Шкільний портал
Субота, 23.11.2024, 11:01
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог файлівРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Програми [23]
Підручники та посібники [497]
Розробки уроків [1271]
Виховні заходи [299]
Реферати [0]
Презентації [125]
Інше [737]
Заявки [9]
Тестові завдання [2]
Відео [62]
Конкурс "Педагог-новатор" [4351]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Наше опитування
Чи подобаються Вам наші конкурси
Всього відповідей: 812
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
Головна » Файли » Інше

Тренінг для батьків «Синдром відчуження дитини від батьків»
[ · Скачати дистанційно (1 МБ) ] 01.07.2022, 21:07

Конкурс "Педагог-новатор 2022"

Конкурсний матеріал №262

Номінація: "Зорепад педагогічної майстерності"

Назва матеріалу:

Тренінг для батьків «Синдром відчуження дитини від батьків»

 

Мета тренінгу:

Навчальна. Підвищення батьківської обізнаності з питань здорових і міцних взаємин  між собою та дитиною; сприяння становленню батьківської компетентності через усвідомлення й осмислення механізмів позитивного спілкування.

Розвивальна. Формування вмінь і навичок конструктивної взаємодії з дітьми та зосередження на їхніх потребах; розвиток уміння будувати діалогічну взаємодію під час вирішення проблемних ситуацій.

Виховна. Сприяння вихованню педагогічної компетентності батьків, залучення їх до співпраці зі школою; створення дружньої атмосфери в групі.

Структура. Тренінг складається з трьох етапів: організаційного, основного та підсумкового. Містить в собі такі методи роботи: анкетування та інші діагностичні вправи; вправи на знайомство; на усвідомлення, осмислення та пошук; мозковий штурм;  вправи, які дають багато інформації; вправи на рефлексію та узагальнення. Кожна вправа та інформаційне повідомлення несуть свою мету та допомагають батькам глибше розібратися в проблемі та зробити певні висновки.

Тренінг можна проводити використовуючи презентацію, якщо є технічне оснащення, і можна в приміщенні, де такого оснащення немає. Також можна проводити таку просвіту батьків дистанційно.

Результати. Відбувається становлення батьківської компетентності через усвідомлення й осмислення механізмів позитивного спілкування, підвищується батьківська обізнаність з проблеми відчуження дитини від батьків. Формуються вміння та навички конструктивної взаємодії батьків з дітьми та зосередження на дитячих потребах, а не на своїх. Відбувається осмислення наслідків психологічного насильства. Виховується батьківська психолого-педагогічна компетентність та розширюються знання  з цієї проблеми.

Тренінг може бути використаний у практичній діяльності психолога, класному керівника, соціального педагога, для роботи з батьками з питання побудови міцних і довірливих стосунків зі своїми дітьми. Тренінг можна проводити як на батьківських зборах,  так і в режимі он-лайн.

 

 

 

Категорія: Інше | Додав: Ростислав | Теги: Відчуження дитини від батьків, Феномен «незалежного мислителя», Синдром відчуження дитини від батьк, Амбівалентність, Характеристика батьків-відчужувачів
Переглядів: 287 | Завантажень: 169 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Copyright MyCorp © 2024