Конкурс "Педагог-новатор 2024"
Конкурсний матеріал №480
Номінація: "Зорепад педагогічної майстерності"
Назва матеріалу:
Гурткова робота в дії: партнерство заради екології
Гурткова робота – це невід’ємна складова форма організації освітнього процесу. На мій погляд, саме на заняттях гуртка еколого-природничого змісту відбувається індивідуальний розвиток підлітків, у них формуються навички взаємодії та співпраці.
Оскільки гурткова робота має важливий виховний вплив на підлітка, то навички формування екологічно свідомого ставлення до навколишнього середовища доцільно формувати саме на заняттях гуртка.
Окрім того у дітей розвиваються творчі та конструкторські здібності, формується уявлення про екостиль, екологічний стиль життя сучасної людини, з’являється розуміння екотрендів та їх переваг.
Партнерська взаємодія на заняттях гуртка проявляється у повазі, розумінні, партнерстві та захопленні спільною справою. Варто відзначити, що під час такої партнерської взаємодії керівника гуртка з вихованцями відбувається заміна позиції дітей. Адже правильно партнерська взаємодія у позашкіллі дозволяє кожній дитині самостійно обирати вид занять, проявляти креативність, наполегливість та активність, брати на себе відповідальність.
До того ж партнерські відносини у ході заняття дозволяють розвивати високий рівень пізнавальної активності в учнівської молоді. Гуртківці проявляють неабияку наполегливість у досягненні результатів. Як показує практика, вихованці гуртка намагаються творчо використовувати отримані знання.
З метою реалізації партнерської взаємодії під час заняття важливо створити умови для рівноправної участі в роботі, обговоренні, дослідженнях. На своїх заняттях намагаюся розміщувати стільці по колу. Вважаю, що така організація робочого простору дозволяє учасникам бачити один одного, відчувати себе частиною єдиного, брати участь в обговореннях, обмінюватися думками та ідеями.
На заняттях гуртка еколого-природничого спрямування намагаюся забезпечити партнерську взаємодію у ході продуктивної діяльності. Як результат, наприкінці заходу гуртківці створюють кінцевий особистий продукт (проєкт, постер, малюнок, ескіз, карту думок, виріб). Переконана, що керівник гуртка має проявляти свою зацікавленість в отриманих гуртківцями результатах. Досить важливим є й те, що керівник екологічного гуртка включається у спільну інтерпретацію ідей вихованців, всіляко заохочує змістовне спілкування, провокує обговорення певних проблем екологічного змісту.
На мій погляд, завершуючи заняття екомайстернею або екомайстер-класом керівник гуртка забезпечує відкрите часове завершення заняття. Варто відзначити, що за таких умов кожен вихованець має певний «резерв часу». Все це сприяє роботі гуртківця у звичному для нього темпі. До того ж вихованці, які завершили виконання завдання раніше за інших учасників заходу, можуть перейти до іншого виду діяльності (підготовки та презентації власного виробу чи продукту проєкту).
Продуктивна діяльність є обов’язково складовою партнерської взаємодії на заняттях гуртка еколого-природничого спрямування.
Переконана, що партнерська взаємодія на занятті еколого-природничого циклу сприяє екологічному вихованню підростаючого покоління.
Оскільки нині, як ніколи, наша країна зазнає значних екологічних проблем, що пов’язані із забрудненням води, повітря, верхніх шарів ґрунту, то виникає необхідність посилення залучення учнівської молоді до реалізації апсайклінг-проєктів як дієвих способів збереження довкілля.
Оголошення
Запрошуємо Вас та Ваших вихованців приєднатись до наших конкурсів у І семестрі 2024-2025 навчального року
Приєднуйтесь до
VІІІ щорічного Всеукраїнського національно-патріотичного конкурсу "Я - козацького роду!"
Конкурс відбудеться у період з 01 по 18 жовтня
Ознайомитись з умовами можна за посиланням:
https://testportalua.com/index/0-81
|
Приєднуйтесь до
VІ щорічного Всеукраїнського пізнавального конкурсу "Я - Людина!"
Конкурс відбудеться у період 15 по 30 листопада
Ознайомитись з умовами можна за посиланням:
https://testportalua.com/index/0-193
|
|