Розробки уроків з української мови та читання. 2 клас
Автор: Шпак Оксана Павлівна, вчитель початкових класів Снігурівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Миколаївської області
Збірку укладено відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 20.04.2011 №462, навчальних Програм, затверджених наказом МОН молоді і спорту України від 12.09.2011р. №1050.
Лист Міністерства освіти України №1/11-358 від 24.02.98р.
У збірці розкрито основні прийоми розвитку творчо - інтелектуальних здібностей молодших школярів на уроках в початковій ланці інклюзивного навчання.
Реформування освіти в Україні та модернізація технологій її реалізації зумовили нагальну потребу оновлення освітнього змісту. В цьому контексті особливого значення набуває вирішення проблеми узгодження оновленого змісту з навчальними досягненнями учнів. Насамперед, це стосується дітей з особливими потребами, оскільки йдеться про співвідношення особливостей їхнього психофізичного розвитку та показників рівнів навчальних досягнень (в цензовому та нецензовому рівнях здобуття освіти). Вирішенню означеної проблеми значною мірою має сприяти розроблений науковцями Інституту загальної освіти для дітей з особливими освітніми потребами, який затверджено постановою Кабінету Міністрів від 21 серпня 2013р. №607.
Державний стандарт початкової загальної освіти для дітей з особливими освітніми потребами розроблено з урахуванням пізнавальних можливостей і потреб учнів початкових класів, оскільки основна специфіка навчання і виховання зазначеної категорії дітей припадає саме на молодший шкільний вік. Цей Державний стандарт визначає зміст цензової та нецензової початкової загальної освіти, системності, інтегративності, єдності навчання та виховання засадах гуманізму, демократії, громадянської свідомості, взаємоповаги між націями і народами в інтересах людини, родини, суспільства, держави. Він розглядається як невід’ємна складова Державного стандарту початкової загальної освіти і є базовим інструментом реалізації конституційних прав на освіту громадян з особливими освітніми потребами. Це – нормативно-правовий документ України який встановлює систему норм і правил, обов’язкових для виконання в будь-якому освітньому закладі, де навчаються і виховуються діти з особливими освітніми потребами.
|