Конкурс "Педагог-новатор 2024"
Конкурсний матеріал №447
Номінація: "Зорепад педагогічної майстерності"
Назва матеріалу:
Заняття-презентація гуртка образотворчого мистецтва «Квітка папороті» на тему: «Проліски – тендітні вісники весни». (Для вихованців основного рівня навчання)
Заняття-презентація гуртка образотворчого мистецтва «Квітка папороті» на тему «Проліски – тендітні вісники весни» покликана допомогти керівнику гуртка ознайомити учнів із красою весняних квітів через творчість. За допомогою відеоматеріалу під керівництвом досвідченого педагога діти створюватимуть власні художні роботи, натхненні весняною природою. Практична частина передбачає роботу з різними техніками малювання та матеріалами. Таке заняття сприяє розвитку естетичного смаку, художніх навичок і творчого мислення вихованців.
Розвиток навичок образотворчого мистецтва сприяє глибшому розумінню культурної спадщини, зокрема творчості видатних художників і поетів, що відображають весняні мотиви. Це заняття стимулює творчий потенціал вихованців, формує їхню здатність емоційно реагувати на красу навколишнього світу і розвиває вміння працювати в команді, що є важливим аспектом соціалізації.
3-поміж усіх видів мистецтва образотворче є унікальним у вирішенні завдань громадянського та духовного становлення підростаючого покоління. Уміти бачити і розуміти красу навколишньої дійсності повинна кожна людина, не тільки для свого духовного збагачення, а й для успішної роботи. Незалежно від того, в якій вона працює галузі. Творчі здібності потрібні людині в найрізноманітнішій діяльності; немає таких професій – від земних до космічних – де можна було б обійтися без творчої уяви, аналітичного мислення, гостроти сприймання та емоційного відгуку на явища навколишнього світу, де б не потрібні були практичні навички роботи з різними матеріалами. Вивчення вихованцями властивостей кольорів та різних технік сприяє їхньому розумовому розвитку, удосконаленню політехнічних уявлень про особливості й різноманітність технологічних прийомів роботи з матеріалами.
Заняття з образотворчого мистецтва, є найблагодатнішим ґрунтом для засіву зерен добра в дитячі душі. Дитинство – пора особливо сприятлива до краси. Адже саме в дитинстві очі широко і з цікавістю дивляться на світ, а душа чиста і безпосередня. І все життя, всі творчі відкриття попереду.
Однією з форм розвитку стійкого інтересу учнів до художньої діяльності є колективна творча праця, уся група разом створює панно. Під час роботи всі учні відчувають себе активними учасниками важливої і цікавої колективної творчості. Крім того, слабкі діти вчаться у сильних, непомітно включаючись в змагання. Процес розвитку своєрідного образного мислення позначається на малюнку, формі, кольорі й змісті спільного твору. Завдання, про яке йдеться, сприяє розвитку почуття дружби в дитячому колективі, власної гідності в кожного вихованця, активному формуванні внутрішньої позиції до художньої самодіяльності.
Для активізації творчості дітей, розвитку їх зв’язного мовлення на донному занятті використано таку форму роботи, як поетичну хвилинку, на яких діти читають поетичні твори, намагаючись відтворити опоетизоване за допомогою фарб, передати усі відтінки природи. Максим Рильський писав: “Можна часом висловити пейзажем те, для чого слів людських нема”.
Один із способів розвитку пізнавальної активності вихованців – це використання мультимедійних технологій, які дають змогу підвищити активність і привернути увагу гуртківців до навчання.. Комп’ютер створює на уроці сприятливий мікроклімат, знімає напругу. Він дає змогу перетворити окремі етапи заняття на гру.
Комп’ютерна презентація, як яскрава обгортка, викликає у дітей бажання скуштувати цукерку під назвою «заняття». Мотивація навчальної діяльності зростає в декілька разів. Презентація звільняє педагога від традиційного «двоколірного» використання дошки.
|