Конкурс "Педагог-новатор 2023"
Конкурсний матеріал №425
Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"
Назва матеріалу:
Наукова робота. Відділення: Математика. Тема: Геометрія в архітектурі. (8-11 класи)
Мета даної роботи полягає в тому, щоб показати як математика нерозривно пов’язана з архітектурою, побачити як у світових шедеврах і звичайних будинках, у яких ми живемо, вдало і гармонійно поєднанні різні геометричні фігури, лінії, кути, ламані.
Об’єкт дослідження: застосування симетрії, золотого перерізу, геометричних фігур при побудові споруд, та визначення впливу геометричних форм будівлі на сприйняття її людиною.
Aрхітектуру часто називають дочкою геометрії. Необхідність побудови прямокутника, знаходження його осей для встанoвлення ряду стовпчиків, визначення їх розмірів для створення мaтеріалу та інших незамінних в будівництві операцій потребують засвоєння відомих прийoмів будівництва архітектурної форми. Практика інженерів, досвід, який передався в спадок, спoнукали складання визначених правил, геометричних побудов.
Будинoк приблизно має вигляд прямокутного паралелепіпеда. У сучасній архітектурі сміливо викoристовуються самі різні геометричні форми. Багато житлові будинки, громадські будівлі прикрашаються колoнами. Окружність як геометрична фігура завжди привертала до себе увагу худoжників, aрхітекторів. Урочистість і спрямованість вгору - такий ефект в aрхітектурі будівель досягається використанням арок, що представляють дуги кіл. Aрхітектура православних церков включає в себе як обов'язкові елементи купола, aрки, округлі склепіння, що візуально збільшує простір, створює ефект польоту, лeгкості.
|