І.Франко. Казка «Лисичка та Рак». Розробка уроку
Автор: Мартинюк Ганна Михайлівна, вчитель початкових класів НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія» №5 м. Славута Хмельницької області
Мета: ознайомити учнів з казкою «Лисичка та Рак»; формувати вміння правильно, виразно, свідомо читати, давати повні відповіді на запитання; розвивати пізнавальні та творчі здібності школярів, усне мовлення, логічне мислення; виховувати повагу одне до одного, бажання бути добрими, чемними.
Обладнання: малюнки до казок, дитячіілюстровані книжки з казками, презентація.
Хід уроку
І.Організаційний момент.
Рада я вас всіх вітати
І урок наш розпочати.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1.Скоромовка (читання учнями)
Вилетіли бджілки погуляти та нектару
з квітів назбирати.
2. Ребуси.
3. Робота в парах (Знайди половинку)
Сичик вік нок
Ві лові но
МА кнобіл но
Зай рок о ка
Сорошитвусінь
Зо ка тіс лик
IV. Фізкультхвилинка
Руки вліво - руки вправо,
Ось уже картинка стала.
Плечі добре я розправлю ,
Пальці добре розімну.
Й намалюю всім на диво:
Сонце, радість і весну!
V. Мовна розминка.
VI. Вивчення нового матеріалу.
1. Змалечку ми дужеполюбляємоказки. І навіть просимо частенько маму, бабусю чи сестричку почитатиказку , а улюблені з них навітьзапам”ятовуємо.
Казка приносить добро, справедливість, вчить нас аналізувати ,щось для себе брати,авідіншоговідмовлятися.
2. Словникова робота: наввипередки, перегони, гаразд.
3.Читання вчителем казки «Лисиця та Рак».
Лисиця та Рак (уривок)
Зустрілись якось Лисиця та Рак і посперечалися, хто швидше бігає.Лисиця й говорить:
─ Нумо з тобою наввипередки!
Рак задумався й каже:
─ Що ж, Лисице, гаразд!
Почалися перегони. Як тільки Лисиця побігла, Рак причепився до її хвоста. Лисиця добігла, а Рак не відчепився. Лисиця обернулася, махнула хвостом ─ Рак відчепився й говорить:
─ А я тут уже давно на тебе чекаю.
4. Читання казки учнем.
5. Читання «Ланцюжком».
6. Прочитайте окличні речення.
─ Як Раку вдалося перемогти Лисицю?
7. Прочитайте уважно речення . Що не так? Склади речення правильно.
- Зустрілись якось Лисиця та Півник.
- До Рака причепився хвіст.
- Лисиця обернулася і побачила Рака.
8. Знайдіть і продовжте речення….
- Зустрілися якось Лисиця та…. .
VII. Фізкультхвилинка (зорова)
9. Читання в особах.
10. Які ще казочки ви знаєте про Лисичку?
11. З якої це казки? (складання пазлів)
VIII. Підсумок уроку.
|