Шкільний портал
Субота, 23.11.2024, 12:50
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог файлівРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Програми [23]
Підручники та посібники [497]
Розробки уроків [1271]
Виховні заходи [299]
Реферати [0]
Презентації [125]
Інше [737]
Заявки [9]
Тестові завдання [2]
Відео [62]
Конкурс "Педагог-новатор" [4351]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Наше опитування
Чи подобаються Вам наші конкурси
Всього відповідей: 812
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Виховні заходи

Виховний захід. Людина серед людей. Про дружбу й товаришування.
[ · Скачати дистанційно (340 КБ) ] 10.01.2017, 12:26

 

Виховний захід. 

Людина серед людей. Про дружбу й товаришування.

Автор: Хворостинко Тетяна Вадимівна, вчитель початкових класів Добренського НВК (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад) Красноградської районної державної адміністрації Харківської області

 

 

Мета. Розширити знання дітей про дружбу; формувати навички дружніх стосунків; виховувати прагнення товаришувати,приходити  на допомогу  іншим, з повагою ставитися до оточуючих, співчувати чужому горю.

Обладнання. Картки з прислівʼями, сюжетні малюнки,елементи квітки,клей,пелюстки зі словами, «дерево  рішень».

 

              Хід заходу

І.Організація класу

Учитель                       Доброго ранку,діти!

Діти                            Доброго ранку кажемо Вам!

Доброго ранку квітам барвистим!

Доброго ранку травам росистим,

Сонечку ясному ,людям усім

І  усьому прекрасному!

  Учитель                   

 Ми сьогодні  відкриємо нові таємниці  нашого життя. Тема нашого   заходу важлива для кожної людини на планеті Земля. А чому,ви дізнаєтеся пізніше. Зараз будьте особливо уважними, вам необхідно назвати країну,  якою  ми будемо мандрувати.  В цій країні люди  житимуть щасливо і радісно.

                                                    Ви зараз будете в країні,

                                                    Яку на карті не знайти.

                                         Ви мешканці її віднині

                                                    І вам  її шляхами йти.

                                                    В країні цій свої закони

                                                    І ви їх мусите відкрить.

                                                    Допитливим,цікавим будь,

                                                   Та тільки не байдужим.

 

ІІ. Гра «Який  я?»  (Діти називають риси свого характеру, вказують позитивні і негативні)

ІІІ. Словникова робота. Пояснити значення слів. Дібрати синоніми

      Байдужий,даремно,мешканці,закони,мусити,депутати,важливі рішення.

ІV. Бліц – турнір

  • Коли ми зможемо подолати перешкоди?
  • Коли нам не страшний ліс і сірий вовк?
  • Коли ми зможемо виконати будь – яку роботу?
  • Хто з вами завжди поділиться цукеркою, іграшкою?
  • Хто першим прийде на допомогу?
  • Коли ми з вами усіх переможемо?
  • В чому сила нашого класу?
  • Які слова повторювалися часто у відповідях? (Дружба,товариш)

Учитель                                             Країна ця чудова.

                                                            В ній весело усім.

                                                            Один одного  усі

                                                             Там поважають.

                                                             Один одному

                                                             Завжди допомагають.

  • Як називається країна,в якій всім добре?(Дружба)
  • Поясніть значення слова «дружба».

V. Робота з прислівʼями:

     а) доповнити прислівʼя

                    Людина без …(друзів) – як птаха без …(крил)

    б) пояснити його  зміст

    в) учні згадують  прислівʼя про дружбу

     г)гра «Хто перший?» (складання прислів’їв зі слів,поданими на картках)

         «Скажи мені,хто твій друг ,і я скажу хто ти»

          «Друзі пізнаються у біді»

           «Справжній друг завжди добра бажає»

 

VІ. Бесіда

  • Чи можлива дружба між членами родини?
  • Чи можуть дружити хлопчик і дівчинка?
  • Чому мама – найвірніший товариш?

 VІІ. Словесне мереживо до слова «Дружба»

  ↑     ↑

← ДРУЖБА→

  ↓       ↓

VІІІ. Опрацювання змісту оповідання « Чий апельсин більший» (В.Карасьова.):

  1. Читання оповідання дітьми мовчки

                                     - Назвати головних героїв оповідання.

     2.Бесіда за змістом прочитаного

                                      - Чи були хлопці друзями?

                                      - Чому Михайликів апельсин більший?

                      - З ким із хлопчиків ви бажаєте дружити? Чому?

                                       - Чого вчить це оповідання вас ?

