У розділі матеріалів: 3462 Показано матеріалів: 3211-3220 |
Сторінки: « 1 2 ... 320 321 322 323 324 ... 346 347 » |
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 106
Назва матеріалу:
Використання проектної технології при вивченні алгоритмів на уроках інформатики
Пропоную до вашій увазі проект з інформатики, який виконують учні у 7 класі, але його окремі елементи можна використовувати як у 6, так і у 8 класах при вивченні теми «Алгоритми та програми».
Ті проекти, які я використовую на уроках, дозволяють реалізувати такі принципи навчання як: науковість, самостійність, активність, зв'язок теорії з практикою та інші. Вони дозволяють проявитися творчим, фізичним, інтелектуальним задаткам учнів та підвищують їх соціальну активність.
Також доцільним є використання проектних технологій при роботі з обдарованими та здібними дітьми.
В ході виконання проектів розвиваються компетентності, прояв яких виливається у формі написання науково-дослідницьких робіт малої академії наук, достойна участь у предметних олімпіадах, турнірах та конкурсах обласного та міжнародного рівня.
Ріст рівня навчальних досягнень моїх учнів засвідчує ефективність використання проектної технології на уроках інформатики.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 105
Назва матеріалу:
План-конспект уроку інформатики на тему: Практична робота №9 «Створення програми з кнопками та написами в середовищі Lazarus»
На уроці учні повинні повторити, глибоко осмислити навчальний матеріал з теми «Основи подійно- та об'єктно-орієнтованого програмування», узагальнити його і систематизувати. Цей урок є підсумковим з даної теми. Для встановлення рівня засвоєння учнями знань і вмінь з даної теми використовуються хмарні сервіси: Prezi.com, learningapps.org, padlet.com, decodeit.ru, blogger.com, Kahoot!
Сьогоднішнього учня не зацікавити вивченням предмета, використовуючи лише підручник і зошит. День за днем зростає потреба в застосуванні ефективних засобів навчання, які допоможуть підвищити представлення навчального матеріалу, зацікавити учнів, підвищити їх мотивацію до вивчення предмета, стимулювати розумову діяльність і розвивати творчий потенціал. Такий учень вимагає переходу до нової форми діяльності вчителя: організації самостійної навчально-пізнавальної діяльності учнів, відкриття ними нових знань і способів дій, тобто до активної діяльності учнів на уроці (і не тільки інформатики) з іншими суб'єктами та об'єктами навчальної діяльності, створення і використання дидактичних матеріалів нового покоління, якими і є хмарні сервіси.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 104
Назва матеріалу:
Розробка уроку з використанням ІКТ для 9 класу Проектування власного стилю в одязі.
Впровадження ІКТ на уроках трудового навчання надає можливість учневі критично застосовувати інформаційно-комунікаційні технології для створення, пошуку, обробки, обміну інформацією, етично працювати з інформацією (авторське право, інтелектуальна власність тощо), вдосконалювати навичкиробота з цифровими пристроями.
Урок з трудового навчання для 9 класу «Проектування власного стилю в одязі» розроблений відповідно до оновленої навчальної програми ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ
5–9 класи.Програма для загальноосвітніх навчальних закладів (Наказ МОН України № 804 від 07.06.2017).
Урок має на меті забезпечити
здобуття учнями знань про свій власний стиль в одязі та усвідомлення важливості його мати; формування уміннь та навичок обирати краватку та зав’язувати її різними способами;
розвитокздатності виявляти естетичне ставлення до світу, спроможності аналізувати і оцінювати досягнення національної культури;
Програма затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 103
Назва матеріалу:
Розробка уроку з використанням ІКТ для 5 класу «Цикли з умовою»
Урок з інформатики для 5 класу «Цикли з умовою» розроблений відповідно до оновленої навчальної програми «Інформатика (5-9 кл.), для учнів які вивчали у 2-4 кл.»
Мета уроку – засвоїти знання про використання умов в циклічних алгоритмах, навчити використовувати та складати алгорими з використанням таких структур.
Учні залучаються до процесу пошуку та засвоєння новихзнань, організації власного навчального процесу з використанням можливостей, що надають ІКТ. Таким чином створюються передумови формування ключових та предметних компетентностей, які покликані наблизити процес трудового навчання до життєвих потреб учня, його інтересів та природних здібностей, адже саме на це й орієнтовано зміст оновленої навчальної програми.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 102
Назва матеріалу:
Стаття «Використання інтерактивних форм і методів навчання на уроках німецької мови у 5-8 класах»
Сучасна школа стоїть перед прикрим фактом: в умовах традиційних форм та методів навчання школярів, пасивно отримуючи інформацію, не вміють здобувати її самостійно і застосовувати те, що знають. Одним із кроків підвищення ефективності навчально-виховного процесу є впровадження інтерактивних технологій на уроках німецької мови. Саме в цьому і полягає актуаль- ність представленого досвіду.
У роботі подано розробку уроків та виховний захід з теми «Використання інтерактивних форм і методів навчання на уроках німецької мови»
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 101
Назва матеріалу:
Урок української літератури « В.М.Сосюра. «Васильки» - взірець інтимної лірики»
Урок розроблений для учнів 8 класу.
