Психологічні особливості прояву ПТСР у підлітків, які зазнали впливу війни
Автор: Синьоок Валентина Іванівна, практичний психолог та учитель початкових класів Чорнобаївської ЗОШ І - ІІІ ступенів №1 Чорнобаївської селищної ради Черкаської області
Порушення психічного здоров’я є одним із наслідків військових конфліктів. Найчастішою формою психічних порушень у підлітків, які пережили небезпечні для життя ситуації, є посттравматичні стресові розлади. Особливість їх у тому, що вони не тільки не зникають з часом, а стають більш вираженими та можуть раптово проявитися на фоні загального благополуччя. Тому надзвичайно важливим є вивчення особливостей протікання посттравматичного стресового розладу, діапазону прояву симптоматики на різних рівнях функціонування.
Методичний посібник присвячений проблемі психологічної діагностики підлітків, які постраждали внаслідок кризових, травмівних подій в Україні. В розділах посібника характеризується проблема “підлітки і стрес”, “травматичний стрес”; подаються діагностичні методики, які показали свою ефективність у роботі з травмованими підлітками і які в цілому складають певний психодіагностичний комплекс.
При вмілому і комплексному застосуванні діагностичного інструментарію для виявлення ПТСР та на основі достовірних даних результатів діагностики у підлітків, які отримали психічні травми, будуть сформовані передумови зниження рівня психосоматичної травматизації.
|