Конкурс "Педагог-новатор 2023"
Конкурсний матеріал №118
Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"
Назва матеріалу:
Методична розробка уроку з предмету «Технологія приготування їжі з основами товарознавства», тема: «Технологія приготування борщів. Правила відпуску», групи першого курсу, кваліфікація – Кухар ІІІ розряду
Борщ — українська рідка страва, що вариться з посічених буряків, капусти з додатком картоплі та різних приправ.
У різних регіонах України борщ готували по різному, звідси його назви : київський, чернігівський, полтавський, галицький, львівський, волинський та інші, але найбільше популярний - борщ український з пампушками.
В українській старовинній кухні існують три різновиди традиційного борщу:
Перший - червоний, готували з капустою, буряком, морквою, петрушкою, пастернаком, а з XIX от. – і з картоплею. У святкові чи недільні дні готували на м'ясних бульйонах, у будень на воді.
Другий різновид борщу - щавлевий (зелений або весняний). Його варили з молодим щавлем, кропивою, лободою, молодим листям городніх буряків, засмачуючи юшку круто звареними яйцями зі сметаною.
Третій різновид борщу - холодний; холодник готували влітку. Молоді городні буряки варили, різали соломкою, заправляли квасом - сирівцем, сметаною (сироваткою, маслянкою), додавали свіжу зелень петрушки, кропу, цибулі, часнику, круто зварене яйце.
|