Мета уроку:
ознайомити школярів із життєвим і творчим шляхом В.Сосюри, повторити відомості з теорії літератури (поняття про інтимну лірику, віршові розміри); опрацювати ідейно-художній зміст твору письменника «Васильки»; розвивати пам'ять, логічне та образне мислення, уяву, спостережливість, дослідницькі вміння, уміння коментувати зміст твору, висловлювати власні думки, робити висновки; розвивати вміння застосовувати самостійно опрацьований матеріал; формувати самоосвітню компетентність; виховувати почуття пошани до творчості В.Сосюри, повагу до щирого почуття – кохання.
Тип уроку: урок формування і засвоєння нових знань.
Обладнання: портрет В.Сосюри, бібліотечка творів письменника, підручник, відео «В.Сосюра. Сторінки з життя», аудіо книга «В.Сосюра. «Васильки» дидактичний матеріал (тестові завдання, паспорт твору), презентація до пісні «Васильки», подарункові васильки.
Методи, форми і прийоми роботи: «Випереджувальні завдання» (скласти тести за біографією письменника, підготувати повідомлення про Премію імені В.Союри, віршові розміри, створити фанфік, малюнок), евристична бесіда, «Проблемне питання», робота в парах, у групах, робота з текстом, «Незакінчене речення», інсценізація уривку твору.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 100
Назва матеріалу:
План-конспект уроку трудового навчання на тему: «Технологія виготовлення народної ляльки» (5 клас), презентація до уроку і до практичної роботи та додатки
Урок-заняття з трудового навчання (розраховано на 2 уроки) розроблено для учнів 5 класу, відповідно до чинної програми. Проводиться у вигляді усного журналу і супроводжується комп’ютерною презентацією, відповідно до ходу заняття. Розроблено інструкційні картки і презентацію до практичної роботи. Також є вся необхідна наочність, кросворд, тема уроку, критерії оцінювання практичної роботи, збережені в окремих файлах.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 99
Назва матеріалу:
Конспект уроку з літературного читання у 3 класі «Вишиванка – святиня, оберіг, національна гордість українського народу. Оксана Караванська «Вишиванка»
Урок національно-патріотичної тематики спрямовано розвиток бажання зберігати та продовжувати звичаї та традиції українців, плекати в дітей почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю через опрацювання твору. З метою зацікавлення учнів та підвищення якості їх навчальних досягнень використано ІКТ, різні методи роботи, представлено різноманітний наочний матеріал, робота учнів організована у різних формах (фронтальна, парна, групова), використано місцевий матеріал, зв’язок з життям.
Матеріал, використаний для уроку, взято з «Хрестоматії для 3-4 класів», яка надрукована відповідно до оновлених програм для учнів початкової школи.
Конспект уроку підготовлено особисто мною, оскільки такої розробки ні в посібниках, ні в мережі інтернет немає.
При підготовці я використала народознавчий матеріал, застосувала використання емоційно-естетичного фону різних етапів уроку, оскільки зараз приділяється велика увага чуттєвій стороні виховання дітей, використала життєвий досвід вихованців. Я орієнтувала учнів на оволодіння національними цінностями, усвідомлення знань про національну українську культуру, орієнтація дитини на позитивні результати діяльності щодо засвоєння певних національних цінностей у родині та в школі.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 98
Назва матеріалу:
Навчально-методичний посібник «Ознайомлення учнів із енергозберігаючими технологіями в змісті навчання математики та інформатики» (конспекти бінарних уроків для 6, 7, 8, 10 класів).
Збірка містить бінарні уроки математики та інформатики, які дозволяють познайомити школярів із низкою ідей, що розкривають аспекти сучасної енергетики: раціональне використання енергетичних ресурсів, раціональне використання сировинних ресурсів, безпечні засоби використання енергії для навколишнього середовища.
На бінарних уроках пропонуємо учням виконувати завдання дослідницького характеру з використанням порівняльних характеристик побутових приладів, розкривати такі важливі в енергетичному сенсі питання: раціональне використання енергетичних ресурсів (нафти, газу, вугілля, тощо); найбільш раціональні та безпечні способи використання енергії для навколишнього середовища; раціональне використання сировинних ресурсів; використання відновлювальних джерел енергії .
До збірки ввійшли конспекти бінарних уроків для 6, 7, 8, 10 класів.
|
Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 97
Назва матеріалу:
Урок навчання грамоти (читання) у першому класі з російською мовою навчання у післябукварний період (розробка уроку та презентація).
Тип уроку:урок формування вмінь та навичок. Тема Е. А. Пермяк «Про торопливую куницу и терпеливую синицу». Урок розроблений з використанням прийомів технології критичного мислення, ІКТ та інтерактивних методів навчання. Форма проведення нестандартна: урок-гра.
У наш швидко мінливий час, формування критичного мислення школярів, засноване на універсальному умінні працювати з інформацією (знайти, відібрати, проаналізувати, оцінити її достовірність і головне застосувати отриману інформацію.) є однією з актуальних завдань освіти. Як і інші якості розуму, мислення можна розвивати. Розвивати мислення - значить розвивати вміння думати. Роботу на уроці я намагаюся планувати так, щоб мої учні слухали й чули мене, щоб активізувалася їх розумова діяльність і, обов'язково, пізнавальний інтерес, намагаюся залучити до роботи кожного учня. Починати формування критичного мислення треба вже з першого класу.
Таким чином, я вважаю, що учні, які мислять критично, залучені в активний процес систематичної роботи, які думають про свої знання, здатні утвердити себе і правильно усвідомити себе в навколишньому світі.
|
|