Меню сайту |
|
|
|
Категорії розділу |
|
|
|
Наше опитування |
|
|
|
Статистика |
|
Онлайн всього: 2 Гостей: 2 Користувачів: 0 |
|
|
У розділі матеріалів: 2699 Показано матеріалів: 2481-2490 |
Сторінки: « 1 2 ... 247 248 249 250 251 ... 269 270 » |
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 73
Назва матеріалу:
«Влучний постріл» (позакласний захід з правознавства).
Проблема правового виховання, ознайомлення населення з чинним законодавством в наш час набула високої актуальності. Сучасна талановита дитина не хоче бути лише слухачем,вона має бути активним учасником навчального процесу. Тому учні із захопленням беруть участь, крім уроків, і в позакласній роботі, що дозволяє застосувати не лише свої навчальні уміння та навички, а й показати творчі здібності, уміння коректно висловлюватись, працювати в команді, адаптуватись до конкретної ситуації тощо. Гра спонукає дітей розширювати свій юридичний кругозір, вчить їх застосовувати свої знання для аналізу різноманітних, іноді досить складних життєвих ситуацій, допомагає знаходити рішення, що відповідатимуть вимогам чинного законодавства.
Захід проводиться у формі гри, у якій беруть участь дві команди по чотири гравці. Команди повинні протягом гри відповісти на 25 питань. Якщо відповідь правильна, команда отримує 1 бал і дістає право відповісти на наступне питання. У разі помилкової відповіді на команду буде накладено штраф у вигляді додаткових завдань творчого характеру. |
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 72
Назва матеріалу:
Виховний захід «" Герої не вмирають!" Мамо, я не вернусь…»
Концепція національно-патріотичного виховання молоді спрямовує діяльність педагогів на реалізацію проектів щодо виховання учнів у дусі патріотичного обов’язку, готовність до військової служби та захисту України. Виховання патріотизму – важлива складова навчально-виховної діяльності школи, під час якої в учнів формуються патріотичні погляди й переконання. Вважаємо, що треба якомога менше говорити про патріотизм, а більше створювати ситуацій співпереживання стосовно проблем своєї Батьківщини. Тому обрана тема виховного заходу «"Герої не вмирають!" Мамо, я не вернусь…» є досить актуальною.
Захід проводиться у формі урочистої лінійки-реквієм. Під час заходу діти-ведучі надають інформацію про події, які привели до трагічних наслідків 20 лютого 2014 року. Засобами поетичного слова учні намагаються донести до слухачів інформацію про перебіг подій, про внутрішній стан людей, які знаходились в той час на майдані у Києві. Для більш емоційного сприйняття була представлена презентація PowerPointз використанням кліпів та музичний супровід.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 71
Назва матеріалу:
Урок української мови у 5 класі «Правила вживання апострофа»
Викладання навчального матеріалу у певному порядку логічних його частин сприяє формуванню в учнів системи знань, а також умінь і навичок, необхідних для практичного застосування. Систематизованими знаннями легше користуватися практично. Таким чином, наступність забезпечується шляхом встановлення зв’язків нового матеріалу з уже вивченим, активною активізацією знань і досвіду, отриманого на попередніх уроках, регулярним повторенням пройденого.
На уроці української мови використано мультимедійну презентацію, яка викликає живий інтерес в учнів, покращує процес засвоєння матеріалу, унаочнює пізнання, сприяє розвитку творчих здібностей.
Під час організаційного моменту учні були налаштовані на незвичайний урок, присвячений творчості Великого Кобзаря, та емоційне сприйняття матеріалу. Цьому сприяв епіграф уроку. У ході актуалізації учні повторили вивчене в початкових класах, працюючи в парах. При вивченні нового матеріалу учні згадали вірші Тараса Шевченка, а саме «Садок вишневий коло хати..» і виконали ряд практичних завдань. На етапі закріплення – гра «Третій зайвий», яка спонукала дітей до застосування отриманих знань на уроці. Під час узагальнення вивченого матеріалу діти пояснили навіщо вони вивчали цей матеріал і де його можна застосувати в житті.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 70
Назва матеріалу:
Конспект уроку літературного читання в 2 класі. Є. Пермяк. Оповідання «Пічугін міст» (рос.)
