QR-КВЕСТ

Сучасна молодь практично не уявляє життя без ґаджетів. Адже з їх використанням сучасними підлітками здійснюються більшість повсякденних дій: спілкування у соціальних мережах, перегляд фільмів, розваги, пошук потрібної інформації, прослуховування музики тощо. Тому залучення технологій з використанням мобільного телефону на уроках додатково заохотить школярів до вивчення вашого предмету.

А за допомогою QR-кодів можна урізноманітнити навчальний процес: кодувати посилання на домашні завдання чи додаткову інформацію, проводити квести, в коридорах школи розміщувати цікаву інформацію тощо.

20 травня 2021 року в Балабинській гімназії "Престиж" відбувся QR-квест з української літератури серед учнів 9-Б класу і був він присвячений Дню вишиванки.

Було сформовано 2 команди: хлопців- "Патріоти" і дівчат- "Амазонки". Учні проходили 6 станцій, а останнє завдання виконували в актовій залі. Перемогла команда хлопців, бо вони швидше виконали всі завдання, хоча дівчата теж показали хороші знання з української літератури. Хлопці швидше пройшли маршрут, тому раніше приступили до створення колажу. Дівчатка ж, трішки затрималися на станціях, і колаж почали створювати з невеликим запізненням, хоча балів набрали однаково.

Взагалі, учням сподобався QR-квест. Бо це не просто біганина по території школи, а це-пошук, змагання, випробування, командна робота, колективне прийняття рішень...

QR-квест до Дня вишиванки «Українські письменники XVIII-XIX століття»

Мета: формувати предметні компетентності відповідно до змістових ліній:

діяльнісної: навчити переносити засвоєні знання й уміння в нову ситуацію, формувати пізнавальну та пошукову активність учнів, уміння швидко й творчо мислити, приймати рішення, працювати в команді;

емоційно-ціннісної: формувати духовно-емоційний світ учнів, розвивати цікавість до художньої літератури; усвідомлення значення ініціативності, наполегливості й працьовитості для досягнення поставленої мети;

культорологічної: розвивати навички вдумливого та уважного читання, виховувати повагу до традиційних цінностей українського народу;

літературознавчої: розвивати дослідницькі риси, пам`ять шляхом створення спеціальних умов для виконання комунікативних завдань.

Обладнання: мобільні телефони з програмою розпізнавання QR-кодів, маршрутні листи, конверти із завданнями, портрети письменників, картки із закодованими іменами, листи формату А-3, фломастери.

Сервіси, використані для проведення QR-квесту:

- онлайн-конструктор для створення унікального національного українського орнаменту Ornament Name https://ornament.name;

- генератор QR-кодів http://ua.qr-code-generator.com;

- мобільні додатки до Андроїд з Google Play для розпізнавання QR-кодів.

Дидактичні та методичні матеріали:

- Українська література. 9 клас. Навчально-методичний посібник із мультимедійними додатками: книга для вчителя/ за заг. ред. Н.В.Химери.- Біла Церква, 2017.

- Українська література. Квести. 5-9 класи./ За заг. ред. О.А.Бондаренко, О.О.Чмигової.- Київ, 2017.


Правила квесту

Етап I

Учні заздалегідь об`єднуються у дві команди (по 4-5 учнів) «Патріоти» (хлопці) й «Амазонки» (дівчата). Збираються на шкільному подвір`ї, де їх зустрічає вчитель, пояснює правила QR-квесту, роздає маршрутні листи. Команди обирають собі капітанів і заступників. Вчитель пояснює, що завдання QR-квесту складається з 2-х частин: 1-ша частина- це проходження шести станцій, 2-га частина- це створення колажу в актовій залі. У маршрутному листі команди вказують однаковий час початку QR-квесту, наприклад: 11.00 або 9.30. Закінчення квесту- це той час, коли команда пройшла всі станції і створила колаж.

Етап II

Отримавши маршрутні листи, команди проходять такі станції: Панська, Мандрівна, Романтична, Історична, Інтернаціональна, Козацька. У кожної команди порядок станцій різний, щоб вони не пересікалися на маршруті. Прибувши на певну станцію, учасники отримують лист з QR-кодами від помічників вчителя, знаходять правильну відповідь, її номер і записують у маршрутний лист. За правильно виконане завдання отримують картку з іменем письменника, яке закодоване у вигляді української вишиванки. Наприклад:

Григорій Пантелеймон Микола

Якщо команда зібрала правильно шість кодів, то отримує 6 балів у маршрутному листі.

Етап III

Станція Фінальна (актова зала). Після проходження шести станцій учні прибувають на останню, де виконують ще одне завдання. Зібравши шість карток з іменами, учні оформлюють колаж. Для цього потрібно серед певної кількості портретів (вони не підписані, хто є хто) вибрати портрети тих авторів, імена яких учні зібрали на картках і приклеїти їх на папір. Під кожним портретом треба вказати, хто це і приклеїти закодоване ім`я.

Етап IV

Перегляд вчителем колажів, їх оцінювання. Захист-представлення робіт командами. Підбиття підсумків й оголошення команди-переможця.

Інструкція для помічників:

- на кожній станції знаходяться 2 помічника вчителя (можливо 1);

- надають командам лист із завданням;

- не мають права давати підказки й допомагати;

- після того, як команда знайшла правильну відповідь, видають картку із закодованим іменем.

Інструкція для учнів:

- швидко розподілити ролі в команді. Капітан організовує роботу, відповідає за маршрутний лист, приймає остаточне рішення, а його заступник веде відповідні записи;

- команди йдуть різними маршрутами, зустрічаються тільки на старті, та на Фінальній станції;

- прибути на Фінальну станцію команда може лише тоді, коли пройшла всі 6 станцій і зібрала 6 карток із закодованими іменами;

- створюючи колаж, не можна користуватися мобільними телефонами, підручниками, підказками, піддивлятися у команди-суперника тощо.

Місце проведення: приміщення школи та шкільна територія.

Тривалість: 40-45 хвилин.

Оцінювання: Перемагає та команда, яка швидше виконає всі завдання.

Список використаних джерел

1. Українська література: підручн. для 9-го кл. загальноосвіт.навч.закл./ Олександр Авраменко.- К.: Грамота, 2017.

2. Українська література: підручн. для 9-го кл. загальноосвіт.навч.закл./ Олена Міщенко.- Київ: Генеза, 2017.

3. Тренди освіти: як використовувати QR-коди у навчанні [ Електронний ресурс] / Журнал «На Урок» : [сайт].- Режим доступу: https://naurok.com.ua/post/trendi-osviti-yak-vikoristovuvati-qr-kodi-u-navchanni. Дата звернення: 16.05 2018.

ДОДАТКИ

Фотогалерея