Меню сайту |
|
|
|
Категорії розділу |
|
|
|
Наше опитування |
|
|
|
Статистика |
|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
|
|
У розділі матеріалів: 2699 Показано матеріалів: 2491-2500 |
Сторінки: « 1 2 ... 248 249 250 251 252 ... 269 270 » |
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 63
Назва матеріалу:
Методична розробка інтерактивного уроку з елементами міжпредметної інтеграції «Розповідні речення. Розділові знаки в кінці розповідного речення. Життя птахів взимку»
Однією з виразних тенденцій оновлення навчання є пошук нестандартних (інноваційних) уроків. Педагогічна суть таких уроків полягає в такому структуруванні змісту й форми, які б викликали інтерес в учнів і сприяли б їхньому розвитку та вихованню.
Переорієнтація освіти на особистість учня, формування людини, спрямованої на самовиховання, потребує дотримання таких принципів організації навчально-виховного процесу, як гуманізація та гуманітаризація; єдність загальнолюдського та національного; розвиток і саморозвиток учнів у процесі навчання; співробітництво, співтворчість; індивідуалізація та диференціація; оптимізація процесу навчання.
Мета даного уроку полягає у формуванні в учнів цілісного світогляду про навколишній світ, активізації їх пізнавальної діяльності; підвищенні якості засвоєння сприйнятого матеріалу; створенні творчої атмосфери в колективі учнів; виявленні здібностей учнів та їх особливостей; формуванні навичок самостійної роботи школярів з додатковою літературою, таблицями між предметних зв’язків; підвищення інтересу учнів до матеріалу, що вивчається; ефективній реалізації розвивально-виховної функції.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 62
Назва матеріалу:
Конспект уроку з використанням міжпредметних зв’язків (математика, природознавство, літературне читання та музика) з мультимедійною презентацією
План-конспект уроку з використанням міжпредметних зв’язківна тему: «Вправи на закріплення таблиць множення та ділення. Розв’язування задач на збільшення та зменшення числа в кілька разів. Україна – моя Батьківщина» з мультимедійною підтримкою, мета якого – закріпити знання таблиць множення та ділення, вміння їх застосування; продовжувати роботу над вирішуванням задач на збільшення та зменшення числа у кілька разів ; розширити знання про Україну та рідне місто; формувати комунікативну і соціальну компетентність, вміння давати оцінку своїм знанням; розвивати пошукові здібності, вміння розкривати суть певної проблеми, стисло і коротко висвітлювати її, конкретно відповідати на поставлені питаннярозвивати розум, увагу, логічне мислення, вміння співпрацювати в групі; виховувати любов до рідного краю, сприяти розвитку пізнавального інтересу.
Активна співпраця вчителя та учнів – все для досягнення результативності уроку, для збереження психологічної комфортності учнів.
У світлі сучасних завдань всебічно, гармонійно розвиненої особистості школяра проблема міжпредметних зв’язків набуває важливого значення. Актуальність даної проблеми зумовлена розвитком науки, техніки, суспільства. Міжпредметні зв’язки є важливим принципом навчання в сучасній школі, що забезпечує взаємозв’язок наук природничо-математичного і суспільно-гуманітарного циклів. Проблема не стільки в оволодінні знаннями, скільки в умінні застосовувати їх на практиці в будь-якій життєвій ситуації та у професійній сфері.Актуальність даного уроку в тому, що міжпредметний зв’язок є оптимальним для сучасного етапу розвитку національної школи, адже на даному етапі є ускладнення змісту освіти, зростання обсягу необхідної інформації та зменшення часу, відведеного для її засвоєння.Запропонований урок дає можливість вчителю подати матеріал з математики та природознавства, читання та музики як єдине ціле, дає можливість розвивати пошукові здібностішколярів, формувати позитивні моральні якості учнів, , показує зв’язок з життям. Забезпечує активізацію пізнавальної діяльності дітей, що викликає у них бажання вчитися.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 61
Назва матеріалу:
Позаурочна навчальна діяльність як засіб соціалізації дітей та учнівської молоді в сучасному освітньому просторі. Навчально-методичний посібник
Мета цієї роботи розглянути психолого-педагогічні аспекти активізації позаурочної науково-дослідницької діяльності учнів і її роль у процесі соціалізації дітей та учнівської молоді в сучасному освітньому просторі та на прикладах з власного досвіду роботи показати застосування прийомів і методів активізації на практиці.
Завдання: - розглянути роль мотивації для активізації позаурочної пізнавальної діяльності; проаналізувати принципи і методи організації позаурочної навчальної діяльності; узагальнити матеріали науково-дослідницької діяльності учнів для роботи шкільного наукового товариства, предметних гуртків та відділень МАН.
