Шкільний портал
Неділя, 22.12.2024, 03:41
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог файлівРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Конкурс "Педагог-новатор" 2016 року [146]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Конкурс "Педагог-новатор 2017 року [171]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Конкурс "Педагог-новатор" 2018 року [192]
Конкурс "Педагог-новатор" 2022 року [0]
Конкурс "Педагог-новатор" 2019 року [217]
Конкурс "Педагог-новатор" 2021 року [321]
Конкурс "Педагог-новатор" 2022 року [437]
2022 р. Зорепад педагогічної майстерності [288]
2022 р. Кращий науково-методичний матеріал [123]
2022 р. Кращий інтернет-ресурс [26]
Конкурс "Педагог-новатор" 2023 року [580]
2023 р. Зорепад педагогічної майстерності [388]
2023 р. Кращий науково-методичний матеріал [150]
2023 р. Кращий інтернет-ресурс [42]
Конкурс "Педагог-новатор" 2024 року [635]
2024 р. Зорепад педагогічної майстерності [413]
2024 р. Кращий науково-методичний матеріал [178]
2024 р. Кращий інтернет-ресурс [44]
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 3965
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Конкурс "Педагог-новатор" » 2022 р. Кращий науково-методичний матеріал

У категорії матеріалів: 123
Показано матеріалів: 101-110
Сторінки: « 1 2 ... 9 10 11 12 13 »

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Завантаженням · Переглядам

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №76

Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"

Назва матеріалу:

Візуалізація та структурування інформації на уроках історії в форматі компетентнісного навчання. Посібник

У посібнику обґрунтовано актуальність використання логіко-смислових моделей у професійній діяльності вчителя, як ефективного візуалізованого  метода сучасного уроку. Розглянуто основні принципи, етапи, алгоритми створення логіко-смислових моделей. Запропоновані різноманітні способи використання логіко-смислових  моделей  в освітньому процесі, що відображають формування ключових компетентностей учнів відповідно стандартів Нової української школи.  Розроблені та апробовані логіко-смислових  моделі  для шкільного курсу історії, а саме при вивченні теми «Україна в Другій світовій війні»

Методичний посібник рекомендується для використання педагогам, які мають бажання працювати із застосуванням візуалізації та структуруванням інформації та цікавляться інноваціями в освіті. Посібник буде корисним для вчителів, викладачів, старшокласників, учнів гімназій, ліцеїв, училищ, абітурієнтів, може бути корисним для студентів.

Для наочності посібник містить галерею логіко-смислових моделей різної тематики та зразки різних сучасних педагогічних технологій, прийомів та методів на уроках історії.

 

 

 

 

Підручники та посібники | Переглядів: 571 | Завантажень: 196 | Додав: Ростислав | Дата: 25.06.2022 | Коментарі (1)

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №73

Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"

Назва матеріалу:

Навчально-методичні матеріали до теми "Формування навичок і прийомів мислення з дисципліни "українська мова за професійним спрямуванням" для студентів спеціальності 275 "Транспортні технології (на автомобільному транспорті)"

Репрезентовано навчально-методичні матеріали та подано стислі методичні коментарі щодо їх реалізації під час вивчення теми «Формування навичок і прийомів мислення. Види, форми, прийоми розумової діяльності. Основні закони риторики» з української мова (за професійним спрямуванням) студентами спеціальності 275 «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)» (кваліфікація: технік-технолог (логіст). Запропоновано систему завдань на текстовій та діалогічній основі, спрямованих на актуалізацію вивченого раніше й закріплення нового матеріалу, що є доцільними для формування навичок і прийомів мислення (формулювання понять, порівняння, зіставлення, виділення головного, систематизація, узагальнення, аргументація, доведення, встановлення причинно-наслідкових зв’язків, спростування, складання алгоритму, робота за аналогією, висування гіпотези, моделювання), а також риторичної компетентності майбутніх логістів транспортної галузі (знання, уміння). Акцентовано увагу на таких напрямах формування риторичних умінь студентів: 1) засвоєння теоретичних питань риторики; 2) опрацювання текстів наукового та офіційно-ділового стилю фахової тематики; 3) створення висловлювань (текстів), що відбивають професійну діяльність; 4) моделювання ситуацій, які занурюють студентів у проблемний контекст професійного спілкування, на діалогічній основі, що вимагає виявлення в них ділових якостей і вмінь. Зміст заняття та авторська система завдань сприяє успішному засвоєнню студентами фахової термінології. Зазначено, що навчальний матеріал, призначений для розвитку різних видів мовленнєвої діяльності (слухання, говоріння, читання, письмо), сприяє формуванню навичок професійної комунікації майбутнього логіста в організації перевезень вантажів, а також допоможе вдосконалити методичне забезпечення дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)». Апробація описаної системи роботи підтвердила її ефективність.

