Шкільний портал
Четвер, 01.06.2023, 04:51
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог файлівРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Програми [21]
Підручники та посібники [285]
Розробки уроків [833]
Виховні заходи [185]
Реферати [0]
Презентації [63]
Інше [334]
Заявки [9]
Тестові завдання [2]
Відео [20]
Конкурс "Педагог-новатор" [1921]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Наше опитування
Чи подобаються Вам наші конкурси
Всього відповідей: 405
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Підручники та посібники

Навчально-методичні матеріали до теми "Формування навичок і прийомів мислення
[ · Скачати дистанційно (2,6 МБ) ] 25.06.2022, 23:28

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №73

Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"

Назва матеріалу:

Навчально-методичні матеріали до теми "Формування навичок і прийомів мислення з дисципліни "українська мова за професійним спрямуванням" для студентів спеціальності 275 "Транспортні технології (на автомобільному транспорті)"

Репрезентовано навчально-методичні матеріали та подано стислі методичні коментарі щодо їх реалізації під час вивчення теми «Формування навичок і прийомів мислення. Види, форми, прийоми розумової діяльності. Основні закони риторики» з української мова (за професійним спрямуванням) студентами спеціальності 275 «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)» (кваліфікація: технік-технолог (логіст). Запропоновано систему завдань на текстовій та діалогічній основі, спрямованих на актуалізацію вивченого раніше й закріплення нового матеріалу, що є доцільними для формування навичок і прийомів мислення (формулювання понять, порівняння, зіставлення, виділення головного, систематизація, узагальнення, аргументація, доведення, встановлення причинно-наслідкових зв’язків, спростування, складання алгоритму, робота за аналогією, висування гіпотези, моделювання), а також риторичної компетентності майбутніх логістів транспортної галузі (знання, уміння). Акцентовано увагу на таких напрямах формування риторичних умінь студентів: 1) засвоєння теоретичних питань риторики; 2) опрацювання текстів наукового та офіційно-ділового стилю фахової тематики; 3) створення висловлювань (текстів), що відбивають професійну діяльність; 4) моделювання ситуацій, які занурюють студентів у проблемний контекст професійного спілкування, на діалогічній основі, що вимагає виявлення в них ділових якостей і вмінь. Зміст заняття та авторська система завдань сприяє успішному засвоєнню студентами фахової термінології. Зазначено, що навчальний матеріал, призначений для розвитку різних видів мовленнєвої діяльності (слухання, говоріння, читання, письмо), сприяє формуванню навичок професійної комунікації майбутнього логіста в організації перевезень вантажів, а також допоможе вдосконалити методичне забезпечення дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)». Апробація описаної системи роботи підтвердила її ефективність.

 

 

 

Категорія: Підручники та посібники | Додав: Ростислав | Теги: система завдань, напрями формування риторичних умінь, тексти наукового та офіційно-ділово, наближених до реальних умов професі, Навчально-методичні матеріали, навички й прийоми мислення
Переглядів: 163 | Завантажень: 57 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Copyright MyCorp © 2023