.

Тому було виділено з цієї групи пісні, в яких розкривається гірка доля сиріт, вдів, вдівців, наймитів, чумаків, козаків, солдатів, які страждають від самотності, перебуваючи далеко від рідної домівки, близьких людей та дослідити їх.

Мотиви сирітства та  самотності в контексті соціально-побутових пісень і є предметом дослідження.

Об’єктом дослідження стали журливі українські пісні.

Мета і завдання даного дослідження:

• з’ясувати теоретичні аспекти проблеми самотності та сирітства у  контексті соціально-побутових пісень;

•  виділити значення українського фольклору  в сучасній  державі та в нашому повсякденному житті;

• дослідити характерні риси втілення самотності-недолі в жіночих образах;

• обґрунтувати зовнішні та внутрішні причини виникнення соціального сирітства  в Україні;    

•  формувати національну свідомість українців.

 

 

 

 

Підручники та посібники | Переглядів: 755 | Завантажень: 199 | Додав: Ростислав | Дата: 26.06.2022 | Коментарі (0)

Вхід на сайт
Пошук
Copyright MyCorp © 2024