Шкільний портал
Субота, 13.07.2024, 09:15
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог файлівРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Програми [22]
Підручники та посібники [495]
Розробки уроків [1264]
Виховні заходи [294]
Реферати [0]
Презентації [120]
Інше [731]
Заявки [9]
Тестові завдання [2]
Відео [62]
Конкурс "Педагог-новатор" [4349]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 3789
Статистика

Онлайн всього: 14
Гостей: 14
Користувачів: 0
Головна » Файли » Інше

Гурткова робота в дії: партнерство заради екології
[ · Скачати дистанційно () ] 05.07.2024, 20:31

Конкурс "Педагог-новатор 2024"

Конкурсний матеріал №480

Номінація: "Зорепад педагогічної майстерності"

Назва матеріалу:

Гурткова робота в дії: партнерство заради екології

Гурткова робота – це невід’ємна складова форма організації освітнього процесу. На  мій погляд, саме на заняттях гуртка еколого-природничого змісту відбувається індивідуальний розвиток підлітків, у них формуються навички взаємодії та співпраці.

Оскільки гурткова робота має важливий виховний вплив на підлітка, то навички формування екологічно свідомого ставлення до навколишнього середовища доцільно формувати саме на заняттях гуртка.

Окрім того у дітей розвиваються творчі та конструкторські здібності, формується уявлення про екостиль, екологічний стиль життя сучасної людини, з’являється розуміння екотрендів та їх переваг.

Партнерська взаємодія на заняттях гуртка проявляється у повазі, розумінні, партнерстві та захопленні спільною справою. Варто відзначити, що під час такої партнерської взаємодії керівника гуртка з вихованцями відбувається заміна позиції дітей. Адже правильно партнерська взаємодія у позашкіллі дозволяє кожній дитині самостійно обирати вид занять, проявляти креативність, наполегливість та активність, брати на себе відповідальність.

До того ж партнерські відносини у ході заняття дозволяють розвивати високий рівень пізнавальної активності в учнівської молоді. Гуртківці проявляють неабияку наполегливість у досягненні результатів. Як показує практика, вихованці гуртка намагаються творчо використовувати отримані знання.

З метою реалізації партнерської взаємодії під час заняття важливо створити умови для рівноправної участі в роботі, обговоренні, дослідженнях. На своїх заняттях намагаюся розміщувати стільці по колу. Вважаю, що така організація робочого простору дозволяє учасникам бачити один одного, відчувати себе частиною єдиного, брати участь в обговореннях, обмінюватися думками та ідеями.

На заняттях гуртка еколого-природничого спрямування намагаюся забезпечити партнерську взаємодію у ході продуктивної діяльності. Як результат, наприкінці заходу гуртківці створюють кінцевий особистий продукт (проєкт, постер, малюнок, ескіз, карту думок, виріб). Переконана, що керівник гуртка має проявляти свою зацікавленість в отриманих гуртківцями результатах. Досить важливим є й те, що керівник екологічного гуртка включається у спільну інтерпретацію ідей вихованців, всіляко заохочує змістовне спілкування, провокує обговорення певних проблем екологічного змісту.

На мій погляд, завершуючи заняття екомайстернею або екомайстер-класом керівник гуртка забезпечує відкрите часове завершення заняття. Варто відзначити, що за таких умов кожен вихованець має певний «резерв часу». Все це сприяє роботі гуртківця у звичному для нього темпі. До того ж вихованці, які завершили виконання завдання раніше за інших учасників заходу, можуть перейти до іншого виду діяльності (підготовки та презентації власного виробу чи продукту проєкту).

Продуктивна діяльність є обов’язково складовою партнерської взаємодії на заняттях гуртка еколого-природничого спрямування.

Переконана, що партнерська взаємодія на занятті еколого-природничого циклу сприяє екологічному вихованню підростаючого покоління.

Оскільки нині, як ніколи, наша країна зазнає значних екологічних проблем, що пов’язані із забрудненням води, повітря, верхніх шарів ґрунту, то виникає необхідність  посилення залучення учнівської молоді до реалізації апсайклінг-проєктів як дієвих способів збереження довкілля.

 

 

Категорія: Інше | Додав: Ростислав | Теги: екоініціативи, керівник гуртка, екотренди, хвильове заняття, екологічна свідомість, заняття, Екоквест, даунсайклінг, екозвички, екологічне виховання, апсайклінг, ecofriendly-звички, екоальтернативи, екокруїз, партнерська взаємодія, гурткова робота
Переглядів: 37 | Завантажень: 6 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Copyright MyCorp © 2024