Меню сайту |
|
|
|
Категорії розділу |
|
|
|
Наше опитування |
|
|
|
Статистика |
|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
|
|
У категорії матеріалів: 497 Показано матеріалів: 91-100 |
Сторінки: « 1 2 ... 8 9 10 11 12 ... 49 50 » |
Сортувати за:
Даті ·
Назві ·
Рейтингу ·
Коментарям ·
Завантаженням ·
Переглядам
Конкурс "Педагог-новатор 2024"
Конкурсний матеріал №80
Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"
Назва матеріалу:
Посібник для вчителя «Інструменти для визначення та подолання навчальних втрат з математики у 5 класі НУШ». 5 клас математика
Різні дослідження показують, що дистанційна освіта спричинила значні освітні втрати. Спочатку пандемія COVID – 19, потім жахлива війна, яка продовжується і сьогодні. Навчальні втрати під час війни зумовили, зокрема, обмежений доступ до освітнього процесу, матеріально-технічного забезпечення учасників освітнього процесу, недостатня гнучкість в організації освітнього процесу, втрати в навчальному часі, зміни у контингенті учнів і педагогів, динаміка результатів навчання учнів через зміну форми здобуття освіти, зміни у психологічному стані учасників освітнього процесу тощо.
Сьогодні стоїть завдання у освітян – мінімізація освітніх втрат. Педагоги, батьки, освітні управлінці та експерти розуміють, що навчальні втрати з різних предметів необхідно компенсувати і не чекати закінчення війни. Міграція учнів та вчителів, повітряні тривоги, розбиті навчальні заклади – це все впливає на психологічно-емоційний стан, як дітей так і вчителя. Наші діти є свідками жахливих подій, які залишать слід на все життя.
Для педагогів та їх учнів подолати навчальні втрати є черговий виклик, але підібравши правильний підхід, це стає реальністю. Деякі дослідження показали, що вчителі дають презентацію чи відео, дуже рідко проводяться індивідуальні консультації. Учні опрацьовують матеріал самостійно, а це є не ефективно, для подолання прогалин у навчанні.
У посібник для вчителя «Інструменти для визначення та подолання навчальних втрат з математики у 5 класі НУШ» пропонується декілька етапів подолання навчальних втрат з математики. Цей підхід розроблений під учнів 5 класу та їх можливості. Здобувачі освіти переходять від початкової школи до середньої, а це зміна вчителя і його підходу до викладання математики. Тому цей посібник створений на основі завдань 4 класу, щоб учні краще адаптувалися до середньої школи.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2024"
Конкурсний матеріал №79
Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"
Назва матеріалу:
МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК "ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ШКОЛЯРІВ: МОТИВАЦІЯ ОСОБИСТІСНОГО УСВІДОМЛЕННЯ НА УРОКАХ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ". 6 клас
Література – той предмет, який зачіпає струни людської душі. Уроки зарубіжної літератури можуть стати важливим інструментом для виховання національної ідентичності. На уроках зарубіжної літератури важливо формувати в учнів почуття гордості за свою країну та національну культуру.
Одним із завдань, поставлених перед учителем зарубіжної літератури Державним стандартом освітньої галузі «Мови і літератури» в основній школі, є «формування особистісних рис громадянина України, який сприймає і поділяє національні та загальнолюдські цінності, відчуває свою приналежність до європейської спільноти».
|
Конкурс "Педагог-новатор 2024"
Конкурсний матеріал №76
Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"
Назва матеріалу:
РОЗВИТОК ЛОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ПІД ЧАС ПЛАНУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОЄКТНОГО НАВЧАННЯ. 1-4 клас, початкова школа
Сучасна освіта функціонує в умовах багатьох глобальних потрясінь, причиною яких стали як природні, так і людські фактори, які призвели до переформатування звичних форм навчання учнів. Не зважаючи на формат організації навчання (звичне очне, дистанційне синхронне, дистанційне асинхронне чи змішане), важливим напрямом розвитку логічного мислення майбутніх вчителів початкових класів є активні методи навчання.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2024"
Конкурсний матеріал №75
Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"
Назва матеріалу:
МЕТОДИЧНИЙ ЗБІРНИК ЗАВДАНЬ ІЗ ПРОФЕСІЙНОЮ СПРЯМОВАНІСТЮ НА УРОКАХ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ (для професійно-технічної освіти)
У збірнику представлено завдання професійного спрямування електротехнічного «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» (2 розряду), для використання на уроках української мови.
Ця робота має важливе значення у підвищенні навчального і професійного рівня учнів та розширенні міжпредметних зв’язків між українською мовою та виробничими дисциплінами. Використання такого дидактичного матеріалу сприятиме кращому засвоєнню знань з української мови і робитиме безперервним, певною мірою, процес фахової підготовки: допоможе учням оволодіти термінологією майбутньої професії, збагачуватиме словниковий запас учнів професійною лексикою.
Увесь матеріал згруповано за окремими темами.
