Шкільний портал
П`ятниця, 19.04.2024, 20:45
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог файлівРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Програми [21]
Підручники та посібники [388]
Розробки уроків [1048]
Виховні заходи [250]
Реферати [0]
Презентації [88]
Інше [509]
Заявки [9]
Тестові завдання [2]
Відео [45]
Конкурс "Педагог-новатор" [3081]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Наше опитування
Чи подобаються Вам наші конкурси
Всього відповідей: 633
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Розробки уроків

У категорії матеріалів: 1048
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 3 ... 104 105 »

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Завантаженням · Переглядам

Розробка уроку з географії. Тема. Способи зображення Землі

Автор: Невара Анна Іванівна, вчитель географії Курахівської гімназії №2

Мета: активізація та систематизація знань про способи зображення Землі з курсу природознавства; формування первинних знань про особливості зображення Землі на глобусі, географічній карті, плані місцевості; розвиток умінь визначати відмінності в зображеннях місцевості на рисунку, фото й аерознімках, плані, пояснювати різницю між зображеннями земної поверхні на глобусі, плані, карті, аерофото і космічних знімках.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: підручник, атлас, глобус, карта півкуль, план місцевості, аерофотознімок, знімки земної поверхні з космосу.

• Зобразити земну поверхню можна у вигляді малюнка, фотознімка, аерофотознімок, плану та географічної карти.

• Найбільш повну інформацію про характер земної поверхні та об’єкти, розміщені на ній, передають план і карта.

• Найбільш точно зовнішній вигляд Землі передає глобус.

 

 

Розробки уроків | Переглядів: 5 | Завантажень: 1 | Додав: Ростислав | Дата: 17.04.2024 | Коментарі (0)

Розробка уроку з географії. Тема. Масштаб та його види 

Автор: Невара Анна Іванівна, вчитель географії Курахівської гімназії №2

Мета: поглиблення та розширення знань про масштаб, отриманих на уроках математики та природознавства; формування знань про види масштабу; розвиток первинних практичних умінь користування масштабом.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручники, картки із зображенням умовних знаків, глобус, креслярське приладдя.

Опорні поняття: план, напрямок, відстань, умовні знаки.

Базові поняття: масштаб числовий, іменований, лінійний.

 

Розробки уроків | Переглядів: 6 | Завантажень: 1 | Додав: Ростислав | Дата: 17.04.2024 | Коментарі (0)

Бінарний урок з географії та пізнаємо природу на тему "Грунт - цінний природний ресурс та "особливе природне тіло"

Автори: Кузьменко Тетяна Григорівна та Федорчук Лариса Олександрівна, вчителі  біології та географії Криворізької гімназії № 118

Бінарний урок з географії та пізнаємо природу “ Грунт - цінний природний ресурс та “особливе природне тіло””.

Нетрадиційні форми навчання – це ключ для рішення комплексних задач у вивченні нового матеріалу з різних позицій.

Бінарна форма навчання по своїй структурі і характеру істотно відрізняється від інших видів навчання, від традиційних уроків, оскільки в ній забезпечується не тільки цілісний зв’язок теорії з практикою або уроків з двох – трьох предметів, але і об’єднуються теми опорних знань.

Мета уроку полягає у

  • Ознайомленні дітей з ґрунтом як складової екосистеми та вихованні у них пізнавальної допитливості та інтересу до вивчення природи;
  • Створенні умов мотивованого практичного застосування знань, навичок і умінь з теми;
  • Сприянні учням у вивченні предметів географія та пізнаємо природу;
  • Показу міжпредметних зв’язків наук природничого циклу;
  • Актуалізації знань учнів з пізнаємо природу за курс 5-го класу з продовженням вивчення в курсі географії 6-го класу;
  • Розвитку предметних та ключових компетентностей, самоосвіти, продуктивної творчої діяльності.
  • Вихованні працьовитості, організованості, охайності, здатності до співпраці в команді.

Протягом уроку використовуються різноманітні методи, прийоми, інтерактивні вправи.

 

 

Розробки уроків | Переглядів: 12 | Завантажень: 5 | Додав: Ростислав | Дата: 07.04.2024 | Коментарі (0)

Конспект уроку з літературного читання у 4 класі

Автор: Шутко Оксана Петрівна, вчитель початкових класів Садівського ліцею Благодатненської сільської ради Миколаївської області

Конспект уроку з літературного читання у 4 класі за  Типовою освітньою програмою, розробленою під керівництвом  О. Я. Савченко. Підручник: Українська мова та читання : Підручник для 4 класу ЗЗСО (у 2-х частинах) : Частина 2// О. Я. Савченко, І. В. Красуцька. – Київ : УОВЦ «Оріон», 2021.

 Тема уроку: Василь Сухомлинський. Не забувай про джерело.

Урок формування вмінь і навичок із застосуванням стратегій критичного мислення «Порушена послідовність» та «Прогнозування». Мета уроку:формувати компетентності спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську, компетентність у природничих науках і технологіях, екологічну грамотність.

