Шкільний портал
Неділя, 13.07.2025, 15:35
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог файлівРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Конкурс "Педагог-новатор" 2016 року [146]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Конкурс "Педагог-новатор 2017 року [171]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Конкурс "Педагог-новатор" 2018 року [192]
Конкурс "Педагог-новатор" 2022 року [0]
Конкурс "Педагог-новатор" 2019 року [217]
Конкурс "Педагог-новатор" 2021 року [321]
Конкурс "Педагог-новатор" 2022 року [437]
2022 р. Зорепад педагогічної майстерності [288]
2022 р. Кращий науково-методичний матеріал [123]
2022 р. Кращий інтернет-ресурс [26]
Конкурс "Педагог-новатор" 2023 року [580]
2023 р. Зорепад педагогічної майстерності [388]
2023 р. Кращий науково-методичний матеріал [150]
2023 р. Кращий інтернет-ресурс [42]
Конкурс "Педагог-новатор" 2024 року [635]
2024 р. Зорепад педагогічної майстерності [413]
2024 р. Кращий науково-методичний матеріал [178]
2024 р. Кращий інтернет-ресурс [44]
Конкурс "Педагог-новатор" 2025 року [763]
2025 р. Зорепад педагогічної майстерності [501]
2025 р. Кращий науково-методичний матеріал [221]
2025 р. Кращий інтернет-ресурс [41]
Наше опитування
Чи подобаються Вам наші конкурси
Всього відповідей: 877
Статистика

Онлайн всього: 18
Гостей: 17
Користувачів: 1
nikolenkoalexsandrovna
Головна » Файли » Конкурс "Педагог-новатор"

У розділі матеріалів: 3462
Показано матеріалів: 3261-3270
Сторінки: « 1 2 ... 325 326 327 328 329 ... 346 347 »

Конкурс "Педагог-новатор 2017"

Конкурсний матеріал № 56

Назва матеріалу:

Урок англійської мови «William Shakespeare. Life for Art»

Урок базується на матеріалах, рекомендованих Британською Радою для популяризації культури Великої Британії та допомоги у вивченні англійської мови. Розроблений на засадах особистісно-орієнтованого підходу, план-конспект уроку має варіації для адаптації саме для ваших учнів. Розробка може бути використана у 8 класі під час вивчення теми «Література», а також для занять англомовного гуртка чи під час проведення тижня англійської мови.

До конспекту додається цікава презентація за темою з англійськими чи українськими субтитрами, тестові файли з завданнями уроку та установочний файл програми для проходження тестів.

Згідно концепції сучасної української школи оволодіння іноземною мовою здійснюється у контексті міжкультурної парадигми, що передбачає навчання мови народу, який нею спілкується, та ознайомлення з його культурою. Під час уроку учні опановують мову завдяки роботі з автентичними текстами. Але вони також мають змогу використовувати досвід, набутий у вивченні інших навчальних предметів, розглядаючи його як засіб усвідомленого оволодіння іноземною мовою, що надає можливості інтеграції змісту навчання та формування таких ключових компетенцій, як  готовність до міжкультурної комунікації, інформаційно-цифрова, уміння вчитися упродовж життя, соціальна та громадянська компетентності, обізнаність та самовираження у сфері культури.

Конкурс "Педагог-новатор 2017 року | Переглядів: 839 | Завантажень: 389 | Додав: Ростислав | Дата: 27.06.2017 | Коментарі (0)

Конкурс "Педагог-новатор 2017"

Конкурсний матеріал № 55

Назва матеріалу:

Урок української літератури « Волелюбність, оптимізм, мрія і дійсність як провідні мотиви поезії Лесі Українки «Хотіла б я піснею стати»

Урок розроблений для учнів 8 класу.

 

Сучасність вимагає нових підходів до навчального процесу, нових методів, форм подання навчальної інформації. Вона вимагає, щоб над матеріалом, який вивчається, учень розмірковував, бачив зв’язок з іншою інформацією і послідовність між нею. А також шукав відповіді на запитання, які виникають у процесі навчання, що збуджує процесс мислення, яке призводить до бажаного запам’ятовування  і сприяє розвитку пам’яті.

