Шкільний портал
Четвер, 01.06.2023, 04:44
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог файлівРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Програми [21]
Підручники та посібники [285]
Розробки уроків [833]
Виховні заходи [185]
Реферати [0]
Презентації [63]
Інше [334]
Заявки [9]
Тестові завдання [2]
Відео [20]
Конкурс "Педагог-новатор" [1921]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 3531
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Підручники та посібники

Збірник диктантів і творчих завдань з української мови для учнів 9-11 класів загальної середньої освіти
[ · Скачати дистанційно (156 КБ) ] 28.06.2022, 22:29

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №185

Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"

Назва матеріалу:

Збірник диктантів і творчих завдань з української мови для учнів 9-11 класів загальної середньої освіти

Збірник диктантів і творчих завдань пропонується вчителеві української мови як навчальний посібник із шкільного курсу сучасної української мови для учнів 9-11 класів. Враховуючи, що нині діють різні типи шкіл із відмінною структурою, навчальними планами і програмами, матеріал  подається послідовно за викладом основних розділів навчального курсу української мови.

У навчальному посібнику подаються уривки з творів сучасної української письменниці Дари Корній для диктантів різноманітних форм їх проведення: пояснювальних, творчих, вибіркових, графічних, контрольних тощо.

Дібрані тексти відображають рівень розвитку сучасної української літературної мови, різноманітність синтаксичних конструкцій, лексичну повноту і багатство стилістичних засобів.

До збірника введено художні тексти, які призначені для творчих завдань, засвоєння учнями вивченого матеріалу, вироблення стійких умінь і навичок грамотного мовлення і письма.

Кожна тема закінчується контрольними диктантами, в яких враховані вивчені орфограми та пунктограми.

Основу збірника складають тексти творчих, вибіркових, кодових, розподільних, навчальних, буквених, графічних, пояснювальних диктантів, диктантів – завдань. Кожний тип і вид диктанту має своє призначення і певну методику їх проведення, яку вчитель може на розсуд своєї творчої уяви змінювати. Для цього є достатньо матеріалу  про всі основні орфограми і пунктограми української мови. Матеріал і за обсягом, і за складністю має свої навчально-методичні ознаки. Для контрольних диктантів чіткіше визначається обсяг тексту (170 – 198 слів). Для них характерна відносна цілісність змісту, зрозумілість і сприйняття його учнями, помірна насиченість орфограмами і пунктограмами. Для інших видів диктантів обсяг текстів чітко не визначається з метою використання їх для різних форм роботи.

Пропонований збірник диктантів  можна використовувати як посібник до підручника з української мови; для роботи з розвитку зв’язного мовлення, індивідуальних занять з учнями різних рівнів підготовки.

Тексти взяті з творів сучасної української письменниці Дари Корній. Вони  підвищують не лише грамотність учнів, а й змушують задуматися  над такими вічними проблемами людства, як-от: добро і зло; вірність і зрада; людина і родина, рід; людина і природа.

Тексти диктантів допоможуть поринути у багатий світ українського фольклору, стати учасником історичних подій, задуматися, хто ми є, і яке наше призначення.

 

 

Категорія: Підручники та посібники | Додав: Ростислав | Теги: Чугайстри, мольфар, Творець, Птаха, міф, Неври, Перуниця, Росяниця, Місяцівна, Дара Корній, фольклор, Ченстоховська Богородиця, «Щоденник Мавки», Силун, «Гонихмарник»
Переглядів: 186 | Завантажень: 87 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 juliiabelimenko • 22:21, 02.08.2022
Корисний систематизований навчальний матеріал практичного характеру, який вміщує різновиди диктантів для різних видів роботи у старшій школі.
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Copyright MyCorp © 2023