Меню сайту |
|
|
|
Категорії розділу |
|
|
|
Наше опитування |
|
|
|
Статистика |
|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
|
|
У розділі матеріалів: 2699 Показано матеріалів: 2471-2480 |
Сторінки: « 1 2 ... 246 247 248 249 250 ... 269 270 » |
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 83
Назва матеріалу:
Урок і мультимедійна презентація з української мови на тему «Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів з апострофом», 2 клас
Урок має яскравий, звуковий мультимедійний супровід, містить цікаві, нестандартні завдання, які допоможуть закріпити знання учнів про правила вживання апострофа, вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів з апострофом, читати слова за фонетичною транскрипцією
Урок має нестандартну структуру, що активізує пізнавальну діяльність учнів, підвищує їх рівень мотивації, розвиває інтелектуальний рівень та творчий потенціал |
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 82
Назва матеріалу:
Розробка ігрової програми «Еко-мікс»
Мета: створення ігрових ситуацій, під час яких діти знайомляться з різними видами енергії та галузями її застосування; вчити дітей берегти енергію та застосовувати енергозберігаючі технології; обґрунтовувати зв’язки енергетичних проблем з екологічними; залучати до свідомого вибору способів спілкування з природою через енергоефективні технології; вчити прогнозувати наслідки своєї діяльності у природі.
На сьогодні гостро постає питання пошуку найбільш ефективних форм та методів навчання школярів. Сучасний світ диктує нові вимоги до освітньої підготовки, щоби людина стала компетентною особистістю. Досягти цього можна шляхом упровадження технології екологічних ігор під час уроків, на заняттях гуртка еколого-природничого спрямування, у позакласний час. За допомогою такої форми роботи виникає можливість для спілкування між учнями, у них не тільки поглиблюються теоретичні знання, й виникають практичні навички, розкриваються таланти, розвивається креативність, виховується наполегливість і завзятість, витке інтерес до такої цікавої та нескінченно загадкової науки – біології.
Використовуючи ігрові ситуації вдається розширити суб’єктивний екологічний простір учасників, активно впливати на процеси розвитку суб`єктивного ставлення до природи, торкаючись глибинних психологічних сфер людини; корегувати мотиви екологічної діяльності, стратегії взаємодії учасників з об’єктами природи, розвиток екологічної компетентності, моральної відповідальності в цій взаємодії. |
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 81
Назва матеріалу:
Педрада з теми «Підвищення рівня якості освітніх послуг шляхом застосування інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі»
Інформаційно-комунікаційні технології можна успішно використовувати як в освітній діяльності педагогів, так і в управлінській, методичній роботі, роботі психолога тощо.
Даний матеріал розглядає основні напрями застосування інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховному процес і, їх вплив на розвиток творчого потенціалу та життєвої компетентності учнів.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 80
Назва матеріалу:
Розробка уроку математики у 6 класі «Звичайні дробиі дії над ними». Презентація до уроку математики у 6 класі «Звичайні дроби і дії над ними»
Дуже часто перед вчителем виникає запитання, як підтримати в учнів інтерес до навчального матеріалу, їх активність на протязі всього уроку. Тому потрібно так будувати свій урок, щоб кожний учень працював активно і захоплено. Підбір задач і завдань, що відображають факти із життєдіяльності людського організму захоплюють дітей вивчати не тільки математику , а й біологію, яку розпочали вивчати у 6 класі.
На уроці діти розв’язують задачі, які допомагають відкрити нові факти, що стосуються їхнього організму. До того ж діти самостійно відшукували цікаві факти, які під час уроку зустрічали у задачах.Це стимулює дітей вести здоровий спосіб життя, цінувати своє здоров’я. Адже в даний час на перше місце ставиться здоров’я дитини. |
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 79
Назва матеріалу:
Методична розробка позакласного виховного заходу на тему:
«Українські кіборги»
Розробка відкритого виховного заходу спрямована на виховання любові до своєї Батьківщини, піднесення патріотичного духу серед підлітків.
Учні усвідомлюють необхідність збереження єдності та територіальної цілісності України.
Виховний момент простежується протягом усього заходу. При проведенні заходу спрямовується увага на патріотичне виховання. Розширюється кругозір і обізнаність учнів про події в країні.
Використовуються різноманітні форми роботи з аудиторією. Серед них: показ відеороликів, обговорення, виготовлення поробок.
Розробка виховного заходу може бути використана в роботі класних керівників старшої школи.
Методична розробка містить нові технічні засоби, новий підхід до процесу виховання учнів через активне застосування інтерактивних та ІК-технологій, що в свою чергу дає змогу підвищити мотивацію та забезпечити реалізацію компетентнісного підходу в вихованні школярів.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 78
Назва матеріалу:
Розвиток зв’язного мовлення. Лист однокласнику, бабусі, товаришу. Українська мова. 3 клас.
Листи потрібно писати для того , щоб передати яке-небудь повідомлення або інформацію. Кожен учень повинен знати правила листування , адже зараз всі користуються інтернет – ресурсами . А якщо все зникне ?
На уроці діти дізнаються про професію листоноші , за допомогою словників визначають значення словникових слів , вчаться правилам написання листа , правильному оформленню конверта , складають в парах усну розповідь , пишуть самостійно . |
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 77
Назва матеріалу:
Серія цифрових ресурсів розроблена до уроків алгебри у 7 класі за «Навчальними програмами для 5 – 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (за новим Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти ). Математика. – К., 2012. Підручник «Алгебра,7» (автор О.С.Істер). Розроблені уроки та презентації до розділу «Функції» з алгебри у 7 класі . Учнівський проект «Графіки навколо нас».