Одним із способів розвитку пізнавальної активності учнів є використання комп’ютерних технологій, які дають змогу підвищити активність і привернути увагу учнів до навчання.

Комп’ютерні технології, увібравши в себе елементи різних методик (особистісно-орієнтованого, розвивального, проектного навчання)  надають кожному учневі, спираючись на його інтереси, здібності, особисті цінності й суб’єктивний досвід, можливість самореалізації в пізнавальній та інших видах діяльності, створюють комфортні умови для самовизначення особистості в інформаційному суспільстві.

У роботі матеріал викладено різноманітно, застосовано цікаві методичні прийоми і дидактичний матеріал. Даний урок не тільки дасть учням суму знань із предмету, а й формуватиме в них логічне мислення, уміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки з раніше вивченим матеріалом, вчитиме аналізувати, узагальнювати.

 

 

 

Конкурс "Педагог-новатор 2017 року | Переглядів: 2249 | Завантажень: 41 | Додав: Ростислав | Дата: 27.06.2017 | Коментарі (0)

Конкурс "Педагог-новатор 2017"

Конкурсний матеріал № 54

Назва матеріалу:

Конспект уроку природознавства в 3 класі. Навчальний проект «Енергозбереження в побуті та школі» (рос.)

 

Даний матеріал містить розробку компетентнісно орієнтованого уроку з елементами літературної дослідницької діяльності молодших школярів і презентацію до уроку.

Навчання шляхом досліджень в сучасній освітній практиці розглядається як один з ефективних способів пізнання навколишнього світу дитиною.

Одне з основних практичних завдань уроку - розвиток загальних умінь і навичок, необхідних у дослідницькому пошуку: вміння бачити проблеми; вміння ставити запитання; вміння висувати гіпотези; вміння і навички спостерігати і робити висновки; вміння і навички роботи з текстом; вміння висловлювати судження, аргументувати (захищати) і доводити свою думку; вміння працювати з інформацією (виділення головного, формулювання висновку, логіка викладу) тощо.

Метою вчителя стає створення таких умов на уроках літературного читання, в яких дитина навчиться дивуватися несподівано сказаному слову, цікаво виписаному пейзажу, захоче зрозуміти автора та вчинки героїв, захоче досліджувати літературний текст, і з позиції дослідника зробити відкриття, вирішити літературні проблеми в рамках аналізу тексту.

Такий урок-дослідження дозволяє поєднувати розвивальне і проблемне навчання, застосовувати ІКТ. Головним методом освоєння нового є в цьому випадку метод проблемного вивчення матеріалу, що знаходиться в тісному взаємозв'язку з пошуковими і дослідницькими методами, при яких учні ведуть під керівництвом учителя або самостійно пошук і дослідження проблем, творчо застосовують і добувають знання.

 

 

 

 

Конкурс "Педагог-новатор 2017 року | Переглядів: 3689 | Завантажень: 1404 | Додав: Ростислав | Дата: 27.06.2017 | Коментарі (0)

Конкурс "Педагог-новатор 2017"

Конкурсний матеріал № 53

Назва матеріалу:

 

Уроки каліграфії з презентаціями. 1 клас.

Урок 1.  «Орієнтування на площині: сторінці альбому, книжки, зошита, парти, стола тощо (знаходження центру, середини, лівої, правої, верхньої, нижньої сторони, кутів)».

Урок 2. Вправи на формування оптико-просторового орієнтування. Малювання доріжок.

Уроки створено за програмою курсу за вибором «Каліграфія» (з елементами розвитку зв’язного мовлення)1-4 класи (Автор програми: Нікулочкіна Олена Василівна, доцент кафедри початкової освіти та ребіліатаційної педагогіки КЗ «Запорізький інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР)

Уроки  вчать учнів орієнтуватися на площині, знаходити центр, середину, кути, праву, ліву, верхню та нижню частини сторінок в альбомі, зошиті, підручнику; точку початку письма на рядку, обводити предмети простої форми, орієнтуватися в зошиті у клітинку; правильно тримати олівець і ручку, координують рухи очей і кисті руки, розвивавають зв’язне мовлення учнів, дрібну моторику руки та зорово-моторну координацію.

