Шкільний портал
Неділя, 19.05.2024, 18:17
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог файлівРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Програми [21]
Підручники та посібники [389]
Розробки уроків [1048]
Виховні заходи [250]
Реферати [0]
Презентації [88]
Інше [510]
Заявки [9]
Тестові завдання [2]
Відео [45]
Конкурс "Педагог-новатор" [3081]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Наше опитування
Чи подобаються Вам наші конкурси
Всього відповідей: 638
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Головна » Файли » Розробки уроків

Образотворче мистейтво 3 клас. Анімалістичний жанр. Малювання зайчика.
20.01.2017, 18:20

 

Анімалістичний жанр. Малювання зайчика.

Автор: Варавенко Олена Василівна, вчитель початкових класів  Галаганівського НВК  Миколаївської області.


Мета: Вчити учнів малювати зайчика; формувати уміння передавати характерні форми тварин; збагатити учнів знаннями про тварин лісу; розвивати мову, увагу, мислення; виховувати бережне ставлення до тварин.
Обладнання: Таблиці, магнітофон, комп’ютер, ілюстрації, репродукції картин із зображенням тварин.

 


Хід уроку


І. Організація класу.
Продзвенів шкільний дзвінок
Всіх покликав на урок.
Всі почули: дзень –дзелень?
Тож привітайтесь:
– Добрий день!

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Слухання на диску української народної казки «Котик і Півник».
– Як називається казка?
– Назвіть головних героїв?
– До якої групи тварин відноситься Котик і Півник? А Лиска?
– Назвіть диких тварин, які проживають в лісі?
2. Відгадування загадок
(Діти приготували загадки )
Влітку ходить, бродить лісом.
Все трощить важка нога.
Взимку він, накрившись хмизом,
У барлозі спать ляга.
(Ведмідь)
Сірий, зубастий,
По полю блукає,
Ягнят шукає.
(Вовк)
Вона руденька, ще й хитренька,
Не велика й не маленька.
Вона – вовчику сестричка,
А звуть її …
(лисичка)

Боюсь я вовка і лисицю,
Боюсь мисливської рушниці,
Тому від страху перед ними
Я сплю з відкритими очима.
(Заєць)
3. Перегляд слайдів на комп’ютері із зображенням тварин (ведмідь, вовк, лисиця, лось)
– Про яку тварину ми не прочитали загадку.
– Так, про лося.
– На уроці «Громадської освіти» ми говорили про людське «Я».
– А яке ж «Я» має лось?
4. Читання загадки вчителем.
Гарний, дужий, довгоногий,
Мов корону, носить роги.
Та вона така важка –
Не в течеш від хижака!
Взимку скинув роги – й ось –
До весни безрогий …
( Лось)
5. Бесіда.
– А про яку тваринку загадку загадали, а картинки з нею не побачили?
– Пригадайте, яку скоромовку ми вивчили на уроці «Читання»?
Заєць зілля з’їв у Зіни,
Захотів заїсти сіном.
Зіна зойкнула у сінях:
– Де ж узяти зайцю сіна?
– За метою висловлювання яке останнє речення?
– Доберіть синоніми до слова зайчик.
– Молодці, гарно знаєте українську мову.

 

ІІІ. Оголошення теми уроку.
1. Вступне слово вчителя.
– Сьогодні ми будемо малювати композицію, а яку дізнаєтесь, якщо розкодуєте слова, закреслюючи одинакові букви.
Будьте уважні, одне слово з пасткою.
у Х н т у о н с в с с і л і к ж о і и к в о е і?
– Саме сьогодні ми будемо малювати зайчика. Зайця завжди змальовують як боягуза. Проте, завдяки своїй лякливості й обережності, він рятується від своїх численних ворогів – лисиці, вовка, куниці, яструба, сови. Хутро зайця-русака сіре з рудуватими відтінками. На зиму воно густішає та світлішає. Крім зайця-русака, в Україні іноді трапляється заєць-біляк. На зиму він змінює хутро на біле, тільки кінчики вух залишаються чорними. Зайця легко впізнати по довгих вухах і куцому хвосту. Задні ноги довші за передні, тому пересувається він стрибками.
2. Перегляд репродукції картин із зображенням тварин.
– Якщо ви побачите картину, на якій намальовано звірів, скульптуру, що зображує тварину, або навіть вишитого на рушнику півника –перед вами витвір мистецтва, що належить до анімалістичного жанру. Художника що працює в анімалістичному жанрі, називають анімалістом. Такий художник має бути дуже спостережливим, любити природу. Усі видатні живописці свого часу, відточуючи власну майстерність, малювали тварин.
3. Словникова робота
анімалістичний жанр – « аніма» – тварина,
анімаліст
4. Перегляд таблиці із послідовністю зображення тварини.
5. Розгляд композиції виконаної вчителем.
6. Практична діяльність учнів.

(Виконання роботи під музичний твір Е. Гріг «Танець Анітри»).
7. Фізкультхвилинка.
Хтось постукав в клас.
Та перерві ще не час.
Тут підказує Іринка:
– Це у нас фізкультхвилинка.
(Діти співають і виконують рухи під музику пісня «Разом весело крокувать»)
8. Продовження роботи учнями.
9. Перевірка і виставка учнівських робіт.

 

ІV. Закріплення знань.
1. Поетична хвилинка
(Читання вірша ученицею О.Орага «Хто де живе»)
Хто де живе
Білка селиться в дуплі,
Їжачисько – у кублі,
Вепр –у хащах верболозів,
А ведмідь –у глухім барлозі.
Мудрий лис живе у норах,
Тигр –у джунглях,
Барс –у горах,
Олень –в тундрі і в лісах,
А верблюд –в пустелі,
А орел –могутній птах –
Гніздиться на скелі…
Люди селяться в містах
І в зелених селах,
І живуть вони ось так –
У людських оселях.
– Кожної хвилини тварин підстерігає небезпека, як від хижих звірів так і від людей.
– Пам’ятайте! Дбати про природу повинна не тільки держава, а й кожна людина. Пригадайте, яких тварин занесено до «Червоної книги». Адже ми з ними познайомились на уроках «Природознавства» (Аполлон, зубр, дрохва, вусач альпійський, хохуля, тритон карпатський).
– Дорослі й діти мають берегти природу там де вони живуть, працюють і відпочивають. Дбайливо ставтеся до природи самі і нагадуйте про це іншим. Посадіть дерево, кущ, квіти біля вашого будинку і доглядайте за ними. Тоді шумітимуть ліси, лунатиме пташиний спів, а в лісах і селах буде чисте повітря.
V. Підсумок уроку.
1. Гра «Мовчанка»
– Знайдіть помилку у підписі тварин.
– Тож які тварини живуть в лісі?

 

 

 

Категорія: Розробки уроків | Додав: Ростислав | Теги: клас, малювання, тварини, Україна, учні, жанр, червона книга, анімалістичний, музика, зайчик
Переглядів: 1510 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Пошук
Copyright MyCorp © 2024