Урок №1.Функціональна залежність між величинами як математична модель реальних процесів. 25 слайдів.
Урок №2. Функція. Область визначення та область значень функції. 22 слайди.
Урок №3. Способи задання функції. Графік функції.
18 слайдів.
Урок №4. Лінійна функція, її графік та властивості.
31 слайд.
Урок №5. Лінійна функція. Взаємне розташування графіків. 18 слайдів.
Учнівський проект «Графіки навколо нас». 25 слайдів. |
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 76
Назва матеріалу:
План-конспект інтегрованого уроку (виховання особистості, яка творить, сприймає зміни, нововведення). Творчість Лесі Українки через призму математики (ділення звичайних дробів ) у 6 класі (поезії «Як дитиною, бувало», «Мрії», «Тиша морська»).
Сучасний учень – це особистість, яка є готовою до нових умов існування, а вчителі - дають такі знання та вміння , які дозволяють успішно та ефективно діяти в інформаційному середовищі . А ще - навчають застосовувати свої знання на практиці,перетворюючи їх у відповідні освітні компетенції, співвідносять набутий досвід із життєвими настановами та принципами.
Освіта впродовж всього життя набула сьогодні ключового значення. Вона є відповіддю на виклик, який кидає нам світ, де зміни відбуваються дуже швидко.
Однією з найважливіших особливостей нашого часу є перехід до інформаційного суспільства, що вимагає суттєвих змін у системі освіти. Тому одним із пріоритетних напрямів сучасного вчителя є розроблення та впровадження інноваційно-інформаційних навчальних ресурсів, які модернізують зміст, структуру, форми, методи, засоби навчання та виховання.
Зміни у структурі уроку - перехід до інформаційного суспільства.
Які шляхи реалізації випереджаючої освіти для сталого розвитку під час проведення оновленого уроку?
Перше, прогнозування та виховання ключових компетентностей, які дають змогу учням успішно само реалізуватися у життєвому просторі.
По-друге, перехід на технології ІКТ, запровадження «електронного навчання», оцінювання.
І, звичайно, партнерство співробітництва у характері навчальної діяльності та орієнтація на інтегративність подання матеріалу на уроці.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 75
Назва матеріалу:
Урок зарубіжної літератури у формі ток-шоу за новелою Ф.Кафки «Перевтілення». 11 клас
З метою розвитку творчих здібностей учнів, формування їхньої креативності та стійкої зацікавленості літературним твором вважаю за необхідне використовувати такий тип(жанр) проведення уроку зарубіжної літератури як ток-шоу. Процес підготовки до нього передбачає створення певного антуражу – запис відео-заставки, яка виконуватиме роль розгорнутого проблемного запитання і дасть можливість проявити себе учням, що добре знаються на хитрощах комп’ютерного монтажу і стануть операторами-асистентами вчителя; запрошення гостей (у конкретному випадку – юриста, психолога і священнослужителя), які висловлять свої думки з приводу ситуації, зображеної у творі. Старшокласники при цьому розвинуть свої акторські здібності й комунікативні навички. Вважаю такий комплексний підхід до проведення уроку у випускному класі новаторським.
Матеріал являє собою сценарій ток-шоу, учасниками якого є герої новели Ф.Кафки «Перевтілення»(їхні ролі виконують заздалегідь підготовані учні), а також запрошенні у якості експертів психолог, юрист і священнослужитель, котрі висловлять свої думки стосовно обговорюваного. Для ефектного початку ток-шоу змонтовано відео-заставку, в якій прозвучить чітко сформульоване проблемне питання, що буде обговорюватися з різних сторін всіма учасниками .
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 74
Назва матеріалу:
«Нідерланди: народження республіки» (розробка уроку з всесвітньої історії з електронною презентацією PowerPoint, 8 клас, за новою програмою)
Вивчення історії є одним із найважливіших чинників формування національної свідомості народу. “Без знання минулого неможливо точне поняття про сучасне”, – справедливо наголошував видатний український історик М.С.Грушевський.Однією з проблем викладання історії є комплексний підхід до засвоєння історичного матеріалу. Як правило, більшість учнів в цілому володіють історичними фактами, можуть викладати їх у хронологічній послідовності та знають найважливіші історичні дати. У той же час проблемою залишається формування у школяра загального історичного світогляду.Систематизованими знаннями легше користуватися практично. Тому викладання навчального матеріалу у певному порядку логічних його частин сприяє формуванню в учнів системи знань, а також умінь і навичок, необхідних для практичного застосування. А наступність забезпечується шляхом встановлення зв’язків нового матеріалу з уже вивченим, активною активізацією знань і досвіду, отриманого на попередніх уроках, регулярним повторенням пройденого.
Під час уроку використано мультимедійну презентацію, що дозволяє збільшити зацікавленість учнів, унаочнює процес пізнання, покращує засвоєння матеріалу школярами, сприяє розвитку творчих здібностей. У ході актуалізації учні повторюють дати, ключові поняття, що дозволять краще зрозуміти новий матеріал. Протягом уроку складається тезаурус з основних понять даної теми. Відпрацьовуються навички роботи з історичною картою та атласом. Діти вдосконалюють навички роботи по складанню хронологічних таблиць, вчаться робити висновки, висловлювати власну точку зору.
|
|
|
Вхід на сайт |
|
|
|
Пошук |
|
|
|
|