Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 04
Назва матеріалу:
Використання сучасних педагогічних технологій у формуванні читацької компетентності молодших школярів на уроках позакласного читання (календарне планування, авторські уроки)
Інноваційний підхід до організації уроків ПЧ визначений через інтерактивні прийоми, методи роботи з текстом, які допомагають вчителю розкрити особливості твору, а дітям повноцінно сприймати його; організувати спілкування, залучити учнів до різних видів діяльності відповідно власних здібностей та інтересів.
Коло дитячого читання відрегулюване складеними програмами формування читацьких умінь та навичок учнів, календарно – тематичним плануванням уроків ПЧ, що сприяє створенню в дитини уявлення про розмаїття світу книжок за тематикою, авторським складом, жанрами, кількістю видань, розкриває інноваційні підходи до організації уроків даного типу.
Кожний урок неповторний, дає можливість розкритись дитині згідно своїх інтересів та вмінь, зацікавитись роботою, спонукає до ефективного розвитку навичок читацької самостійності. Розробки уроків нестандартні за типом, різні за інноваційними технологіями, спрямовані на те, щоб через зацікавленість залучити третьокласників до текстуального вивчення програмних творів, формувати у школярів уявлення про літературу як мистецтва слова. Випереджальні творчі домашні завдання, завдання за вибором, за інтересом сприяють активізації учнів до співпраці у підготовці до уроку ПЧ, виховують любов до читання та аналізу прочитаного.
Щоурочно учителька заздалегідь визначає шляхи підготовки учнів до уроку, включає всіх дітей у своїх співрозмовників, співавторів, спів помічників у підготовці цікавих уроків ПЧ. Відбувається розподіл навантаження на кожного учня рівномірно, поступово. В результаті такої організації роботи учні привчаються працювати з книгою, приходять на урок добре підготовленими, активно включаються в обмін враженнями від прочитаного, постійно отримують задоволення від навчання. Створена ситуація успіху допомагає літературному читанню стати щоденною потребою для дитини.
|