-Чого дотримуються громадяни кожної країни?

 

ІХ. Засідання « Верховної Ради»

         1.Гра «Мікрофон»

                                       * Що необхідно для щасливого життя в країні?

                                       *Навіщо потрібні Закони людям? 

                                       *Хто створює ці Закони?

                                      *Хто слідкує за виконанням цих законів?

                                      *Хто такі депутати?

 

 

 2.Робота в групах . Створення Законів для країни «Дружба»

а) завдання

  Учитель

-У нас виникла проблема: країна є ,а Законів немає.Зараз ви будете депутатами. Перед вами стоїть важливе завдання:створитиЗакони за якими житимуть люди в крані «Дружба».

б) обговорення і прийняття Законів

(Діти діляться на групи за бажанням. За допомогою сюжетних малюнків створюють Закони країни . Під час виступів діти називають своє імʼя, по батькові та прізвище,вивішують прийнятий Закон  на «Дерево рішень» і відстоюють його прийняття. Інші голосують картками: за, проти,утримався; картки різного кольору)

в)підсумок голосування

        (Учні зачитують ті Закони,які прийняли більшістю голосів)

г) слово вчителя про Конституцію України  та інших країн світу(плакат «Конституція України», «Права та обов’язки громадян України»

Х. Гра  «Доповни речення»

                                             - Мені подобається,коли ти …

                                              - Я бажаю тобі…

                                             - Я хочу разом з тобою …

- Мені з тобою добре …

Учитель         

 - Не чекай, коли хтось зацікавиться тобою,сам приділи комусь увагу.    Адже єдиний спосіб мати друга – це самому бути другом комусь,вміти піклуватися про інших.

ХІ. Розповіді учнів про своїх друзів

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

                             Я всміхаюсь сонечку: «Здрастуй,золоте!»

Я всміхаюсь квіточці.Хай вона росте.

                             Я всміхаюсь дощику: «Лийся,мов з відра.»

Я всміхаюсь друзям.Зичу їм добра!

 

ХІ.  Гра « Квітка Дружби».

  1. Робота в парах.

Завдання: скласти квітку найважливіших якостей для дружби(на пелюстках записані слова – антоніми,які виражають характер людини: доброта,злість,повага,зневага і т.п.)

  1. Створення «клумби дружби»  із квіток кожної пари на дошці.

ХІІ. «Загадкова хвилинка»                           

   *Що це за штука.                                            *Серце зігріває,

 Що день і ніч стука?                                     Весь світ обіймає,

   Не може зупиниться,                                   На добрі діла надихає.(Любов)  

 Бо життя скінчиться.(Серце)

*Цей такий,що не до сміху                               *Як шкоду зробиш,    

   Взимку він не дасть вам снігу                          То їй не догодиш.

І добро,хоча й гніє,                                             Лише тоді заспокоїться, 

    Він нікому не дає.(Скупий)                               Як добре діло скоїться.(Совість)

*Точить,свердлить,без зубів їсть, називається…(злість)

*Гостра,як ніж. До серця доходить,а кров не йде.(Образа)

*Що бачить найдальше?(Розум)

*Що дорожче за гроші?(Життя і дружба)

 

 

ХІІІ. Підсумок

            1.Гра «Чарівні окуляри»

Діти одягають окуляри і говорять теплі слова один одному

2.Гра « Слово загубилося»

(Друзів)… треба шанувати,                            Наші люди прагнуть …(миру)-

Незнайомих …(поважати).                             Будувать,орать лани.                          

Клас,немов одна  …(сімʼя),                             І стоять за …(дружбу) щиро,

В ньому рівні ти і я!                                           Хочуть люди мати … (віру),

«Ні» даремно не кажи.                                    Що не буде вже  …(війни).  

Кому можеш …(поможи).

Щоб тебе хвалили люди,

Ч… ,д…   будь усюди!

 

Учитель         

- Кожному хочеться мати вірних,надійних ,добрих  друзів,але важливо   памʼятати,що й ви самі повинні мати ті якості,котрі хочете бачити у своїх друзях,поводитися з друзями треба так,як хотіли б,щоб вони поводилися з вами. Бережіть своїх друзів,не сваріться із - за дрібниць.

                   Музична застава . Пісня про дружбу

 

 

 

 

Категорія: Виховні заходи | Додав: Ростислав | Теги: Речення, мікрофон, Верховна Рада, Карасьова, апельсин, слова, прислів'я, значення слів, дружба, Українська
Переглядів: 1597 | Завантажень: 357 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Пошук
Copyright MyCorp © 2024