Збірник рекомендовано для учнів і викладачів української мови професійно-технічних навчальних закладів електротехнічного напрямку.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2024"
Конкурсний матеріал №72
Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"
Назва матеріалу:
ФОРМУВАННЯ МАТЕМАТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ НА УРОКАХ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
Українська мова – це національний феномен, на тлі повномасштабного вторгнення. Актуальним є питання вибору оптимальних можливостей та методик, які систематично можна використати на уроках української мови та літератури в процесі дистанційного навчання. Якраз вони допомагають створити навчальне середовище, в якому теорія і практика опановуються одночасно, а це надає змогу учням формувати світогляд, логічне мислення, зв’язне мовлення; розвивати критичне мислення; проявляти індивідуальні можливості.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2024"
Конкурсний матеріал №69
Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"
Назва матеріалу:
Електронний навчальний посібник «Вчимося розв’язувати задачі. Механіка». Фізика
Даний ресурс є результатом намагання створити універсальний методичний посібник, що охоплював би широке коло питань розділу «Механіка», викладених в стислій формі. Він призначений, насамперед, для здобувачів освіти професійно-технічних навчальних закладів, учнів загальноосвітніх шкіл, а також всіх, хто хоче навчитися краще розв’язувати задачі з фізики.
У залежності від потреб і вже наявних знань користувач сам обирає матеріал для вивчення, його обсяг, технологію навчання.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2024"
Конкурсний матеріал №60
Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"
Назва матеріалу:
Особливості організації дослідницької діяльності молодших школярів на уроках інтегрованого курсу “Я досліджую світ”
Залучення дитини до навчально-дослідницької діяльності сприяє розвитку її пізнавальної активності, викликає позитивні емоції за результатами здійсненої навчальної роботи, значно підвищує самооцінку учня. Інтелектуальний, творчий розвиток школярів залежить від створених вчителем умов, використаних методів та прийомів навчально-дослідницької роботи, вмілого педагогічного керівництва цим процесом. Вчитель початкової школи має чітко розуміти сутність навчальних дій, які складають процесуальну основу такого виду діяльності, правильно й раціонально організовувати роботу з формуванням комплексу загально-навчальних і дослідницьких умінь з метою ефективності здійснення навчально-дослідницької діяльності молодшими школярами.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2024"
Конкурсний матеріал №50
Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"
Назва матеріалу:
Розвиток медіакомпетентності здобувачів освіти на уроках філологічного циклу
Сьогодення існує зараз у цифровому форматі в усіх сферах, галузях, науці, культурі, мистецтві. Освіта - не виняток. Онлайн - навчання, самоосвіта та саморозвиток, використання мобільних застосунків ,взаємодія усіх учасників освітнього процесу, створення контенту, пошук і використання інформації, самореалізація через соціальні мережі потребує медіаграмотності. Формування медіакомпетентної особистості - одне із ключових завдань освіти.
Робота містить статтю теоретичного змісту, медіавправи та презентацію до неї.
Матеріал рекомендовано для педагогічних працівників та всіх, хто прагне бути медіаграмотним і вболіває за формування медіакомпетентної особистості.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2024"
Конкурсний матеріал №46
Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"
Назва матеріалу:
Математика. 5 клас. ІІ семестр. Навчальний посібник
Посібник для учнів 5 класу, розроблений на основі модельної програми Істера О.С. з використанням підручника Істера О. С. Може бути використаний як додатковий інструмент на уроках математики. Містить всі уроки другого семестру курсу математики. Укладений у вигляді «опорних конспектів» та завдань для учнів. Для розробки уроків використовується Комбінована система організації навчально- виховного процесу М.П.Гузика
|
Конкурс "Педагог-новатор 2024"
Конкурсний матеріал №45
Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"
Назва матеріалу:
РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНИХ КОМПЕТЕНЦІЙ ВИХОВАНЦІВ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ ЗАСОБАМИ ЦІЛЬОВОЇ ВИХОВНОЇ ПРОГРАМИ «Я СЕРЕД ЛЮДЕЙ»
Зміни, що відбуваються у нашому суспільстві, спричинені ними гуманістичні та демократичні зрушення в ідеології, науці та культурі потребують розвитку та впровадження нової концепції виховної роботи, яка має стати основою підготовки дитини до самостійної, активної та творчої життєдіяльності в нових соціальних та культурних умовах, формуванням конкурентоздатної та компетентної особистості.
Нині особливої актуальності набувають питання розвитку творчої особистості, виховання молодої людини як громадянина України шляхом оволодіння гуманістичними цінностями, нормами демократичної культури.
Тому, важливу роль у цьому процесі відіграє процес розвитку соціальних компетенцій особистості, який розпочинається у початковій школі, оскільки молодший шкільний вік це перший період системного залучення дитини до громадського життя. Саме в цей період відбувається ціла низка особистісних утворень, необхідних для формування соціальних компетенцій. |
|
|
Вхід на сайт |
|
|
|
Пошук |
|
|
|
|