Меню сайту |
|
|
|
Категорії розділу |
|
|
|
Наше опитування |
|
|
|
Статистика |
|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
|
|
У розділі матеріалів: 2699 Показано матеріалів: 1561-1570 |
Сторінки: « 1 2 ... 155 156 157 158 159 ... 269 270 » |
Конкурс "Педагог-новатор 2022"
Конкурсний матеріал №92
Номінація: "Кращий інтернет-ресурс"
Назва матеріалу:
Блог вчителя фізики. 9-11 класи
Блог (сайт) вчителя досить новий та дієвий інструмент педагогічної взаємодії. Особливо актуальним його застосування було зумовлено пандемією та розвитком дистанційної освіти. Ми розуміємо, що дистанційне навчання не є заміною очного, але воно може стати достатньо корисним та ефективним знаряддям вчителя.
Моєю метою було створення засобу для комунікації з учнями. Саме тому для спілкування з учнями я вибрав ведення блогу, з яким і хочу вас познайомити.
Використовуючи блог (сайт) ми одержуємо можливість доступу до кожного учня, а учень має доступ до того навчального матеріалу, який він не отримав через хворобу, або навіть через звичайну неуважність на уроці. У блозі представлені матеріали уроку (назва, презентаційний та відеоматеріал для вивчення, завдання, тести). Учні можуть з ним ознайомитись для попередньої підготовки до уроку, для повторення матеріалу, під час підготовки до перевірочної роботи або навіть захистити свій проєкт.
В блозі (сайті) розміщені посилання на інші освітні ресурси та просто цікаві фізичні сайти, YouTube канали, тести ЗНО онлайн, віртуальні лабораторії та ін. Це економить дітям час, щоб знайти необхідну корисну додаткову інформацію з теми. За допомогою навчального блогу можна доповнювати викладений на уроці матеріал цікавими фактами, відео, якісними задачами, інтерактивними іграми, необхідними коментарями.
Інше |
Переглядів: 487 |
Завантажень: 254 |
Додав: Ростислав |
Дата: 26.06.2022
|
|
Конкурс "Педагог-новатор 2022"
Конкурсний матеріал №91
Номінація: "Зорепад педагогічної майстерності"
Назва матеріалу:
6 клас. Українська мова. Розробка уроків (11 уроків). Розвиток ключових компетентностей учнів під час вивчення теми «Іменник»
Питання про розвиток ключових компетенцій школярів у загальноосвітніх навчальних закладах є предметом для дискусій у багатьох європейських країнах. У зв'язку із стрімким розвитком освіти особливо гостро це питання постало і в Україні. Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти визначає ключову компетентність як спеціально структурований комплекс характеристик (якостей) особистості, що дає можливість їй ефективно діяти в різних сферах життєдіяльності і належить до загальногалузевого змісту освітніх стандартів. Метою освітньої галузі «Мови і літератури» є розвиток особистості учня, формування в нього мовленнєвої та читацької культури, комунікативної та літературної компетентності, гуманістичного світогляду, національної свідомості, високої моралі, активної громадянської позиції, естетичних смаків і ціннісних орієнтацій.
Відтак, плануючи роботу вчителя, вважаємо пріоритетним створити на уроці сучасне середовище, у якому здобувачі освіти отримають ключові компетентності, необхідні для подальшої успішної життєдіяльності. сучасний урок української мови має полягати не тільки в глибокому й усвідомленому засвоєнні знань, а й у формуванні необхідних компетентностей (комунікативної, інформаційної, соціальної, громадянської, здоров’язбережувальної), що допоможуть здобувачам освіти активно діяти в суспільстві.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2022"
Конкурсний матеріал №90
Номінація: "Зорепад педагогічної майстерності"
Назва матеріалу:
Профорієнтаційний довідник «Все про професії». Виховна робота з профорієнтаційного напрямку
Профорієнтаційний довідник «Все про професії» про робітничі професії які можна здобути в закладі професійної ( професійно-технічної) освіти.
