Меню сайту |
|
|
|
Категорії розділу |
|
|
|
Наше опитування |
|
|
|
Статистика |
|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
|
|
У категорії матеріалів: 497 Показано матеріалів: 211-220 |
Сторінки: « 1 2 ... 20 21 22 23 24 ... 49 50 » |
Сортувати за:
Даті ·
Назві ·
Рейтингу ·
Коментарям ·
Завантаженням ·
Переглядам
Конкурс "Педагог-новатор 2023"
Конкурсний матеріал №10
Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"
Назва матеріалу:
Мультимедійний посібник «Інтерактивні вправи з історії України для 11 класу». Історія України, 11 клас
Посібник створений у сервісі LearningApps.org. Складається із 60 інтерактивних вправ, є сучасним інноваційним дидактичним засобом мультимедійного навчання при вивченні тем з історії України в 11 класі.
Мультимедійний посібник «Інтерактивні вправи з історії України для 11 класу» укладено відповідно до чинної Програми для загальноосвітніх навчальних закладів Історія України. Всесвітня історія. 10-11 класи. Основними критеріями створення посібника була його пізнавальна цінність, практична доцільність, систематизованість, мобільність та зручність.
У посібнику охарактеризовані види інтерактивних вправ, які можна створити за шаблонами в сервісі LearningApps.org та доведено компетентнісно-діяльнісну спрямованість мультимедійних вправ, доцільність їх застосування на уроках історії України в 11 класі як засобу активізації пізнавальної діяльності здобувачів освіти на уроках історії України в 11 клас.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2023"
Конкурсний матеріал №05
Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"
Назва матеріалу:
Майстер-клас «Сучасні форми візуалізації навчального матеріалу на уроках української мови та зарубіжної літератури» (онлайн-пазли, доміно, створення хмари слів, QR кодів та коміксів за допомогою онлайн-ресурсу ToonyTool)
Матеріали для проведення майстер-класу щодо використання прийомів візуалізації на уроках української мови та літератури.
Використання безкоштовних онлайн-ресурсів для вивчення української мови: «Мова – ДНК нації», «Тренажер із правопису української мови», ігри «Онлайн-пазли» та «Доміно» на уроках української мови та літератури. Можливості використання безкоштовного онлайн-застосунку ToonyTool для створення хмари слів, QR кодів, мультфільмів, коміксів та мемів. Використання віртуальної дошки Padlet для рефлексії.
Сучасні форми візуалізації навчального матеріалу допомагають розвивати креативне, асоціативне та критичне мислення пам’ять й увагу школярів на уроках мови та літератури, а також дозволяють зробити процес навчання цікавим і результативним.
|
ФОРМУВАННЯ ЗАГАЛЬНОКУЛЬТУРНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ УЧНІВ ЗАСОБАМИ КОЛЕКТИВНОГО МУЗИКУВАННЯ В ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ МИСТЕЦЬКОГО ПРОФІЛЮ
З досвіду роботи з ансамблем бандуристі в загальноосвітній школі-інтернаті
Автор: Грицай Оксана Дмитрівна, вчитель бандури та вокалу Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради
Шевченківська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради – це той куточок Тарасової землі, де формуються дитячі долі, розвиваються їх таланти та здібності, бо тут, як у звичайній школі, діти навчаються математиці, технологіям, історії, біології, географії, вивчають українську та англійську мови, історію, хімію, фізику. Тут проходять цікаві виховні заходи, зустрічі з спеціалістами різних професій. Особливе місце тут відведено зустрічам з творчими, талановитими поетами, композиторами, виконавцями, хореографами. Діти із задоволенням ідуть на такі зустрічі, бо не в кожній школі можна побачити Володимира Гришка, Руслану Лижичко чи Руслану Лоцман, Ніну Матвієнко чи Василя Нечепу, Вадима Крищенка та багатьох інших відомих митців. А ще специфіка школи дозволяє дітям з першого класу розвиватись творчо, вони малюють, танцюють, співають, грають на музичних інструментах. Наші діти з великим задоволенням працюють у творчих колективах.
Навчання мистецтву проходить згідно навчального плану та програм, затвердженим МОН України. Маємо музичний профіль (вивчення музичних інструментів: бандура, баян, домра, фортепіано та постановка голосу).
Народний художній колектив ансамбль бандуристів «Срібні струни» в цьому навчальному році налічує 12 учасників. Маємо шість годин на тиждень по навчальному плану та програмі для ансамблю бандуристів , затверджено МОН України. На заняттях колективу зустрічаємось чотири рази на тиждень. Двічі на тиждень по два уроки і двічі по одному уроку.
|
Загальнокультурна компетентність як один із чинників формування творчої особистості учня. Методична розробка
Автор: Бардадим Олена Миколаївна, вчитель бандури та вокалу Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради
Кожна дитина здатна до творчості. Шкода, що, народившись із природною здатністю творити, дитина поступово втрачає її. На жаль, це відбувається нерідко тоді, коли вчасно не формуються творчі здібності, не знаходяться стимули для їхнього розвитку. Ставши на шлях педагогічної праці, ми повинні відкрити здібності, таланти та обдарованості дитини.