Дослідницький метод сприяє формулюванню пізнавальної самостійності, розвитку індивідуального та творчого мислення учнів. Під час уроку з використанням ІКТ сприяє активізації мислення дітей, допомагає осягнути самих себе, відчути радість від отриманих результатів власної діяльності. Школярі були залучені до пошуку додаткової інформації в мережі Інтернет при виконанні дослідницьких і творчих проектів: підготовки повідомлень, інформаційних довідок, створення власних презентацій. Учні мали більше можливостей для організації самостійної дослідницької, пошукової, творчої діяльності, працюючи над проектами. Вони не тільки знаходили різноманітні джерела інформації, критично осмислювали їх, але й створювали вміло презентували та аргументували роботу. Були використані інтерактивні форми та методи навчання: самостійна й практична робота, робота в парах, робота в малих групах тощо. Участь у дискусіях надає учням можливість вільно висловлювати власні думки, обговорювати їх з іншими учнями класу, розвиває комунікативні навички, критичне та логічне мислення, уяву, увагу, пам’ять. |
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 69
Назва матеріалу:
Приклади сенканів для використання на уроках хімії у 7-8 класах
Кожен педагог має свою методичну скарбничку, яку використовує на уроках. Я опрацювала багато методичної літератури щодо традиційних і нетрадиційних форм навчання.
У своїй педагогічній діяльності я практикую різноманітні форми навчальної діяльності. Однією з них є сенкани. Вони зумовлюють розвиток здібностей, формують кругозір, розвивають інтерес до предмета. Складання сенканів сприяє розвитку логічного мислення, творчого потенціалу. Спочатку допомагаю учням їх складати, а потім – дитячій фантазії нема меж. Діти дуже полюбляють таку форму роботи. Практикую складання сенканів у 7-8 класах на різних етапах уроку, що і пропоную до вашої уваги.
Сенкан – це вид творчого завдання. Під час його складання можна прагнути досягти досконалості. Сенкани корисні для збагачення словникового багажу учнів, якого їм на сьогоднішній час дуже не вистачає. Ця форма роботи розвиває зацікавленість до вивчення хімії.
Сенкани є доступними різним віковим категоріям. Їх можна використовувати на будь-якому етапі уроку. Це міцний інструмент для рефлексії. Він не потребує великих часових затрат. Складання сенкану допомагає створити ситуацію успіху, дозволяє учневі відчути себе творцем.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 68
Назва матеріалу:
Конспект уроку зарубіжної літератури «Дж. Байрон. Поема «Мазепа». Її історична основа та романтичний міф. Риси романтичного героя в образі Мазепи» та презентація.
Тип уроку – урок засвоєння нових знань з елементами дослідження. Учні діляться на « істориків» та «літературознавців», досліджують відомості про Мазепу-гетьмана та Мазепу-героя романтичного міфу; вчаться аналізувати художній текст, робити висновки , формують навички характеристики героя художнього твору. На уроці використовуються інтерактивні методи, які сприяють активності учнів, взаємодії між собою та вчителем. Під час підготовки до уроку учні вчаться користуватися мережею Інтернет в освітніх цілях, відчувають себе співавторами і отримують радісне відчуття успіху. Крім того, урок має виражене виховне значення.
Урок сприяє здійсненню самоосвіти, самовираженню кожного учня, розвиткові його мислення, емоційної сфери, збагаченню особистого досвіду.