Вибір професії – одне з найвідповідальніших рішень у житті кожної молодої особистості, важливість якого важко переоцінити. Свідомий вибір професії - це розуміння необхідності правильного вибору майбутньої професійної діяльності, чесної і сумлінної праці за фахом, глибоке усвідомлення своєї майбутньої соціальної ролі. Основою вибору професії є самопізнання та об'єктивна оцінка особистістю індивідуально – психологічних особливостей, професійно важливих якостей, можливостей, співставлення їх з вимогами до професії та потребами ринку праці. Правильно обрана професійна діяльність зумовлює моральне задоволення, позитивну самооцінку, високу продуктивність праці. Тому мною було розроблено профорієнтаційний довідник «Все про професії», щоб молодь, яка вирішила навчатись в нашому закладі мала можливість детально ознайомитись з кожною робітничою професією, проаналізувала свої психологічні особливості щодо відповідності до професії, яку хоче обрати, визнала для себе перспективи працевлаштування і заробітку в майбутній професійній діяльності.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2022"
Конкурсний матеріал №89
Номінація: "Зорепад педагогічної майстерності"
Назва матеріалу:
Розробка «Використання арт- терапевтичних технологій у роботі практичного психолога»
Опис практичного значення застосування технік арт-терапії, як здоров'язберігаючих освітніх технологій у роботі практичного-психолога закладу професійної (професійно-технічної) освіти. Застосування арт-терапевтичних методик для збереження або відновлення психологічного здоров'я здобувачів освіти та їх адаптації до умов навчання у закладі професійної ( професійно- технічної ) освіти для ралізації заходів діагностичного психокорекційного і профілактичного напрямку, а головне збереження психологічного здоров’я учнівської молоді.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2022"
Конкурсний матеріал №88
Номінація: "Зорепад педагогічної майстерності"
Назва матеріалу:
Інтегрований урок математики, я досліджую світ, конструювання «Повторення таблиць множення та ділення при обчисленні виразів, розв’язуванні задач. Повторення відомостей про планети сонячної системи»
Урок розрахований для учнів 3 класу на повторення таблиці множення та ділення, вдосконалення обчислювальних навичок, повторення планет сонячної системи та розвиток творчої уяви при конструюванні об’єктів.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2022"
Конкурсний матеріал №87
Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"
Назва матеріалу:
Використання цифрових технологій на уроках української літератури, середня школа. Посібник
Нинішній стан розвитку освіти визначає цифрові технології як незамінні для організації спільної діяльності вчителів і учнів, адже завдяки їх використанню вдається розв’язати велику кількість дидактичних завдань. Застосування таких інструментів на уроках української літератури сприяє розвитку інтелектуальних здібностей, формуванню інформаційно-цифрової грамотності, потенціалу й готовності учнів до розв’язання на творчій основі комунікативних і комунікаційних завдань, які постають перед ними сьогодні та очікують у майбутньому в трудовій діяльності.
У посібнику представлено теоретичні положення про цифрові технології, їхнє використання на уроках. Автор пропонує зразки апробованих інноваційних прийомів роботи з цифровими технологіями, які поповнять методичний інструментарій учителя, сприятимуть усвідомленому читанню школярів, розвиватимуть в учнів критичне й креативне мислення, забезпечуватимуть реалізацію на уроці діяльнісного та компетентнісного підходів. Посібник містить стислі конспекти уроків, шаблони практико-орієнтованих компетентнісних завдань для спільної роботи учнів, вебквестові завдання, шаблони рефлексії та самооцінювання, посилання на які подано в QR-кодах. Описано методику використання цього інструментарію в цифровому просторі на уроках української літератури.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2022"
Конкурсний матеріал №86
Номінація: "Кращий інтернет-ресурс"
Назва матеріалу:
Вебсайт «Цікава математика»
Вивчення таблиці множення – одна з основ опанування математики. Саме таблиця множення стане базовим помічником, що значно спростить операції з числами та допоможе показати дітям найпростіші принципи й закономірності.
Вебсайт «Цікава математика» розрахований на програмовий матеріал 2 класу. Електронний освітній ресурс може застосовуватись в освітньому процесі незалежності від підручника, за яким відбувається навчання. Вебсайт підходить, як для дистанційного навчання, так і для очного. Матеріали сайту можуть бути також використані в І півріччі 3 класу.
До вебсайту «Цікава математика» ввійшли наступні ресурси:
Навчальний контент (13 планів уроків) для онлайн та офлайн занять з онлайн-тестами для систематизації та узагальнення знань за темою (розроблений до підручника «Математика» (2-га частина), Скворцової С. О., Онопрієнко О. В.)
Математичний тренажер «Швидкий рахунок». Містить варіанти завдань для усних обчислень за темами «Табличне множення і ділення від 2 до 5», «Табличне множення і ділення від 6 до 9» та «Табличне множення і ділення в межах всієї таблиці».