Одним з головних завдань початкової школи є планомірна і систематична роботи з формування каліграфічного письма. Уроки курсу за вибором «Каліграфія (з елементами розвитку мовлення)» допомагають учням розвинути дрібну моторику руки,  цікаві форми та прийоми роботи формують в учнів позитивну мотивацію до навчання, знижують перевантаження і втому дітей.

Навчання каліграфічного письма і систематична робота над формуванням почерку учнів - одне з головних завдань початкової школи. Роль графічних навичок у навчально-виховному процесі надзвичайно велика, бо без оволодіння графікою неможливе вивчення будь‑яко­го навчального предмета.

 

 

Конкурс "Педагог-новатор 2017 року | Переглядів: 2366 | Завантажень: 123 | Додав: Ростислав | Дата: 27.06.2017 | Коментарі (1)

Конкурс "Педагог-новатор 2017"

Конкурсний матеріал № 52

Назва матеріалу:

Урок – подорож з математики у 3 класі «Ділення двоцифрового числа на одноцифрове виду 39 : 3. Розв’язування рівнянь» .      

Матеріал містить конспект уроку , презентацію та відео. Це урок – подорож з математики , який учні здійснюють стежками рідного краю.

Для того,  щоб  дістатися видатних місць учні повинні виконати ряд цікавих завдань з даної теми.

Урок супроводжується мультимедійною презентацією та відео.

За допомогою нестандартного уроку вчитель прищеплює інтерес до навчання, любов та повагу до свого рідного краю.

 

Конкурс "Педагог-новатор 2017 року | Переглядів: 1478 | Завантажень: 59 | Додав: Ростислав | Дата: 27.06.2017 | Коментарі (0)

Конкурс "Педагог-новатор 2017"

Конкурсний матеріал № 51

Назва матеріалу:

Тематичне заняття «Червона калина – символ України»

У роботі подано розробку тематичного заняття  для учнів 2-го класуз використанням технологія проведення інтегрованих уроків за програмою «Крок за кроком»

Проблема пошуку раціональних шляхів інтеграції різних дисциплін у процесі початкового навчання посилюється також і у зв’язку з перевантаженістю школярів навчальними предметами, тематичною однорідністю навчальних дисциплін, необхідністю формування цілісного світогляду у взаємозв’язку його елементів. Винятково актуальним сьогодні є інтеграція навчальних предметів у навчальному процесі початкової школи, яка враховує всі основні етапи, функції, аспекти та фактори цього багатокомпонентного педагогічного явища. У роботі представлено один з можливих способів використання інтеграції змісту початкового навчання за допомогою програми «Крок за кроком».

Конкурс "Педагог-новатор 2017 року | Переглядів: 888 | Завантажень: 392 | Додав: Ростислав | Дата: 27.06.2017 | Коментарі (0)

Конкурс "Педагог-новатор 2017"

Конкурсний матеріал № 50

Назва матеріалу:

Сайт учителя. Міжпредметні зв`язки на уроках української мови як засіб підвищення ефективності навчання

Даний сайт представляє собою опис досвіду вчителя-філолога. В роботі представлені матеріали щодо використання міжпредметних зв`язківна урокахукраїнської мови. Також на сайті показано матеріали з позакласної роботи, що дає чітке уявлення про тісний зв`язок рідної мови з різними видами педагогічної діяльності вчителя.

 

В роботі проаналізовано не тільки власні здобутки й напрацювання з даної теми, а й показано матеріали роботи інших вчителів школи, завдяки чому можна мати уявлення про систему виховної й позакласної роботи в гімназії.

Робота є своєрідним дослідженням вказаної теми з широким представленням матеріалів, що стосуються використання міжпредметних зв`язків не тільки під час уроків, а й під час різноманітних заходів. Також проаналізовано наявність міжпредметного матеріалу в нових підручниках (2015-2016 років видання).

На головній сторінці сайту коротко показані всі ключові моменти теми, завдяки чому глядач має цілісне уявлення про роботу, а той, хто хоче ознайомитися більш детально, може подивитися опис досвіду нижче.

Ключові моменти теми (методи й форми роботи вчителя) стосуються не тільки вчителів-філологів, а й можуть застосовуватися вчителями будь-яких інших предметів.