Свою особливу роль у цьому процесі покликана зіграти системна позакласна робота з учнями, ядром якої може слугувати шкільне наукове товариство (ШНТ). До складу ШНТ можуть входити учні 7-11 класів. Це своєрідний інтелектуальний актив, що допомагає вчителю у проведенні предметних тижнів, позакласних заходів, інтерактивних конкурсів і т.і. У подальшому учні - учасники шкільного наукового товариства можуть стати членами МАН і захищати свої роботи у І та ІІ етапі конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт. Таким чином можна домогтися від учнів свідомого вивчення навчального матеріалу на уроках, поглиблення знань в позаурочний час що в подальшому створить підгрунття для успішного самовизначення і самореалізації учнів у дорослому житті.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 60
Назва матеріалу:
Cім чудес України. Інтегровани урок.
Розробка інтегрованого уроку, мета якого повторити вивчені твори з української ліітератури та ознайомитися з сімома чудесами розкрити їх красу та історичне минуле; пригадати твори української літератури, в яких згадуються ці чудеса
Презентований матеріал у формі сценарію проведення уроку української літератури з використанням інтерактивної дошки ретельно обмірковані, змістовні, мають відповідне психолого - педагогічне та методичне обгрунтування як удалий приклад запровадження інформаційно - комунікативних технологій у педагогічний процес загальноосвітньої школи.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 59
Назва матеріалу:
Деякі практичні аспекти формування комунікативної особистості у пришкільному мовному таборі
На сучасному етапі вивчення мов є важливим використання перебування дітей у пришкільному таборі, як один з можливих варіантів занурення у мовне середовище. Не кожна дитина має можливість перебувати у позашкільному мовному таборі, а створення хоча б двотижневих курсів, що передбачають вивчення мови у вигляді спілкування, гри, розваги, дозволяє дітям всіх рівнів покращити свої практичні мовні навички .
Робота містить короткий опис різноманітних прийомів роботи в пришкільному мовному таборі з урахуванням захоплень та уподобань дітей та використанням сучасних інтерактивних технологій: відеоматеріалів, мультимедійних презентацій
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 58
Назва матеріалу:
Інтегрований урок фізики та математики «Графічне зображення рівномірного руху».
На сучасному етапі розвитку національної освіти необхідно спиратися не лише на традиційну методику чи перевірені практикою здобутки, а й шукати нові підходи до розв’язання завдань, поставлених сьогоденням. Нині особливо гостро постає проблема пошуку внутрішніх резервів підвищення результативності навчання.
Проблема інтеграції фізики і математики є надзвичайно важливою, адже математична підготовка школярів певною мірою впливає на рівень знань із фізики.
Поданий інтегрований урок (фізика + математика) рекомендовано для використання на уроці фізики в 7 класі за темою «Графічне зображення руху». За програмою з алгебри учні 7 класу тему «Графіки лінійних функцій» вивчали в ІІ семестрі, а за програмою з фізики тема «Графічне зображення руху» вивчалася в жовтні. (З цією проблемою стикалися всі вчителі фізики). Згідно ж нових програм вчитель має право самостійно розподіляти навчальний матеріал. Тому є доцільним поміняти місцями теми «Функція» та «Лінійні рівняння», що не змінює основних завдань вивчення курсу алгебри в 7 класі, але дає можливість перед вивченням теми з фізики, дати учням необхідні знання про графіки лінійних функцій. Ці знання, які активізує на уроці вчитель математики, сприяють кращому розумінню та засвоєнню учнями теми з фізики.
До конспекту також додаються цікава презентація за темою уроку та приклад презентації, виконаної учнем як випереджальне завдання. |
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 57
Назва матеріалу:
План -конспект уроку української мови у 5 класі на тему: «Пароніми. Правильне використання паронімів у мовленні. Ознайомлення зі словником паронімів.»
План-конспект уроку та презентація
Пропоную вашій увазі цікавий урок з презентацією, на якому учні спробують себе в ролі редакторів, науковців, дослідників.
Розділ. Лексикологія. Групи слів за значенням.
Оновлена програма передбачає вивчення паронімів у 5 класі , але цієї теми нема в підручнику «Українська мова. 5 клас» О. В.Заболотного, В. В. Заболотного (за яким навчаються більшість школярів), тому представлені мною матеріали допоможуть учителю підготуватися до заняття, зробити урок цікавим та насиченим. Під час роботи над темою «Пароніми. Правильне використання паронімів у мовленні» в режимі постійних шукань та гри, учні мають можливість розвивати творчі здібності.
У роботі над темою «Пароніми. Правильне використання паронімів у мовленні» пропоную використовувати на уроках інтерактивні методи навчання (ігри «Так» - «Ні», «Я – редактор», дослідницько-пошукову роботу, проблемні ситуації).