Логічні ігри. Онлайн-ігри, та ігри, створені в Microsoft Power Point, що дають змогу в цікавій формі закріпити та повторити навчальний матеріал.
Щоденні 3. Дана педагогічна технологія вміщує різноманітні ігри та розмальовки, які роблять вивчення таблиць множення та ділення цікавішим та доступнішим для учнів.
Інше |
Переглядів: 507 |
Завантажень: 303 |
Додав: Ростислав |
Дата: 26.06.2022
|
|
Конкурс "Педагог-новатор 2022"
Конкурсний матеріал №85
Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"
Назва матеріалу:
"Мотиви сирітства та самотності в контексті українських соціально-побутових пісень". Музичне мистецтво, курси народознавства, краєзнавства, 9-11 класи
Соціально-побутові пісні різнопланові і за тематикою, і за сюжетами, і за мотивами, і за колоритністю образів. Для них характерне поєднання реалістичної конкретності з метафорично-символічною образністю. У піснях українського народу узагальнено відбився світ людських доль в усьому його різноманітті.
Тому було виділено з цієї групи пісні, в яких розкривається гірка доля сиріт, вдів, вдівців, наймитів, чумаків, козаків, солдатів, які страждають від самотності, перебуваючи далеко від рідної домівки, близьких людей та дослідити їх.
Мотиви сирітства та самотності в контексті соціально-побутових пісень і є предметом дослідження.
Об’єктом дослідження стали журливі українські пісні.
Мета і завдання даного дослідження:
• з’ясувати теоретичні аспекти проблеми самотності та сирітства у контексті соціально-побутових пісень;
• виділити значення українського фольклору в сучасній державі та в нашому повсякденному житті;
• дослідити характерні риси втілення самотності-недолі в жіночих образах;
• обґрунтувати зовнішні та внутрішні причини виникнення соціального сирітства в Україні;
• формувати національну свідомість українців.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2022"
Конкурсний матеріал №84
Номінація: "Зорепад педагогічної майстерності"
Назва матеріалу:
Вебквест «Українські звичаї та традиції»
Вебквест «Українські звичаї та традиції» розрахований на учнів початкової школи.
Дана форма роботи допоможе закріпити пройдений матеріал, стимулюватиме дітей до пошукової, дослідницької, творчої, діяльності, формуватиме любов до історії краю, та рідної України.
Мета вебквесту: поглиблювати знання учнів про історію, культуру, звичаї та традиції українського народу; розвивати увагу, логічне й образне мислення, творчу уяву; виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики та української народної спадщини; сприяти формуванню національної свідомості; формувати вміння працювати у команді.
Вебквест має 3 рівні. Після успішного проходження квесту учасник/учасники отримують іменний сертифікат.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2022"
Конкурсний матеріал №83
Номінація: "Зорепад педагогічної майстерності"
Назва матеріалу:
Методична розробка уроку з історії України на тему: « Особливості розвитку культури в повоєнний час», 11 клас (2 курс)
Інтегрований урок змішаного навчання (ротаційна модель – «ротація за станціям») з історії України, української літератури, обладнання та технології зварювальних робіт.
Форма проведення: дистанційна (урок - квест).
Методична проблема: формування інтегрованих знань здобувачів освіти нашого навчального закладу ДРЦПТО з використанням технологій змішаного навчання на уроках історії, української літератури та спецтехнології електрозварників.
Цей урок є спільним проєктом трьох викладачів та здобувачів освіти другого курсу нашого Центру з професії «Електрогазозварник. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах».
Мета проєкту:
- Формувати вміння працювати разом в команді, яка була створена для реалізації педагогічної ідеї орієнтованої на позитивний результат;
- Підвищити свій рівень методичної культури, щодо використання технологій змішаного та дистанційного навчання.
- Мотивувати свою діяльність до використання міжпредметних зв’язків на рівні навчальної програми з історії, української літератури та освітньої програми з професії «Електрозварник».
- І найголовніше, стати в нагоді нашим здобувачам освіти, а саме: зацікавити їх, навчити працювати в команді, формувати важливі предметні, комунікативні та загальнокультурні компетенції, розвивати критичне мислення, творчо використовувати раніше набуті знання, толерантно ставитися до думок та почуттів інших.
|
|
|
Вхід на сайт |
|
|
|
Пошук |
|
|
|
|