Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 162
Назва матеріалу:
Конспект уроку навчання грамоти 1 клас. Тема Звуки { с }, {с '} позначення їх буквою«ес» . Читання складів з ними
Мета : ознайомити учнів із буквою «С», її звуковим значенням ; формувати вміння виховувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками; вчити читати склади, слова з новою буквою, працювати з анаграмами;удосконалювати навички звукового аналізу слів, уміння читати речення і тексти з вивченими буквами; розвивати фонематичний слух у дітей , пізнавальні інтереси, уміння порівнювати , аналізувати, збагачувати словниковий запас учнів, творчі здібності дітей, потяг до дослідництва; виховувати бажання вчитися , виховувати любов і бережливе ставлення до природи
Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання: каса букв, предметні малюнки та звукові моделі до них , зображення казкового сонечка , слайди
Перебіг уроку
І. Організація класу
Учитель З яким настроєм ви прийшли на урок?
У дорогу люди беруть завжди із собою торбинку .У мене є дві торбинки. У «холодну»
(блакитного кольору ) я зберу смуток, біль, страх, розчарування, а «теплу» жовтогарячу – відкрию
І подарую вам радість, піднесення , інтерес, захоплення , добро
ІІ. Актуалізація опорних знань
-Фронтальне опитування
Які букви вивчили? Які звуки вони позначають? Чому є приголосні і голосні звуки?
-Повторення вивчених букв
Учитель Подивіться, яке веселе сонечко до нас завітало. На своїх промінчиках принесло вам
літери. Прочитайте їх
Назвіть літери , що позначають голосні звуки( приголосні) ?
Назвіть слова з вивченими звуками
-Гра «Конструктор»
-Складіть із поданих складів слова (ва лоли ми нимо )
-Складіть речення із слів
ІІІ. Сприйняття та засвоєння нового навчального матеріалу
Спить старий сердитий сом.
Сниться йому сьомий сон,
Сонце пестить поплавок,
Сом сопе на весь ставок.
-Який звук ви найчастіше чули у словах ?
-Назвіть ці слова
Артикуляція звуків
Чистомовка
Са-са-са – укусила ніс оса.
Су-су-су - заплету тобі косу.
Си-си-си – води мені принеси.
Сі-сі-сі- вся травичка у росі.
- Як ви думаєте звук с голосний чи приголосний? Доведіть.
Звуковий аналіз слів « рись», «сорока»
IV.Осмислення об'єктних зв'язків і взаємозалежності у вивченому матеріалі
Ознайомлення з буквою «С»
Розгляд та аналіз форми букви.Місце в касі
На хвості сорока звістку принесла:
«Невідома буква у Буквар прийшла!»
Засміялось сонце з висоти небес:
«Дивна незнайомка – це є буква « ес»
Учитель Отже, Сонечко на своїх промінчиках принесло нам нову букву.( Демонстрація букви.
Учні порівнюють за розмірами , формою. Визначають місце букви в касі)
Будемо супроводжувати її у фортецю «Азбука»
Хвилинка фантазії
Подивіться до небес
Чи не видно букви «С»
Буква «С» не стулить віч –
Світить місяцем всю ніч.
А коли приходить ранок,
Округляється серпанок ( місяць)
Фізкультхвилинка
У різні боки повернулись. Потім весело всміхнулись. Кругом себе обернулись. Стали квіти оживати
Пташки весело співати. Діти стали танцювати. Миле сонечко вітати
VII.Узагальнення і систематизація знань
Робота з підручником
1.Читання букви «С»
2.Розгляд малюнків , звуковий аналіз слів «слон», «сом»
3.Читання складової таблиці
4.Читання слів, поданих в аналітико- синтетичній формі
Читання слів у колонках. Робота в парах
- Слова з буквою «С» у кінці слова
- Односкладні слова
- Назви тварин
- Прочитайте назви дерев
Робота з анаграмами ( розрізна азбука)
Сосна – насос, смола- масло
Висновок: Із однакових букв можна скласти різні слова
Звуковий аналіз слів «сосна», «насос» ( Робота на місцях , а один учень біля дошки)
Читання тексту «У лісі»
V.Підсумок уроку
-З якою буквою познайомились?
-Який вона звук позначає?
Вправа –енергізатор « Дякую за чудовий урок» ( Пісня «Сонечко»)
|