Завдяки цим технологіям, крім здобуття знань, в учнів формується власне світобачення. Вони вчаться пояснювати і вмотивовувати, а де потрібно – обстоювати свою точку зору. А це дуже важлива риса, потрібна в сучасному інтенсивному світі.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 56
Назва матеріалу:
Урок англійської мови «William Shakespeare. Life for Art»
Урок базується на матеріалах, рекомендованих Британською Радою для популяризації культури Великої Британії та допомоги у вивченні англійської мови. Розроблений на засадах особистісно-орієнтованого підходу, план-конспект уроку має варіації для адаптації саме для ваших учнів. Розробка може бути використана у 8 класі під час вивчення теми «Література», а також для занять англомовного гуртка чи під час проведення тижня англійської мови.
До конспекту додається цікава презентація за темою з англійськими чи українськими субтитрами, тестові файли з завданнями уроку та установочний файл програми для проходження тестів.
Згідно концепції сучасної української школи оволодіння іноземною мовою здійснюється у контексті міжкультурної парадигми, що передбачає навчання мови народу, який нею спілкується, та ознайомлення з його культурою. Під час уроку учні опановують мову завдяки роботі з автентичними текстами. Але вони також мають змогу використовувати досвід, набутий у вивченні інших навчальних предметів, розглядаючи його як засіб усвідомленого оволодіння іноземною мовою, що надає можливості інтеграції змісту навчання та формування таких ключових компетенцій, як готовність до міжкультурної комунікації, інформаційно-цифрова, уміння вчитися упродовж життя, соціальна та громадянська компетентності, обізнаність та самовираження у сфері культури. |
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 55
Назва матеріалу:
Урок української літератури « Волелюбність, оптимізм, мрія і дійсність як провідні мотиви поезії Лесі Українки «Хотіла б я піснею стати»
Урок розроблений для учнів 8 класу.
Сучасність вимагає нових підходів до навчального процесу, нових методів, форм подання навчальної інформації. Вона вимагає, щоб над матеріалом, який вивчається, учень розмірковував, бачив зв’язок з іншою інформацією і послідовність між нею. А також шукав відповіді на запитання, які виникають у процесі навчання, що збуджує процесс мислення, яке призводить до бажаного запам’ятовування і сприяє розвитку пам’яті.
Одним із способів розвитку пізнавальної активності учнів є використання комп’ютерних технологій, які дають змогу підвищити активність і привернути увагу учнів до навчання.
Комп’ютерні технології, увібравши в себе елементи різних методик (особистісно-орієнтованого, розвивального, проектного навчання) надають кожному учневі, спираючись на його інтереси, здібності, особисті цінності й суб’єктивний досвід, можливість самореалізації в пізнавальній та інших видах діяльності, створюють комфортні умови для самовизначення особистості в інформаційному суспільстві.
У роботі матеріал викладено різноманітно, застосовано цікаві методичні прийоми і дидактичний матеріал. Даний урок не тільки дасть учням суму знань із предмету, а й формуватиме в них логічне мислення, уміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки з раніше вивченим матеріалом, вчитиме аналізувати, узагальнювати.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 54
Назва матеріалу:
Конспект уроку природознавства в 3 класі. Навчальний проект «Енергозбереження в побуті та школі» (рос.)
Даний матеріал містить розробку компетентнісно орієнтованого уроку з елементами літературної дослідницької діяльності молодших школярів і презентацію до уроку.
Навчання шляхом досліджень в сучасній освітній практиці розглядається як один з ефективних способів пізнання навколишнього світу дитиною.
Одне з основних практичних завдань уроку - розвиток загальних умінь і навичок, необхідних у дослідницькому пошуку: вміння бачити проблеми; вміння ставити запитання; вміння висувати гіпотези; вміння і навички спостерігати і робити висновки; вміння і навички роботи з текстом; вміння висловлювати судження, аргументувати (захищати) і доводити свою думку; вміння працювати з інформацією (виділення головного, формулювання висновку, логіка викладу) тощо.
Метою вчителя стає створення таких умов на уроках літературного читання, в яких дитина навчиться дивуватися несподівано сказаному слову, цікаво виписаному пейзажу, захоче зрозуміти автора та вчинки героїв, захоче досліджувати літературний текст, і з позиції дослідника зробити відкриття, вирішити літературні проблеми в рамках аналізу тексту.
Такий урок-дослідження дозволяє поєднувати розвивальне і проблемне навчання, застосовувати ІКТ. Головним методом освоєння нового є в цьому випадку метод проблемного вивчення матеріалу, що знаходиться в тісному взаємозв'язку з пошуковими і дослідницькими методами, при яких учні ведуть під керівництвом учителя або самостійно пошук і дослідження проблем, творчо застосовують і добувають знання.
|
|
|
Вхід на сайт |
|
|
|
Пошук |
|
|
|
|