Навчальний матеріал має виражене виховне значення, сприяє естетичному розвиткові дітей, вихованню патріотичних почуттів.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 67
Назва матеріалу:
Урок і презентація з математики на тему «Додавання круглих чисел. Розв’язування рівнянь. Задачі.», 3 клас
В даному матеріалі представлено розгорнутий конспект уроку з математики, який супроводжується мультимедійною презентацією
Даний матеріал сприяє розвитку інтересу в учнів до навчання, підвищенню їх рівеня зацікавленості та кращому засвоєнню навчального матеріалу завдяки використанню медіаосвітніх технологій
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 66
Назва матеріалу:
Розробка уроку. FamousPeople. Diana: People’sPrincess
Принцеса Діана- одна з найпопулярніших жінок у світі, яку називають «принцесою людських сердець». 20 років тому назад вона трагічно загинула під час автокатастрофи, але іі благодійність, доброта, відкритість до сих пір живе в пам’яті людей.
Матеріал викладений у формі уроку з використанням ІКТ. Мета:узагальнити знання учнів про життя принцеси Діани, показати щирість і любов Діани до людей, вказав на її благодійну діяльність; активізувати вивчений лексичний матеріал; формувати навички монологічного мовлення; розвивати пізнавальну діяльність, мислення, мовну здогадку; виховувати толерантне ставлення до людей.
Урок містить сучасні педагогічні технології такі, як навчання у співпраці, проектна методика, використання Інтернет - ресурсів, які допомагають реалізувати особово-орієнтований підхід у навчанні, забезпечують індивідуалізацію і диференціацію навчання з урахуванням здібностей дітей, їх рівня знань.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 65
Назва матеріалу:
Методична розробка з теми «Перетворення графіків функцій»
Об’єкт дослідження: методичні проблеми, які виникають при побудові графіків функцій.
Мета роботи: розгляд використання комп’ютера при вивченні теми побудови графіків функцій методом геометричних перетворень.
Результати роботи можуть бути застосовані вчителями при вивчені даної теми на уроках та факультативних заняттях.
Одержані висновки та їх новизна: в роботі розглянуто теоретичні і практичні основи методики викладання математики, зокрема методика навчання учнів побудови графіків функцій за допомогою комп’ютерних технологій.
У діючій програмі з математики рекомендоване використання персонального комп'ютера як контролюючої машини, навчального тренажера, моделюючого стенда, інформаційно-довідникової системи, ігрового навчального середовища, електронного конструктора, експертної системи. Використання комп'ютера під час вивчення математики дає наочні уявлення про досліджувані поняття, закономірності, функції, геометричні фігури, що сприяє розвитку образного мислення учнів.
У вчителя з’явилася можливість за допомогою сучасних комп’ютерних технологій удосконалювати навчально-виховний процес. |
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 64
Назва матеріалу:
Досвід методичної роботи з формування гуманної соціально-активної особистості молодшого школяра через інтегративно-діяльнісний підхід
Компетентнісно-орієнтований урок з використанням інтерактивних технологій з української мови у 4 класі « Спостереження за зв’язком прикметника з іменником у реченні. Узагальнення знань про змінювання прикметників за родами і числами.»
Формат заняття і домашня заготовка у формі міні-коучінгу «учитель-учителю». Структурно-часовий дизайн майстер-класу «Дерево життя»
Реалізація інноваційного підходу до навчання учнів дозволяє підняти на якісно новий рівень педагогічний процес, підвищити рівень навчальних досягнень, забезпечує психолого - емоційну комфортність і подальшу соціальну адаптованість школярів, готовність реалізувати особисті якості в індивідуальній чи колективній діяльності (в системі «учитель - учень», «учень - учень»).
Технологія досвіду містить у собі арсенал різнонаправлених форм, методів традиційної та інноваційної діяльності вчителя та учнів на уроці. Особливо цінним є творчий підхід до створення системи роботи на різних етапах уроку в залежності від його типу та навчального матеріалу.
Як освітня технологія, коучінг належить до інтерактивних технологій сучасної освіти. Сучасний навчальний процесс повинен бути спрямованим на тих, хто навчається, де роль вчителя більш схожа на ту, що відіграє тренер або консультант, та полягає у тому, щоб направляти учнів, розкриваючи і використовуючи при цьому їхній власний внутрішній потенціал.
|
|
|
Вхід на сайт |
|
|
|
Пошук |
|
|
|
|