Матеріал № 115
Назва матеріалу: Сайт учителя української мови та літератури
Сайт - інструмент педагогічної взаємодії вчителя та учнів, що відкриває для педагогічної діяльності нове середовище та нові можливості, стає робочим інструментом учителя та використовується в навчальній та виховній діяльності: при дистанційному навчанні, при організації проектної діяльності, для проведення опитувань та телекомунікаційних заходів, для організації всіх учасників навчального процесу.
Використання матеріалу, що розміщений на сторінках персонального сайту вчителя, забезпечує інтерактивний програмно- методичний супровід навчального процесу і дозволяє реалізувати мету та зміст сучасного уроку, надає можливістьсамореалізації в пізнавальній та інших видах діяльності кожному учневі, спираючись на його інтереси, здібності, особисті цінності й суб’єктивний досвід; створює комфортні умови для самовизначення особистості в інформаційному суспільстві.
Матеріал, розміщений на сторінках сайту, - можливістьактивної взаємодії вчителя, учнів, батьків, шлях виховання соціально відповідальної особистості.
Розділи сайту:
Головна – матеріал спрямований на виховання любові до рідного краю, народних традицій, духовних цінностей у рубриках «Про Україну», «Традиції та звичаї українського народу» (авторські розробки уроків та виховних заходів), «Духовні виміри людського буття» (дитячий проект «Якою я бачу майбутню сім’ю», авторські розробки уроків, позакласних заходів), «Тема лідера й народу в українській літературі» (психологічний тест-онлайн на лідерство, дослідження проблеми в окремих творах української літератури, презентація, фільм, які допоможуть учителеві розкрити тему). Тут розміщено інформаційний стенд з рубриками «Оголошення», «Цікаві сайти», «Батькам», «Дітям», пізнавальний матеріал яких можна використати у формі диктанту, тексту для аудіювання чи переказу. У рубриці «Моя бібліотека» матеріал не тільки навчального, а й пізнавального характеру», який можна застосувати на будь-якому уроці й у підготовці до виховних чи позакласних заходів.
Українська мова – теоретичний матеріал з усіх мовних тем, конспекти уроків, тести, диктанти для самопідготовки учнів, презентації, матеріал з розвитку мовлення.
Українська література – тексти творів для прочитання, що вивчаються за шкільною програмою, аудіо тексти; біографії всіх українських письменників, твори яких включені в шкільну програму; теорія літератури; конспекти усіх уроків, тести для самопідготовки; презентації; плани характеристики персонажа твору, аналізу твору тощо.
Позакласні заходи – позакласні та виховні заходи (авторські розробки), об’єднані тематично («Бережімо собори душ», «Родинне виховання», «Літературні вечори» та інші), презентації, посібники.
Методика–інструктивно-методичні рекомендації, інформаційні методології навчання, нові методології виховання підростаючої особистості, матеріал з роботи над проектом «Впровадження освіти для сталого розвитку» (презентації, авторські розробки), науково-методична проблема вчителя «Розвиток соціальних компетентностей учнів на уроках української мови та літератури в умовах впровадження освіти для сталого розвитку» ( розробки уроків з використанням ІКТ, презентація).
Класний керівник – матеріал, який можна використати в роботі з учнівським колективом з метою вивчення індивідуальних особливостей кожного учня, формування його культури, статевого виховання, підготовки до життя, презентації, а теж посібники.
Медіатека - об’ємний розділ, у якому можна віднайти фільми за творами, що включені в шкільну програму з української літератури, а теж відео пізнавального характеру, що допоможуть краще засвоїти тему, деякі з них можна використати на уроках української мови, зокрема, при вивченні тем з розвитку зв’язного мовлення.
Фото, відео – можливість пізнати життя школи, учнівського колективу, задукоментоване у фото-відеозйомці: відеофільм-мандрівка «Шлях до Тараса», відео та фото із заходу, приуроченого 160-річчю від Дня народження І. Франка «Струна душі великого Франка» та інші.
ЗНО – розділ, орієнтований на допомогу учням та вчителям з метою успішної підготовки до складання ЗНО з української мови та літератури:
програма ЗНО, характеристика сертифікаційної роботи, критерії оцінювання завдання; алгоритм, приклад написання творчого висловлювання, види помилок у творчій роботі; онлайн-тестування, посібники із навчальним матеріалом та тестовими завданнями.
На головній сторінці – посилання на сайт класного керівника «Мій клас»:
Сайт 5-А «Мрійники» (2014-2015 н.р.), Сайт 6-А «Мрійники» (2015-2016 н.р.). Розділи сайту: Паспорт класу, Мої вчителі, Наші перемоги, Фото, Відео, Батькам, Дітям, Вікторини, Виховні години, Дистанційне навчання (цей розділ орієнтований на роботу з обдарованими дітьми, для яких у навчальний період щотижня оновлюється завдання). Діти мають можливість пізнавати один одного, знайомитись із колом інтересів кожного, перечитуючи повідомлення «Коротко про мене», «Лист Святому Миколаю», одночасно це можливість і для вчителя, і для батьків прослідкувати, як з віком змінюються інтереси дітей, їх уподобання, бажання, риси характеру. Листи дітей воїнам АТО, відео «Україна – єдина країна» - матеріал, який доречно використати на уроках мови та літератури, на виховних заходах з метою патріотичного виховання особистості. Листи героям художнього твору, творче висловлювання «Я й літературний герой», «Яким я бачу справжнього друга», розміщені на персональних сторінках учнів класу, допоможуть пізнати глибину розуміння художнього твору юним читачем, розкриють його готовність до самоаналізу та самовдосконалення.
Щоб ознайомитись із сайтом, перейдіть за посиланням:
http://www.iolya.com.ua/index.html |