Мотивація учнів до творчості є однією з основних складових навчально-виховного процесу, великий крок до формування загальнокультурної компетентності.
|
Методичні ідеї для навчання німецької мови
Автор: Ірина Геляс, учитель німецької мови Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІI ступенів імені Руслана Муляра
Стаття містить опис методичних ідей з прикладами для навчання німецької мови
|
Психологічні особливості прояву ПТСР у підлітків, які зазнали впливу війни
Автор: Синьоок Валентина Іванівна, практичний психолог та учитель початкових класів Чорнобаївської ЗОШ І - ІІІ ступенів №1 Чорнобаївської селищної ради Черкаської області
Порушення психічного здоров’я є одним із наслідків військових конфліктів. Найчастішою формою психічних порушень у підлітків, які пережили небезпечні для життя ситуації, є посттравматичні стресові розлади. Особливість їх у тому, що вони не тільки не зникають з часом, а стають більш вираженими та можуть раптово проявитися на фоні загального благополуччя. Тому надзвичайно важливим є вивчення особливостей протікання посттравматичного стресового розладу, діапазону прояву симптоматики на різних рівнях функціонування.
Методичний посібник присвячений проблемі психологічної діагностики підлітків, які постраждали внаслідок кризових, травмівних подій в Україні. В розділах посібника характеризується проблема “підлітки і стрес”, “травматичний стрес”; подаються діагностичні методики, які показали свою ефективність у роботі з травмованими підлітками і які в цілому складають певний психодіагностичний комплекс.
При вмілому і комплексному застосуванні діагностичного інструментарію для виявлення ПТСР та на основі достовірних даних результатів діагностики у підлітків, які отримали психічні травми, будуть сформовані передумови зниження рівня психосоматичної травматизації. |
Наближені обчислення та їх практичне застосування. Методичний посібник
Автор: Лукашенко Тетяна Борисівна, вчитель математики Чорнобаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Чорнобаївської селищної ради Черкаської області
Матеріали посібника відповідають програмі факультативного курсу для учнів 9 класу «Наближені обчислення та їх практичне застосування.», автор Єргіна О.В. (Збірник програм з математики для допрофільної підготовки та профільного навчання (у двох частинах). Х.: Видавництво «Ранок». – 2011, ч. 1) і призначені для проведення курсів за вибором, факультативних занять, математичного гуртка, тижня математики в школі. Матеріали, які містить посібник дають можливість зрозуміти правильне місце математики в системі наук, ii прикладний характер, нададуть можливість краще зрозуміти процес математичного моделювання, допоможуть навчитися коректно записувати відповідь до задач практичного змісту в тому випадку, коли така відповідь є наближеною I, хоча наближені обчислення вже втратили свою актуальність як засіб раціоналізації обчислень (цей засіб успішно замінили калькулятор i комп’ютер), актуальним залишається питання залежності ступеня точності одержаного результату від ступеня точності вихідних даних i навпаки
Матеріал посібника є доповнення алгебри 9 класу основними методами наближених обчислень для тих здобувачів освіти, які надалі продовжать навчання за профілями природничо—математичного напряму старшої профільної школи, в яких наближені обчислення є одним із засобів розв’язування задач практичного спрямування, точності одержаних результатів (фізико—математичний, фізичний, технологічний тощо). Уміння виконувати дії з наближеними значеннями використовуються i в курсі геометрії при розв’язуванні трикутників, у фізиці при виконанні лабораторних робіт, зокрема при визначенні точності вимірювань i похибки результатів,в географії,що показано в посібнику. |
Конкурс "Педагог-новатор 2022"
Конкурсний матеріал №436
Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"
Назва матеріалу:
Методичні настанови «Ноосферна освіта: методологічні основи реалізації»
Сьогодні кожного педагога турбує ряд питань: як поліпшити процес навчання, досягти збереження здорового фізичного балансу організму, активізувати розумову діяльність учнів, сконцентрувати увагу, уникнути стресових ситуацій, сформувати ключові компетентності? Однією з необхідних умов цілісного розвитку дитини є впровадження інноваційних технологій навчання й виховання, що забезпечують успіх. Такою є ноосферна освіта, в основі якої лежить принцип природовідповідності, що сприяє формуванню ключових компетентностей учнів. У методичних настановах студенти ознайомляться з принципами та сутністю біоадекватної методики ноосферної освіти, структурою уроків за цією методикою та формами її практичного застосування на уроках іноземної мови та літератури в закладах загальної середньої освіти. Матеріали стануть у нагоді майбутнім фахівцям початкової ланки освіти.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2022"
Конкурсний матеріал №435
Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"
Назва матеріалу:
Особливості впровадження та використання BYOD технології на уроках біології
В методичній розробці: «Особливості впровадження та використання BYOD технології на уроках біології», зроблено аналіз ефективності використання технології на уроках. Наведено приклади інтерактивних вправ, додатків.
В презентації наведені конкретні приклади використання BYOD- технології, подані активні посилання на інтернет ресурси (гіперпосилання), також подані відео, за якими можна детальніше розглянути можливості певного додатку (інтерактивні музеї, додатки з доповненою реальністю, 3- D моделі)
|
Конкурс "Педагог-новатор 2022"
Конкурсний матеріал №420
Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"
Назва матеріалу:
Інтерактивний енциклопедичний путівник для роботи вчителя із дітьми з особливими освітніми проблемами. Різновікові діти з ООП. Інклюзивна та спеціальна освіта
Збірник «Інтерактивний енциклопедичний путівник для роботи вчителя із дітьми з особливими освітніми потребами» покликаний полегшити роботу тим, хто щоденно працює над реалізацією певних педагогічних ідей та цілей.
За допомогою QR-кодів здійснюється швидкий доступ до висвітленої скороченої версії матеріалів збірника. Така версія допомагає раціонально витрачати час та фізичний ресурс спрямований на пошуки необхідної інформації.
Матеріали будуть доцільними для вчителів, які працюють в інклюзивних класах, асистентам вчителів, психологам, корекційним педагогам, студентів педагогічних вузів та коледжів, батькам.
|
|
|
Вхід на сайт |
|
|
|
Пошук |
|
|
|
|