Шкільний портал
П`ятниця, 19.04.2024, 22:37
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог файлівРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Конкурс "Педагог-новатор" 2016 року [146]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Конкурс "Педагог-новатор 2017 року [171]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Конкурс "Педагог-новатор" 2018 року [192]
Конкурс "Педагог-новатор" 2022 року [0]
Конкурс "Педагог-новатор" 2019 року [217]
Конкурс "Педагог-новатор" 2021 року [321]
Конкурс "Педагог-новатор" 2022 року [437]
2022 р. Зорепад педагогічної майстерності [288]
2022 р. Кращий науково-методичний матеріал [123]
2022 р. Кращий інтернет-ресурс [26]
Конкурс "Педагог-новатор" 2023 року [580]
2023 р. Зорепад педагогічної майстерності [388]
2023 р. Кращий науково-методичний матеріал [150]
2023 р. Кращий інтернет-ресурс [42]
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 3748
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Конкурс "Педагог-новатор" » Конкурс "Педагог-новатор 2017 року

​​​​​​​Конспект уроку навчання грамоти 1 клас. Тема Звуки { с }, {с '} позначення їх буквою«ес» . Читання складів з ними
[ Викачати з сервера (13.7 Kb) ] 28.06.2017, 23:03

Конкурс "Педагог-новатор 2017"

Конкурсний матеріал № 162

Назва матеріалу:

Конспект уроку навчання грамоти 1 клас. Тема Звуки { с }, {с '} позначення їх буквою«ес» . Читання складів з ними

Мета :  ознайомити  учнів із буквою «С», її звуковим значенням ; формувати вміння виховувати синтетичні та аналітичні  дії зі звуками; вчити читати склади, слова з новою буквою, працювати з анаграмами;удосконалювати навички звукового аналізу слів, уміння читати речення і тексти з вивченими буквами; розвивати фонематичний слух у дітей , пізнавальні  інтереси, уміння порівнювати  , аналізувати, збагачувати словниковий запас учнів, творчі здібності дітей, потяг до дослідництва; виховувати бажання вчитися , виховувати любов і бережливе ставлення до природи

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: каса букв, предметні малюнки та звукові моделі до них , зображення казкового сонечка , слайди

                                                         Перебіг уроку

І. Організація класу

Учитель    З яким настроєм ви прийшли на урок?

                    У дорогу люди беруть завжди із собою торбинку .У мене є дві торбинки. У «холодну»

(блакитного кольору ) я зберу смуток, біль, страх, розчарування,  а  «теплу»  жовтогарячу – відкрию

І подарую вам радість, піднесення , інтерес, захоплення , добро

ІІ. Актуалізація опорних знань

-Фронтальне опитування

Які букви вивчили? Які звуки вони позначають? Чому є приголосні  і голосні звуки?

-Повторення вивчених букв

Учитель    Подивіться, яке веселе сонечко до нас завітало. На своїх промінчиках принесло вам                   

                   літери.  Прочитайте їх

                   Назвіть літери , що позначають голосні звуки( приголосні) ?

                   Назвіть слова з вивченими звуками

-Гра «Конструктор»

-Складіть із поданих складів слова (ва  лоли  ми  нимо )

-Складіть речення із слів

ІІІ. Сприйняття та засвоєння нового навчального  матеріалу

    Спить старий сердитий сом.

    Сниться йому сьомий сон,

    Сонце пестить поплавок,

    Сом сопе на весь ставок.

-Який звук ви найчастіше чули у словах ?

-Назвіть ці слова

Артикуляція звуків

Чистомовка

Са-са-са – укусила  ніс оса.

Су-су-су  - заплету тобі косу.

Си-си-си – води мені принеси.

Сі-сі-сі- вся травичка  у росі.

  • Як ви думаєте звук  с  голосний чи приголосний? Доведіть.

Звуковий аналіз слів  « рись»,  «сорока»

IV.Осмислення об'єктних зв'язків і взаємозалежності у вивченому матеріалі

   Ознайомлення з буквою «С»

Розгляд та аналіз форми букви.Місце в касі

 На хвості сорока звістку принесла:

   «Невідома буква у Буквар прийшла!»

 Засміялось сонце з висоти небес:

 «Дивна незнайомка – це є буква « ес»

Учитель       Отже, Сонечко на своїх промінчиках принесло нам нову букву.( Демонстрація букви.

  Учні порівнюють за розмірами , формою. Визначають місце букви в касі)

 Будемо супроводжувати її у фортецю «Азбука»

Хвилинка фантазії

               Подивіться  до небес

               Чи не видно букви «С»

               Буква  «С» не стулить віч –

               Світить місяцем всю ніч.

               А коли приходить ранок,

              Округляється серпанок  ( місяць)

Фізкультхвилинка

У різні боки повернулись. Потім весело всміхнулись. Кругом себе обернулись. Стали квіти оживати

Пташки весело співати. Діти стали танцювати. Миле сонечко вітати

VII.Узагальнення і систематизація знань

      Робота з підручником

1.Читання букви «С»

2.Розгляд  малюнків  , звуковий  аналіз  слів «слон», «сом»

3.Читання складової таблиці

4.Читання слів, поданих в аналітико- синтетичній формі

               Читання слів у колонках. Робота в парах

  • Слова з буквою «С» у кінці слова
  • Односкладні слова
  • Назви тварин
  • Прочитайте  назви дерев

Робота з анаграмами    ( розрізна азбука)

Сосна – насос,  смола- масло

Висновок:  Із однакових букв можна скласти різні слова

Звуковий  аналіз слів  «сосна»,  «насос» ( Робота на місцях , а один учень біля дошки)

Читання тексту «У лісі»

V.Підсумок уроку

-З якою буквою познайомились?

-Який вона  звук  позначає?

Вправа –енергізатор    « Дякую за чудовий урок» ( Пісня «Сонечко»)

 

 

 

Категорія: Конкурс "Педагог-новатор 2017 року | Додав: Ростислав
Переглядів: 1953 | Завантажень: 81 | Рейтинг: 2.8/4
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Copyright MyCorp © 2024