Шкільний портал
П`ятниця, 12.07.2024, 16:47
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог файлівРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Програми [22]
Підручники та посібники [495]
Розробки уроків [1264]
Виховні заходи [294]
Реферати [0]
Презентації [120]
Інше [731]
Заявки [9]
Тестові завдання [2]
Відео [62]
Конкурс "Педагог-новатор" [4349]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 3784
Статистика

Онлайн всього: 18
Гостей: 18
Користувачів: 0
Головна » Файли » Інше

Проєкт «Україна починається з тебе». Для дітей старшого дошкільного віку закладів дошкільної освіти реалізації змісту освітнього напрямку «Д
[ · Скачати дистанційно () ] 03.07.2024, 17:54

Конкурс "Педагог-новатор 2024"

Конкурсний матеріал №297

Номінація: "Зорепад педагогічної майстерності"

Назва матеріалу:

Проєкт «Україна починається з тебе». Для дітей старшого дошкільного віку закладів дошкільної освіти реалізації змісту освітнього напрямку «Дитина в соціумі»

У Базовому компоненті дошкільної освіти ключовою компетентністю дитини визначено - соціально-громадянську. Основні ознаки її сформованості перелічено в інваріантному складнику освітнього напрямку «Дитина в соціумі».

  Основи соціально-громадянської компетентності закладаються в дошкільному віці і є передумовою для подальшого розвитку соціальної  та громадянської компетентностей в Новій українській школі.

  Мета соціально-громадянського виховання - сформувати національно свідомого громадянина, патріота, професіонала, тобто людину, якій притаманні особистісні якості й риси характеру, світогляд та спосіб мислення, почуття, вчинки та поведінка.

  Основне завдання соціально-громадянського виховання дітей старшого дошкільного віку – навчити:

  • любити свій народ таким, яким він є, з його  сильними і слабкими сторонами;
  • шанувати не лише героїчне минуле України, а й непрості будні сьогодення;
  • прагнути робити добро, віддавати свої сили і здібності на користь рідній країні;
  • відчувати себе не байдужим споживачем, а господарем на своїй землі, від якого залежить її розквіт і добробут.

Саме в дошкільному віці, коли дитина дуже чутлива до емоційних впливів і схильна до наслідування, створюємо сприятливі умови для того, щоб поступово розкрити їй зміст народної і світової спадщини через мистецькі твори, етику людських взаємин, формуємо перший практичний досвід прояву душі стосовно рідних та близьких людей, рідної домівки, отчого краю з його природою, історією і традиціями, рідної мови - всього, з чого для кожного починається Батьківщина.

В нашому дошкільному закладі дітей ознайомлюють з українськими традиціями під час занять, розваг та в повсякденному житті.

Початкові уявлення про соціум і життя в ньому закладаємо на заняттях (комплексних, інтегрованих, тематичних) з використанням ігрових прийомів.

Майже щодня проводимо «мозковий штурм», різноманітні квести («Як козачата шукали символи України», «Запалюємо зорі», «У пошуках скарбів»), екскурсії та подорожі – часто віртуальні («Історичними місцями народного міста», «Музей народної творчості», «Музей хліба», бібліотека, школа), благодійні акції («Разом до Перемоги», «Діти-дітям», Миколайчики для воїнів ЗСУ»,  «Зробимо наше місто квітучим»), створюємо ігрові та проблемні ситуації, організовуємо колективні справи (прибирання  території ЗДО, висаджування квітів, дерев, друге життя книгам).

Також для дитини важливим є усвідомлення себе, свого Я, своєї приналежності до колективу (групи), країни. З цією метою виконуємо вправи «Я особливий», «Моя група підтримки», «Я і мої друзі», «Карта України», «Подорож Україною», читаємо художні твори, придумуємо сповідання, розігруємо невеличкі сцени, співаємо пісні.

Вірші, пісні супроводжуємо рухами, так дітям легше їх запам’ятовувати.

Беремо посильну участь у проєктах - тематичних, соціальних, благодійних. Виготовляємо листівки, подарунки та малюємо для наших захисників.

Такі форми роботи сприяють вихованню пошани до старших, вмінню допомагати іншим.

Всі дорослі (вихователі та батьки) хочуть, щоб дитина виростала у всьому красивому, і ми нав’язуємо таку думку дитині. Але підростаючи, дитина бачить, що не завжди все так добре та гарно у цьому світі. Дитина починає сумніватися та боятися деяких речей. І ось тут на допомогу приходять казки (народна творчість). У казках ми бачимо, що не всі такі добрі, є і негативні герої (відьма, дракон, Баба Яга), але поряд є і позитивні герої  (принцеси, Попелюшка). І в казках завжди добро перемагає зло. Але для цього потрібно виконати ряд завдань, які сприяють набуттю дітьми індивідуального досвіду спільної життєдіяльності, уміння створювати, відстоювати власну позицію, домовлятися, узгоджувати особисті потреби з потребами інших; здатності брати участь у розробленні правил, повсякденних практик співжиття, досвіду культури демократій, що є необхідним для встановлення соціальних контактів у майбутньому, взаємодії в суспільстві.

Зернятка, які ми закладаємо у дитячі серця, проростуть пишним колоссям, палкою любов’ю до України.

 

 

 

 

 

Категорія: Інше | Додав: Ростислав | Теги: шанобливо ставитися до традицій укр, до творчості народних майстрів. Під, творів народної творчості, його історії, Проєкт дозволить навчити дітей люби, символіки
Переглядів: 5 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Copyright MyCorp © 2024