Матеріал № 01
Назва матеріалу: Успішна інтеграція дитини з особливими освітніми потребами у навчально-виховний простір.
Тренінгове заняття для педагогічних працівників
Мета: Актуалізація досвіду роботи педагогів з дітьми обмеженими освітніми потребами. Підвищення професійної компетентності учасників семінару щодо гармонійного розвитку та виховання дітей з особливими потребами розвитку в ЗОШ.
Одним із найважливіших чинників прогресивного розвитку суспільства є гуманне, милосердне та дбайливе ставлення до дітей і молоді, які позбавлені можливості вести повноцінне життя внаслідок вад фізичного та психічного розвитку. Діти з обмеженими можливостями, перебуваючи в умовах навчального закладу або на вихованні в сім‘ї, позбавлені можливості вести повноцінний спосіб життя, виявляються непідготовленими до нього у відкритому середовищі. Воно не відповідає їхнім потребам, має бар‘єри у спілкуванні.
Інвалідність дитини обмежує її участь в активній діяльності. Така дитина відірвана від багатьох подій життя, важливих для її формування як особистості. Це позначається на її баченні самої себе, на адекватності самооцінки. Неадекватна, занижена самооцінка суттєво впливає на поведінку дитини. Її невпевненість у власних силах знижує можливість досягти успіху. Така дитина внаслідок викликаних нездоров‘ям обмежень вважає себе неповноцінною людиною. Зокрема, це стосується спілкування з іншими людьми, особливо – однолітками.
Завдання:
1. Відпрацювати ефективні способи взаємодії з дітьми, які мають порушення в емоційно-вольовій сфері.
2. Сприяти впровадженню нетрадиційних технік та прийомів в роботі з дітьми, які мають індивідуальні особливості поведінки.
3. Допомогти учасникам тренінгу розширити уявлення про способи і правила спілкування з дітьми з обмеженими можливостями. Зняття тривожних станів при даних контактах;
Світ дітей з особливими освітніми потребами, або дітей з обмеженими можливостями, як їх ще називають, - особливий та розмаїтий. Вони вчаться жити повноцінним життям, тому завдання дорослих – допомогти їм у цьому. Як саме це зробити – покаже наш тренінг.
Щоб переглянути чи завантажити матеріали, перейдіть за посиланням:
https://yadi.sk/d/HkDQsidXsJVj5
|