Конкурс "Педагог-новатор 2021"
Конкурсний матеріал №263
Номінація: "Зорепад педагогічної майстерності"
Назва матеріалу:
Розробка уроку з всесвітньої історії для 9 класу з теми «США в першій половині ХІХ ст. Передумови та причини громадянської війни»
Розробка уроку з всесвітньої історії для 9 класу з теми «США в першій половині ХІХ ст. Передумови та причини громадянської війни» - це урок вивчення нового матеріалу та вдосконалення вмінь та навичок з елементами медіаграмотності. На уроці доцільно проводити групову та фронтальну форми роботи та реалізовувати наступні принципи та підходи: компетентнісний (розвиток інформаційної, логічної, аксіологічної компетентностей – предметних, а також ключових – інформаційно-цифрової, підприємницької, соціальної); особистісно-діяльнісний; таксономічний принцип пізнавальних рівнів за Б. Блумом. Для роботи з учнями використовуються пояснювально-ілюстративний підхід, проблемне викладання; критичне мислення, «перевернутий клас», ігрова, BYOD, медіаосвіта; «знайди помилку», евристична бесіда, «займи позицію». Для подачі та вивчення матеріалу використовується проектор, комп’ютер, екран, презентація, підручники, плакат-карти і набір наліпок, роздатковий матеріал (картки з текстом і завданнями).
Після уроку учень зможе:
- називати та показувати на карті напрями територіальної експансії СШАв першій половині ХІХ ст;
- характеризувати основні напрями соціально-економічного та політичного розвитку СШАв першій половині ХІХ ст.;
- пояснювати поняття: доктрина Монро, експансіонізм,промислова першість, фермер, фермерське господарство, рабство, плантатори, плантаційне господарство,расизм, аболіціонізм, резервація, демократи, республіканці, Громадянська війна;
- порівнювати особливості розвитку Півдня та Півночі США;
- називати прояви кризи в політиці та суспільстві США;
- визначати передумови та причини Громадянської війни та висловлювати власну думку;
- давати оцінку ролі А. Лінкольна;
- робити висновок про важливість джерел отримання інформації, каналів її отримання, критичного ставлення до сталих уявлень про історичні події та діячів.
|