 

 

 

Підручники та посібники | Переглядів: 597 | Завантажень: 185 | Додав: Ростислав | Дата: 25.06.2022 | Коментарі (0)

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №72

Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"

Назва матеріалу:

Методичний посібник «Формування медіаграмотності та медіакомпетентності учнів на уроках української мови та літератури»

Наразі стрімко розвиваються системи засобів масової інформації та комунікації, що порушує нагальну потребу у цілеспрямованій підготовці людини до вмілого, адекватного і безпечного користування ними. Про актуальність цього питання свідчить уже те, що взаємодія учнів з найрізноманітнішими ЗМІ (преса, радіо, кіно, телебачення, особливо Інтернет) забирає все більше їх вільного часу. Мас-медіа мають великий вплив на освіту молоді, зазвичай стаючи основним чинником її соціалізації, стихійного соціального навчання. Споживаючи недоброякісну медіапродукцію, сучасне покоління спотворює своє уявлення про світ, норми і моральні засади взаємодії людей, розвиває різні форми медіазалежності.

Ставлю перед собою  мету: запропонувати методику впровадження в навчальний процес меідіаосвітніх технологій, які допоможуть учителю-словеснику навчити учнів грамотно «читати» медіатекст; розвинути здібності до сприйняття й аргументованої оцінки інформації; розвинути самостійність суджень, навички критичного мислення, переваг естетичного смаку; інтегрувати знання та уміння, отримані на різних навчальних заняттях у процесі сприйняття, аналізу й творчої діяльності.

 

 

 

Підручники та посібники | Переглядів: 507 | Завантажень: 187 | Додав: Ростислав | Дата: 25.06.2022 | Коментарі (1)

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №71

Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"

Назва матеріалу:

Exciting acting and reading. Winnie The Pooh and All, All, All  (дидактичний посібник), початкова школа, англійська мова

Дидактичний посібник «Exciting acting and reading. Winnie The Pooh and All, All, All» містить сценарії розроблені на основі книги А.А. Мілна «Вінні-Пух і всі-всі-всі» для учнів початкових класів, які можуть бути використані на позакласних уроках з англійської мови для їх драматизації на сцені. Збірник також містить розроблені завдання до даних сценаріїв, які можуть бути використані на уроках як елемент перевірки рівня майстерності читання учнів та на уроках домашнього читання. Різноманітні завдання допоможуть зробити урок захоплюючим та незабутнім. Цікавий матеріал сприятиме розвитку пізнавальної активності учнів та стимулюватиме їх інтерес до вивчення іноземних мов.

Посібник рекомендовано для використання вчителями іноземних мов.

 

 

 

Розробки уроків | Переглядів: 428 | Завантажень: 181 | Додав: Ростислав | Дата: 25.06.2022 | Коментарі (0)

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №69

Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"

Назва матеріалу:

 

«8 універсальних лайфхаків для освітян». 5-11 клас. Українська мова, українська література, англійська мова, історія, біологія

Лайфхаки – це своєрідні рекомендації, інструкції, перевірені поради, певні методики й стратегії. Їх потрібно брати всім, хто хоче ефективно організувати освітній процес, зробити його яскравим, насиченим, цікавим. Пропонований методичний посібник узагальнює досвід учителів, які долають основні виклики сьогодення і  розв’язують проблеми впровадження  інноваційних підходів для життєвого проєктування і самореалізації школярів.

У посібнику зібрано 8 універсальних лайфхаків, які використовуються педагогами української мови, літератури, іноземної мови, біології, історії, інформатики. Кожен із лайфхаків можна адаптувати для викладання більшості предметів навчального плану. Використання запропонованих хитрощів допомагає розвивати основні компетентності для навчання протягом життя.

 

 

 

 

Підручники та посібники | Переглядів: 681 | Завантажень: 271 | Додав: Ростислав | Дата: 25.06.2022 | Коментарі (3)

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №63

Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"

Назва матеріалу:

«Біологічні питання у творах Василя Сухомлинського». 6-11 класи. Біологія

На навчальних заняттях з біології пропонуються цікаві «родзинки» - тексти оповідань, казок, есе Василя Сухомлинського, які необхідно проаналізувати з біологічної точки зору. За словами великого педагога розвиток емоційно-ціннісного ставлення до природи допомагає пройти емоційну школу – школу виховання добрих почуттів.