 

 

Розробки уроків | Переглядів: 22 | Завантажень: 17 | Додав: Ростислав | Дата: 20.03.2024 | Коментарі (0)

Бінарний урок з української та англійської мови на тему «У світі професій»

Автор: Костенко Олена Василівна, вчитель початкових класів Сумської початкової школи №11 Сумської міської ради

Хід уроку

1. Вітання. Організаційна частина. Емоційне налаштування
2. Мотивація навчальної діяльності.
Читання QR кодів
Що означає слово професія?
Робота з тлумачним словником (1 учень)
Робота в мережі інтернет (Що таке професія?)
Робота зі штучним інтелектом на сайті На урок (Як тлумачать слово
професія відомі українці?)
3. Робота над оповіданням «Яка професія найважливіша?»
4. Гра «Що було б, якби…»
5. Гра «Відгадай професію»
6. Гра «Знайди пару» (за посиланням на платформі LearningApps.org)
7. Складання сенкану про професії
8. Проведення дослідження «Професії наших батьків»
9. Перегляд відеоролика «Професії майбутнього»
10. Розповідь «Дивні та незвичайні професії».
11. Презентація дитячих творів (усно) «Ким я мрію стати»

 

 

 

Розробки уроків | Переглядів: 24 | Завантажень: 15 | Додав: Ростислав | Дата: 04.03.2024 | Коментарі (0)

«Права людини та дитини в умовах збройного конфлікту та міжнародне гуманітарне право". Розробка уроку

Автор: Глуходєдова Юлія Миколаївна, вчитель історії КЗ «Харківський ліцей №10 Харківської міської ради»

Урок розроблений з курсу громадянської освіти для учнів 10 класу.

Після якого учні зможуть:

надавати визначення терміну «права людини», «міжнародне гуманітарне право», «збройний конфлікт» визначати та розрізняти права людини;

давати характеристику джерелам міжнародного гуманітарного права;

визначати принципи міжнародного гуманітарного права;

оцінювати значення прав людини в умовах збройного конфлікту;

як здійснювати захист прав людини та дитини під час збройного конфлікту.

підтримує захист прав людини та дитини

називати принципи МГП щодо ведення воєнних дій; категорії цивільних осіб та цивільних об’єктів, їх відмінності від військових цілей.

висловлювати власне ставлення до принципів міжнародного гуманітарного права щодо ведення воєнних дій та їх ролі у захисті цивільних осіб і цивільних об’єктів, зокрема в період міжнародного збройного конфлікту на території України.

Розробки уроків | Переглядів: 29 | Завантажень: 26 | Додав: Ростислав | Дата: 22.02.2024 | Коментарі (0)

Лабіринтами художньої абстракції

Автор:  Кривенкіна Лариса Вячеславівна, вчитель Єрківського ліцею імені Героя України В.М.Чорновола Єрківської селищної ради Черкаської області

Абстракціонізм – безпредметне мистецтво, цілком позбавлене всяких зримих зв’язків із якими-небудь життєвими формами. Головним завданням абстракціонізму став «прорив» у нову духовну реальність, бо все було видиме, матеріальне, оманливе.

Розробка уроку «Мистецтво» 9 клас. За підручником Л.Масол. Урок №9.

 

 

 

Розробки уроків | Переглядів: 33 | Завантажень: 20 | Додав: Ростислав | Дата: 11.02.2024 | Коментарі (0)

Теорема Піфагора. Розробка уроку

Автор: Трушик Яна Володимирівна, вчитель Пархомівського ліцею Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області

Розробка уроку допоможе кожному вчителю, який викладає у 8 класі геометрію, не залежно від підручника. Дана розробка, застосовується, як шаблон до вивчення нового матеріалу з теми: «Теорема Піфагора». Звернено увагу на освітні втрати.

 

 

Розробки уроків | Переглядів: 50 | Завантажень: 30 | Додав: Ростислав | Дата: 21.12.2023 | Коментарі (0)

Екологічний батл-шоу «Пластику – ТАК або НІ». Розробка уроку з презентацією

Автор: Чепурна Світлана Василівна, заступник директора з НВР та вчитель біології Лиманського ліцею №3 Лиманської міської ради Донецької області

Мета:

-           привернути увагу до проблеми забруднення довкілля пластиковими виробами, обґрунтувати важливість раціонального його використання та утилізацію;

-           спонукати учнів задуматися про важливу екологічну проблему нашої планети, на прикладі забруднення навколишнього середовища пластиковими пляшками, одноразовим посудом;

-           виховання  прагнення до збереження особистого здоров’я;

-           виховання в кожному дбайливого ставлення до навколишнього середовища;

-           вивчення взаємозв’язків системи “Людина-Природа-Культура” і посильний внесок кожного в запобігання та усунення наслідків власної діяльності;

-           привернути увагу до цієї проблеми учнів, батьків, громадськості;

-           виховувати готовність брати участь у вирішенні питання  збереження довкілля

Форма  проведення  заходу:  батл – шоу

 

 

Розробки уроків | Переглядів: 81 | Завантажень: 38 | Додав: Ростислав | Дата: 06.11.2023 | Коментарі (0)

Українська мова. 9 клас.«Конспект сприйнятого на слух науково-навчального тексту»

Автор: Сіренко Любов Володимирівна, учитель української мови та літератури Червонослобідського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 Червонослобідської сільської ради Черкаської області

Цифровий навчальний ресурс містить інформацію про конспект і його види, особливості конспектування сприйнятого на слух науково-навчального тексту; допомагає використовувати набуті знання в процесі роботи з науково-навчальним текстом; мультимедійний супровід спрямований на розвиток умінь осмислювати основний зміст тексту та відтворювати почуте на слух; спрямований на розвиток пам’яті і логічного мислення; сприяє вихованню високо духовної та національно свідомої  особистості.

 

 

 

Розробки уроків | Переглядів: 92 | Завантажень: 50 | Додав: Ростислав | Дата: 04.10.2023 | Коментарі (0)

Вхід на сайт
Пошук
Copyright MyCorp © 2024