Матеріал № 25
Назва матеріалу: Презентація соціального проекту «Твори добро»
Проект привернув увагу місцевої громади до проблеми «духовної хвороби сучасного суспільства» - байдужості до людей, які потребують,перш за все, нашої уваги і турботи. Діти ніби показували приклад дорослим, якою повинна бути справжня людина.
Я вважаю, що реалізація цього проекту принесла користь не тільки тим, кому ми намагалися робити добро, але , у першу чергу, нашим дітям, які вчилися творити це добро. Життєвий досвід, отриманий ними під час роботи у проекті, залишиться з ними на все життя і, я щиро вірю в це, ще не раз знадобиться у вирішенні різних життєвих ситуацій. Сподіваюся, що цей досвід допоможе дітям у дорослому житті завжди залишатися людиноюусамому найгарнішому розумінні цього слова.
Проектна діяльність – нині одна з найперспективніших складових освітнього процесу, тому що створює умови творчого саморозвитку та самореалізації учнів, формує всі необхідні життєві компетенції, які на Раді Європи були визначені як основні в ХХІ столітті: полікультурні, мовленнєві, інформаційні, політичні та соціальні. Самостійне здобування знань, систематизація їх, можливість орієнтуватися в інформаційному просторі, бачити проблему і приймати рішення відбувається саме через метод проекту.
Особливості проектної діяльності молодших школярів:
- Робота у проекті розпочинається із чіткого формулювання мети проекту, завдань та планування дій.
- Найбільш важливою частиною плану є покрокова розробка проекту, в якій вказаний перелік конкретних дій з вказівкою виходів, термінів, відповідальних.
- Обирається форма проектної діяльності: індивідуальна, групова, колективна.
- Робота у проекті передбачає пошук інформації, яка потім буде оброблятися, систематизуватися, узагальнюватися, адаптуватися для подальшого використання.
- Результатом роботи над проектом є якийсь певний кінцевий продукт. Наприклад: газета, книга, листівка, виставка малюнків, колективне панно, комп’ютерна презентація, стаття у газету, реклама, віртуальний музей, фотоальбом, збірка власних творів, вистава, свято, концерт, рольова гра, екскурсія, сценка, дослідницька робота тощо)
Робота у проекті закінчується презентацією його кінцевого продукту.
Сьогодення вирізняється швидким розвитком технічного прогресу і високих технологій.. Виховання гуманізму, людяності повинно стати одним із завдань діяльності школи і вчителя і здійснюватися через творення людям добра. Таким чином, вчитель і батьки повинні вчити дітей добру, любові, милосердю.Для цього треба, щоб діти постійно бачили гуманістичний зміст вчинків і поведінки тих, хто їх оточує: рідних, близьких, вчителів, дорослих. Дитина не повинна виростати байдужою, нечуйною, черствою. Вона має зростати у постійному піклуванні про навколишній світ рослин, тварин, людей, доглядати їх і допомагати їм. У процесі творення людям добра в юних виховується людяність, сердечність.
Фото з матеріалів проекту.
Щоб переглянути чи завантажити матеріали, перейдіть за посиланням:
https://yadi.sk/d/ssq9cwQRsdLXs
|