Конкурс "Педагог-новатор 2023"
Конкурсний матеріал №291
Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"
Назва матеріалу:
Вплив етанолу та води на фізико-хімічні процеси розчеплення парацетамолу та гліцину. 11 клас. Інформатика
Розвиток змісту сучасної української освіти спрямовано на формування в учнів цілісної картини світу. Реалізація цієї задачі нерозривно пов'язана з міжпредметною інтеграцією в освітньому процесі, який характеризується широким впровадженням інформаційних технологій. Моделювання хімічних і біологічних процесів можна активно вивчати на уроках інформатики при інтеграції з предметами математики, хімії, біології, фізики. Інтеграція інформатики з іншими предметами є реальною необхідністю. Така інтеграція є засобом розширення можливостей шкільної освіти, способом методичного збагачення педагога і підвищення якості навчання.
Інформація про взаємодію лікарських препаратів з іншими рідинами, що використовує людина, важлива для визначення фізико-хімічних властивостей певного засобу. Наприклад, є відомості, що терапевтичні властивості парацетамолу, як засобу від респіраторних захворювань, можуть бути токсичними для пацієнтів, які приймають одночасно препарати, що містять етанол як розчинник. Що стосується гліцину, котрий є нейромедіатором гальмівного типу дії та регулятором метаболічних процесів у центральній нервовій системі, то медична практика показує, що його можна поєднувати з етанолом.
Звідси важливо визначити особливості фармакодинамічних взаємодій медикаментів з рідинами. Таким чином, для учнів 11 класів, метою даної роботи є деталізація на атомарному рівні фізико-хімічних процесів розчеплення молекул парацетамолу та гліцину в присутності рідин (води та етанолу). Усі розрахунки були зроблені за допомогою власного програмного коду.
|