 

Конкурс "Педагог-новатор 2017 року | Переглядів: 6925 | Завантажень: 3532 | Додав: Ростислав | Дата: 27.06.2017 | Коментарі (23)

Конкурс "Педагог-новатор 2017"

Конкурсний матеріал № 49

Назва матеріалу:

Урок біології 8 клас . Тема " Тематичне оцінювання  з теми. Клас  Плазуни"

Матеріал дає можливість перевірити знання учнів  ,  які були получени протягом вивчення теми  Плазуни . перевірити  уміння , навички  учнів , якість  знань , зробити висновки з теми , розповісти цікаві факти з теми , ознайомлення з додаткової літературої .

 

Конкурс "Педагог-новатор 2017 року | Переглядів: 877 | Завантажень: 28 | Додав: Ростислав | Дата: 27.06.2017 | Коментарі (0)

Конкурс "Педагог-новатор 2017"

Конкурсний матеріал № 48

Назва матеріалу:

Шкільна наукова конференція (11 клас). «Енергетика  та енергоефективність»

 

Шкільна навчальна конференція як вид навчальних занять з фізики має порівняно невелику історію. У конференції і уроку багато спільного, в той же час вона володіє рядом специфічних особливостей. Відрізняються конференції від уроків тим, що нові знання учні здобувають за межами шкільного підручника, додаткової літератури, Інтернету та інших джерел, використовуваних під час підготовки до конференції, доповідей, з якими виступають інші учні.

Конференції сприяють розвитку усного мовлення учнів, вміння грамотно, логічно послідовно викладати відібраний матеріал для доповіді. Успіх конференції визначається, насамперед, якістю її підготовки.

Конференції забезпечують виконання основних дидактичних цілей: навчальної, розвивальної, виховної , діагностично-корекційної  та ін.  

Діти самостійно опрацьовували матеріали з різних джерел, пропонували до уваги як глобальні проблеми так і проблеми енергозбереження у побуті.

В ході підготовки до конференції здійснювалась науково-дослідницька робота  щодо розробки нетрадиційних джерел енергії на основі самотяги. Даний вид енергії в Україні та світі ще не використовується.

 

Конкурс "Педагог-новатор 2017 року | Переглядів: 892 | Завантажень: 40 | Додав: Ростислав | Дата: 27.06.2017 | Коментарі (0)

Конкурс "Педагог-новатор 2017"

Конкурсний матеріал № 47

Назва матеріалу:

   «Як виховати чуйну дитину в егоїстичному світі».  (Творчий проект - робота з батьками)

    Сьогодні, як ніколи раніше, сімейні цінності зазнають краху, тому збудувати щасливу сім’ю нелегко. Та все ж це можливо, якщо шукати допомоги в Бога. 

Нерідко батьки закривають очі на грубу поведінку дітей, задовольняють їхні забаганки і «рятують» їх від наслідків поганих учинків. Дедалі звичнішим стає явище, коли влада в сім’ї переходить від батьків до дітей. Не так давно діти знали, хто головний у домі, - і головним були не вони. Протягом десятиліть активно розвивається тенденція до поблажливого виховання дітей, що має часто негативні наслідки. Вона послабила батьківський авторитет, а також позбавила дітей керівництва, якого вони потребують, щоб приймати мудрі рішення і йти по житті зі справжньою впевненістю. Для цього батьки повинні не лише подавати дітям добрий приклад, а й за потреби твердо і водночас з любов’ю виправляти їх.

Матеріали можуть бути використані на уроках християнської етики, батьківських зборах, виховних годинах,  позакласних заходах тощо.

 

Мета творчого доробку «Як виховати чуйну дитину в егоїстичному світі»: сприяти духовному зростанню батьків щодо впливу біблійних принципів у вихованні дитини, сформувати розуміння того, що виховання моральних якостей дитини — це одна з важливих ланок формування компетентної особистості.

Робота побудована з використанням форм та методів: «круглого столу» з батьками, літературних хвилинок з дітьми,  що найкраще сприяють розумінню тапереконанню в унікальній цінності саме християнських моральних принципів сімейного виховання.

 

 

 

Конкурс "Педагог-новатор 2017 року | Переглядів: 1051 | Завантажень: 386 | Додав: Ростислав | Дата: 27.06.2017 | Коментарі (3)

Вхід на сайт
Пошук
Copyright MyCorp © 2025