Матеріал № 132
Назва матеріалу: Презентація музичних творів для слухання. Мультимедійна фотохрестоматія.
У даній роботі завдяки комп’ютерній програмі Microsoft PowerPoint створено мультимедійну фонохрестоматію для поєднання слухового та зорового сприймання музичної форми як структури музичного твору у 3 класі, а саме зміст відповідає темі «Музична форма». Мета хрестоматії – у цікавій формі комп’ютерної презентації полегшити учням музичне сприймання та аналіз музичної форми. Завдання даної презентації полягає у створенні ряду візуальних образів для якісного сприймання музичних форм та надання навичок музичного аналізу через емоційні характеристики.
У хрестоматії увійшли мультимедійні презентації семи творів, які відповідають Програмі «Музика», автори Л.О.Хлєбникова, Л.О.Дорогань, І.М.Івахно, Л.Г.Кондратова, О.В.Корнілова, О.В.Лобова, Н.І.Міщенко, Київ, «Освіта», 2012 р., 3 клас. У хрестоматію увійшли твори:
- Ф. Шопен. «Мазурка №5»,
- Е. Гріг. «Пісня Сольвейг», «Танець Анітри» з симфонічної сюїти «Пер Гюнт» ,
- М. Лисенко. «Експромт ля мінор»,
- В. А. Моцарт. ІІІ частина Сонати № 11, «Турецьке рондо»,
- М. Різоль. Варіації на тему української народної пісні «Їхав козак за Дунай»,
- І. Дунаєвський. Увертюра до фільму «Діти капітана Гранта».
Вчитель на свій розсуд може використовувати місця прослуховування, відповідно до завдання, яке переслідує на уроці. На власному досвіді перевірила складність сприймання дітьми музичної форми як абстрактного явища, тому пропонує підкріпити кожну музичну структуру опорним терміном, який точно вказує місце структури в частині. Для яскравішого та якісного слухання ввожу у презентації образні та емоційні характеристики, художньо-візуальні образи-опори.
Така форма слухання дасть можливість сприймати цілісно складну музичну форму, підсилюючи слухові образи візуальними. Також вчителю не потрібно перекрикувати звучання оркестру, аналізуючи будову чи розривати слухання твору.
Щоб переглянути чи завантажити матеріали, перейдіть за посиланням:
https://yadi.sk/d/zAIzvdmpskUNC
|