 

 

 

 

Розробки уроків | Переглядів: 2908 | Завантажень: 864 | Додав: Ростислав | Дата: 25.06.2022 | Коментарі (73)

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №50

Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"

Назва матеріалу:

 

Методичний посібник для вчителів 1 класу початкової школи з викладання граматики української мови

Методик навчання письму існує безліч: чи то асоціативне запам'ятовування букв, чи то вольове зусилля при написанні, звукове письмо чи образне.  У будь-якій методиці є свої плюси й мінуси.  Однак, треба розуміти, що буква, як графічне зображення, з'явилася набагато пізніше звуку.  І найголовніше - друкована літера з'явилася пізніше прописної!

Кожному голосному та приголосному звуку відповідає специфічний рух.  Таким чином, людина стає, в своєму цілісному русі, образом вольових, пластичних і душевних сил, задіяних у творенні звуків.

 На основі цього й виникають образи майбутніх ліьер, як символ графічного вираження звуку, внутрішньої і зовнішньої сутності людини.

 Дуже важливо, щоб для дітей був створений образ постійного героя, разом з яким вони переживають пригоди, відчувають і дихають, радіють і плачуть.  Це такий собі якір постійності, який супроводжує кожен урок, кожен предмет, виростаючи разом з учнями, з року в рік здійснюючи все нові й нові відкриття.

Казки-історії про кожну букву та звук допоможуть пережити та сприйняти Абетку, як дещо органічне для дитини, а не сухе запам’ятовування.

 

 

Підручники та посібники | Переглядів: 2433 | Завантажень: 1353 | Додав: Ростислав | Дата: 25.06.2022 | Коментарі (0)

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №49

Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"

Назва матеріалу:

Методичний порадник: «Розвиток мовленнєвої компетентності учнів з ООП на уроках української літератури в 5 класі. Співпраця асистента вчителя та вчителя-словесника»

У посібнику зібрані матеріали уроків розвитку мовлення, вправи інтелектуального характеру, літературні квести, мовленнєві ігри для учнів з ООП для 5 класу на уроках української літератури з чітким розмежуванням завдань асистента вчителя і вчителя - предметнка.

Запропонований матеріал допоможе вчителю української літератури та асистенту вчителя організувати освітній  процес для дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання, враховуючи численні стратегії для підкріплення таких когнітивних процесів як організація, розуміння та запам'ятовування інформації на уроках літератури.

 

Підручники та посібники | Переглядів: 598 | Завантажень: 191 | Додав: Ростислав | Дата: 25.06.2022 | Коментарі (0)

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №42

Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"

Назва матеріалу:

Методичний playbook. «Використання сучасного педагогічного інструментарію на уроках англійської мови для створення успішного освітнього середовища»

На сучасному етапі розвитку методики викладання іноземних мов особливий акцент ставиться на нових тенденціях у відборі методів, які орієнтовані на ціль навчання – формування в учнів основних рис мовної особистості.

У цій роботі я представлю декілька ефективних прийомів, які часто використовую на уроках англійської мови. А саме: мнемотехніка, кубик Блума, кубики Рорі, використання QR кодів та LEGO.

Дані прийоми активного навчання якнайкраще сприяють комфортному опануванню програмового матеріалу здобувачами освіти. Відповідно до загальної мети освіти, метою іншомовної освіти є формування іншомовної комунікативної компетентності для безпосереднього та опосередкованого міжкультурного спілкування, що забезпечує розвиток інших ключових компетентностей і задоволення різних життєвих потреб дитини.

Усі додатки до роботи (презентації і макети) розробила власноруч і апробовувала на уроках англійської мови.

 

 

Підручники та посібники | Переглядів: 509 | Завантажень: 199 | Додав: Ростислав | Дата: 25.06.2022 | Коментарі (0)

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №41

Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"

Назва матеріалу:

Дослідницький  проєкт для 3 класу. Тема.  Вода – найцінніший скарб

Дослідницький проєкт у якому учні: поглиблювали знання про воду, її властивості та застосування; познайомилися з наслідками впливу людину на природу, екологічними проблемами, які необхідно вирішувати на сучасному етапі; поширювали уявлення дітей про воду на Землі; формували поняття про стан, властивості води, про значення в природі і цінність для людини.

 

 

Підручники та посібники | Переглядів: 439 | Завантажень: 168 | Додав: Ростислав | Дата: 25.06.2022 | Коментарі (0)

Вхід на сайт
Пошук
Copyright MyCorp © 2024