Шкільний портал
Четвер, 23.05.2024, 02:32
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог файлівРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Програми [21]
Підручники та посібники [389]
Розробки уроків [1048]
Виховні заходи [250]
Реферати [0]
Презентації [88]
Інше [510]
Заявки [9]
Тестові завдання [2]
Відео [45]
Конкурс "Педагог-новатор" [3081]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Наше опитування
Чи подобаються Вам наші конкурси
Всього відповідей: 639
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Підручники та посібники

КНИЖЕЧКА-РОЗКЛАДАЧКА ДЛЯ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ «БУКОВИНА - РІДНИЙ КРАЙ» ЯК РЕЗУЛЬТАТ ПРОЕКТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З КРАЄЗНАВСТВА УЧНІВ ТА В
[ · Скачати дистанційно (13,1 МБ) ] 22.06.2016, 22:17

Матеріал № 89

Назва матеріалу: КНИЖЕЧКА-РОЗКЛАДАЧКА ДЛЯ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ «БУКОВИНА - РІДНИЙ КРАЙ» ЯК РЕЗУЛЬТАТ ПРОЕКТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З КРАЄЗНАВСТВА УЧНІВ ТА ВЧИТЕЛІВ

Вашій увазі пропонуємо результат проектної діяльності з краєзнавства «Буковина – рідний край». Актуальність такої діяльності зумовлена   зростанням вимог до виховання підростаючого покоління; необхідністю створення умов для розвитку особистості дитини, формування як індивідуальності; забезпечення   умов для її самореалізації у життєдіяльності. Саме краєзнавство є одним з провідних напрямків діяльності сучасної школи для виховання в учнівської молоді ціннісного ставлення до природи та культурних здобутків рідного краю.

 

 

 

 

 

 

 

Даний посібник містить матеріал щодо актуальності проблем краєзнавчого виховання молодших школярів. У цілому  сприяє реалізації завдань національного виховання (громадянського, патріотичного, морального тощо ), ціннісного ставлення до культурних здобутків рідного краю, дає змогу відтворити історію краю. Зібраний матеріал також можна відтворювати в буклетах, пам’ятках, альбомах, довідниках тощо. Виховне значення краєзнавчої роботи визначається тим, що вона допомагає дітям наблизитися до умов життєвої практики, стати співучасниками суспільно-корисної праці, набути рис громадянина, відчути себе справжніми господарями землі. 

Ефективне навчання і виховання немислиме без вивчення природи своєї місцевості. Тому в діяльності класовода краєзнавча робота і природознавство невіддільні. Краєзнавство сприяє формуванню основ наукового світогляду, вихованню почуттів патріотизму і відданості воїй Батьківщині, колективізму і товариськості. Це важливий засіб розширення кругозору учнів, поглиблення їхніх знань, здобутих на уроках.

Краєзнавча робота - важлива і корисна справа. Така діяльність об'єднує учнів, батьків та вчителів у одну дружню родину. Зібрані під час екскурсій у природу, на виробництво матеріали систематизовано і використовуються у навчальному процесі: гербарії - на уроках природознавства, вірші про рідний край - на уроках літературного читання та української мови тощо. Побачене після екскурсій узагальнено й описано.

Організована пошукова робота учнів (як індивідуальна так і групова) сприяла згуртуванню учнівського колективу, самореалізації учнів як особистостей під час написання та захисту проектів.

 Діти з великої кількості інформації про Чернівеччину вибрали те, що, на їх думку, найбільш було цікаве, пов'язане з їхнім дитинством. Самеця робота стала поштовхом до створення книжки-розкладачки «Буковина - рідний край».

В основу побудови книжки покладено принципи доступності, історизму, природовідповідності. Враховано вікові особливості. Зміст посібника розкриває основні характеристики кожного з районів Чернівецької області. Тут учень початкової школи знайде як геральдику, символи, так і відомості про те, чим славиться кожен із регіонів рідного краю. Рукопис книжечки насичений якісними ілюстраціями та приваблює об'ємними фігурами, що сприяє естетичному вихованню школярів.

Визначаючи зміст і структуру данного посібника, авторський колектив ставив мету допомогти маленькому читачеві сприйняти і осмислити життя, природу, історію рідного краю, а також формувати ціннісне ставлення до здобутків краю та прагнути примножувати їх.

Саме така проектна діяльність допомагає вчителеві уникнути формалізму у навчанні, сприяє розвитку пізнавальних інтересів, творчості школярів та вихованню почуття любові до рідного краю, відповідальності за його добробут і процвітання.

Щоб переглянути чи завантажити матеріали, перейдіть за посиланням:

https://yadi.sk/d/oZk8HjVBsipQt

Категорія: Підручники та посібники | Додав: Ростислав | Теги: книга, конкурс, ЗНЗ, педагог-новатор, краєзнавство, Буковина, розкладачка, ЗОШ, розробка, Чернівецька школа №23
Переглядів: 1006 | Завантажень: 378 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Copyright MyCorp © 2024