Шкільний портал
Субота, 23.11.2024, 03:52
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог файлівРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Програми [23]
Підручники та посібники [497]
Розробки уроків [1271]
Виховні заходи [299]
Реферати [0]
Презентації [125]
Інше [737]
Заявки [9]
Тестові завдання [2]
Відео [62]
Конкурс "Педагог-новатор" [4351]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Наше опитування
Чи подобаються Вам наші конкурси
Всього відповідей: 812
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Головна » Файли » Відео

Презентація досвіду роботи в НУШ. 1 клас
[ · Скачати дистанційно (Перейти) ] 29.06.2023, 15:05

Конкурс "Педагог-новатор 2023"

Конкурсний матеріал №160

Номінація: "Зорепад педагогічної майстерності"

Назва матеріалу:

Презентація досвіду роботи в НУШ. 1 клас

Вже декілька років поспіль, як всі заклади освіти залучилися до впровадження Нового Державного Стандарту. Змінюється час, змінюються діти, вчителі, батьки. Школа теж змінює  свої орієнтири. Тому дуже актуальним є зараз вислів: « Не дитина для школи, а школа для дитини». Перед  тим, як набрати перший клас, мені було дуже лячно, бо треба працювати по-новому, тому дуже хвилювалася як зробити так, щоб сучасний урок був цікавим, як активізувати творчі і пізнавальні здібності учнів і т.д.  Поставало багато питань: -« Що для цього зробити і як зробити?». Але, як виявилося, не все так страшно, а навпаки дуже цікаво.

Хочу поділитися з вами своїм досвідом, а саме  тим, з чого розпочинала працювати я. Перш за все – це осередки НУШ. Їх, як ви вже знаєте 8. І так, перший осередок – це осередок вчителя. Сюди я роздрукувала свої дипломи, грамоти, сертифікати та прикріпила їх на стіні біля свого робочого  місця.  Другий - осередок читання. Його  я зробила у вигляді куточка, де розмістила  плакат  з правилами поводження з книгами та розмістила  дитячу  літературу. Це і книжечки, і журнали, і розмальовки.  Третій - осередок досліджень .Це  відведене місце у класі, де учні доглядають за квітами, проводять дослідження, спостерігають за живою природою, а саме ми-пророщували квасолю, висаджували цибулю і таке інше.  Четвертий осередок – це осередок  навчання.  Ним  для нас є нові меблі.  Це і нова дошка, і одномісні парти, розташування яких ми постійно змінюємо в залежності від виду роботи на уроці. До п’ятого -  математичного осередку можна віднести різний дидактичний матеріал,  який знаходиться в класі і учні за потребою ним користуються.  Шостий – ігровий осередок.  Це килимок, на якому діти граються у різні ігри.   Сьомим осередком відпочинку  у моєму класі служать дерев’яний стіл та лави, де діти можуть сісти, або лягти та відпочити, а також сухий душ, який є багатофункціональним. Це і релакс, і місце для усамітнення, і вивчення кольорів, і розвиток дрібної моторики, а саме заплітання кіс.  Останнім -  восьмим осередком творчості являється стенд під назвою «Наша творчість», де ми демонструємо наші малюнки, поробки та  аплікації.  Також у шафі стоять бокси, де знаходяться потрібні матеріали та інструменти для творчості та великі теки-портфоліо в які діти складають свої творчі роботи та роботи з щоденних 3 та щоденних 5.

У нашому  класі є і такі куточки, як ранкові вітання, ранкові зустрічі, куточок настрою, куточок під назвою «Приклади долоньки та зарядись позитивом,  куточок природи із щоденними новинами та інші.

Як на мене, то дуже цікаво зараз стало працювати саме за тематичними тижнями, бо на ранкових зустрічах та уроках  за допомогою лепбуків, кубиків Блума, сигнальних карток, інтерактивних плакатів, стіни слів, діти  за допомогою гри дізнаються  чогось нового з виучуваної теми. Таким чином урок чи ранкова зустріч проходить не звичайно, а цікаво.  Учні обов’язково  записують, або ж замальовують  свої емоції та враження у щоденники вражень, які є у кожного учня і ведуться щоденно. Також обов’язковим атрибутом кожного тижня у нас є крісло автора, в якому діти вчаться висловлювати свої думки, враження, та  вміння бути комунікабельними. Хочу звернути вашу увагу на те, що, спостерігаючи за своїми першокласниками, помітила, що їм дуже подобаються уроки, які ми проводимо на свіжому повітрі, вони у захваті від досліджень, дуже люблять інсценізувати, працювати з лепбуками. А ще ми потурбувалися і про те, щоб перерви у початківців проходили весело та цікаво. Для цього весь наш шкільний коридор, а саме стіни та підлогу ми яскраво розфарбували. Тепер діти можуть почитати цікаву інформацію, виміряти свій зріст, пограти у класики, пограти у твістер і т. д.

Змінився і підхід у роботі з батьками, простежується педагогіка партнерства. Тепер наші батьківські збори проходять не звичайно, а у формі цікавих тренінгів. Також батьки залучаються і  до роботи у класі. Наприклад під час проведення тижня «Професії»  мами, які мають кулінарну освіту, розповіли про професію кухаря  та показали майстер клас з приготування вареників та пельменів. А ще бабуся з музичною освітою дала майстер-клас з вокалу.  Батьки залучаються і до роботи з виготовлення різноманітних поробок, і до  проведення таких свят, як Масляна, на яку організували діткам різнокольорові смачні млинці з чаєм та варенням. Першокласникам  такий діяльнісний підхід  дуже подобається.

Отже, НУШ невпинно розвивається. Працювати за новим стандартом інколи непросто, але неймовірно цікаво. Адже у кожного вчителя з’явився простір для творчості та самовираження.

Щоб перейти та ознайомитись з відео-презентацією роботи в НУШ, натисніть у верхньому лівому кутку сторінки посилання "Скачати дистанційно"

 

 

 

 

Категорія: Відео | Додав: schulport | Теги: осередки, НУШ, лепбуки, сигнальні картки, Впровадження Нового Державного Стан, Ранкові зустрічі
Переглядів: 410 | Завантажень: 190 | Рейтинг: 3.9/7
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Copyright MyCorp © 2024