Виховний захід.
Подорож до країни «Казкова»
Автор: Хворостинко Тетяна Вадимівна, вчитель початкових класів Добренського НВК (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад) Красноградської районної державної адміністрації Харківської області
Мета. Удосконалювати навички і вміння виразного читання; розвивати вміння переказувати прочитане, мислення і зв’язне мовлення учнів; ознайомити з новими казками українських письменників, збагатити словниковий запас; виховувати прагнення читати, бережно ставитися до книг.
Обладнання. Виставка літератури «Українські письменники – дітям»(казки), ілюстрації до казок, дитячі малюнки, конверти зі словами, карта подорожі.
Хід заходу
І. Зупинка «Зустрічна»
Вже дзвінок нам дав сигнал
Працювати час настав.
То ж і ми часу не гаймо ,
Подорож розпочинаймо.
Учитель На нас сьогодні чекає багато цікавого. Ми помандруємо чарівною країною «Казкова». Прочитайте слова на дошці : відгадати, послухати, поміркувати, прочитати, запамʼятати ,зачарувати. Всі ці дії ми повинні виконати,тільки тоді здобудемо нові знання. А зараз ознайомимося з картою подорожі.(На дошці карта подорожі із зазначеними зупинками : «Зустрічна», «Розминка», «Книжкова», «Бліц - турнір», «Творча». «Чарівна скринька», «Словникова», «Чомусиків», «Довідкове бюро», «Чарівна мотузка», «Вдячна»).
2. Зупинка «Розминка»
Учитель Прочитайте слова з дошки.(Записи на картках)
НАВЕС КОКАЗВА ВЕЛОСЕ БАДРУЖ КАКНИЖ
3. Зупинка «Книжкова»
Учитель Відгадайте загадку.
Бачити – не бачить, чути – не чує.
Мовчки говорить, правди навчає, всіх звеселяє.
Будемо з нею, діти , дружити.
Хто ж такая у світі щаслива,
Мудра,правдива і жартівлива? (Книга)
Учитель Упродовж всього життя ми звертаємось до книг. З самого народження батьки читали вам казки,вірші , оповідання. Вивчивши абетку, ви самі почали читати книги. Кожній людині книга допомагає зрозуміти світ, пізнати себе, відкриває таємниці природи . З книг ми дізнаємося про життя людей в інших країнах. Сьогодні до нас завітали чарівні книги. Вони нам подарують зустріч з казкою.
(Ознайомлення з виставкою дитячої літератури)
- Пригадайте прізвища письменників, котрі вам подарували свої казки?
- Як називають казки у яких є автор?
Стукіт у двері. До класу заходять герої казок ,прочитаних учнями.
Учитель - Діти,назвіть імена героїв та назву казки, з якої вони завітали.
Діти називають по черзі імена героїв та назву казки. Один з героїв дарує учням книгу « У світі чарівних казок». Діти знайомляться зі змістом казки Г. Малик «Королівство Ану». Читають ланцюжком.
Бесіда за змістом казки
- В якому королівстві ви хотіли б жити? Чому?
- Які слова вживають жителі королівства Будьласка?
- Які ввічливі слова ви знаєте?
- Який кінець мають казки? Чому?
4. Зупинка «Бліц – турнір»
Учитель зачитує рядки з казок,а діти називають назву казки.
*… Покришив дрібненько,склав у високий глечик…(«Лисичка і Журавель» І.Франко)
*…Був горобчик упертий,дзюбав скирту він спитно…(«Безконечні казочки» М.Підгірянка)
*…Почула той плач зелена жаба…(«Про дівчинку Наталочку…»М.Трублаїні)
*…Тут один цапок сміливий…(Н.Забіла)
*…Ой ковалик : цок та цок…(«Як лиска голос кувала» В.Каменчук)
*…На пеньочку ,як на троні…(«Бузиновий цар» Л.Костенко)
*…Довго й шукати не треба…(«Чи є зима» О.Буцень)
*…На пеньок сіла,книжку розкрила…( «Зайчатковаказка»Ю.Ярмиш)
5. Зупинка «Творча»
Діти колективно складають казку за серією малюнків на тему «Чари маленької книжечки»
6. Зупинка «Малюнкова»
Обговорення виставки дитячих малюнків на тему «Моя улюблена казка»
Учитель Ви намалювали епізоди з улюблених казок. - Чого вони навчають людей?
7. Зупинка «Чарівна скринька»
Діти зі скриньки дістають конверти із завданнями: скласти прислів’я зі слів.
Клас ділиться на три групи. І група – «З добрим дружись,а лихого стережись»,
ІІ група – «Берись дружно – не буде сутужно», ІІІ група – «Не одяг красить людину,а добрі діла»
Учитель Зміст якої казки розкриває складене вами прислів’я?
8. Зупинка «Словникова»
Учитель В казках,які ми з вами прочитали, зустрічалися такі слова:
надибала почалапала облизня спіймала
причаївся віри не йме ковадло
призволяйся нишком опанча
частування підібгав дудка - джоломія
- Діти,поясніть значення цих слів.
9. Зупинка «Чомусиків»
Учитель - Чому дітей називають Чомусиками?
- Чому і найтонший колосок має свій голосок?
- Чому у природі мають бути і соловей, і жук?
- Чому казки носять повчальний характер?
- Чому казки мають щасливий кінець?
10. Зупинка Довідкове бюро»
Учитель - Назви яких птахів ви зустріли в казках?
- Що ви про них знаєте?
- Слово надається науковцям.
Діти виступають у ролі дослідників – науковців з доповідями про птахів.
Ілюстрації птахів розміщені на дошці.
11. Зупинка «Чарівна мотузочка»
Учитель У кожного з вас на парті лежить чарівна мотузочка.
Ви повинні за допомогою неї створити силует героя
Після завершення роботи діти оглядають роботи товаришів.
12. Зупинка «Вдячна»
Учитель Діти,я вам вдячна за час, який ми з вами провели.
відгадувати загадки. Дякую вам!
А вам сподобалося?
Учні Дружба з книгою – це свято!
Не було б її у нас,
Ми не знали б так багато
Про новий і давній час.
Книга – добрий,мудрий друг.
Книга знає все навкруг:
Про старі й нові країни,
Космос та морські глибини.
Книги різні, дуже гарні.
От краса! Якби ти зміг
Прочитати , друже, їх!
Діти з виставки беруть собі книгу для читання
|